Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #6924 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ναι γινεται απο μεσα. αυτο που ειδα ηταν καλο μεχρι σε ενα σημειο.εκτος απο καποιες λεπτομερειες.δες αυτο γινανε απο μεσα ολα

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by βασιλιης. Αιτία: συμπληρωμα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kavem

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6925 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

marsdiv έγραψε: Πεστε με χαζο πεστε δεν του κοβει ...θα μου εξηγεισει καποιος μια η διαφορα της κασετας με το fouyer ? διαβασα 2 φορες ολες τις 39 σελιδες και δεν εχω καταλαβει ακομα.....μη με παρεξηγησετε σας παρακαλω....αν θελει καποιος ας κανει τον καπο να μου γραψει να μου εξηγησει.


Το έχω γράψει πιό πίσω, δεν είσαι προσεκτικός. 100 φορές τιμωρία "δεν θα ξαναμπερδέψω την κασέτα με το foyer"...

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...t=315&Itemid=53#4984

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6927 από kwnmix
Απαντήθηκε από kwnmix στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αν εννοείς τη χαραμάδα επάνω στην εστία είναι η λαμαρίνα του θερμοθαλάμου που καταλήγει στη θυρίδα εξαγωγής του ζεστού αέρα αλλά δεν εφάπτεται έχει κενό σε όλο το πλάτος της θυρίδας (δεν εφάπτεται ακριβώς επάνω στο χείλος της θυρίδας). Βάζω το κατσαβίδι μέσα για να δεις το κενό αν μιλάμε για αυτή τη χαραμάδα και από πάνω της είναι όλο το κενό η χτιστή φούσκα από ότι βλέπω είναι προκατασκευασμένο τσιμεντένιο καλούπι σε σχήμα τριγώνου με κωνικό άνοιγμα προς τα επάνω από όπου φεύγει η σερπαντίνα της κασετίνας προς τα πάνω.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6929 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Βάλε το τζάκι σε λειτουργία και αφού ζεσταθεί καλά, με την φλόγα ενός αναπτήρα (ειδικά με αυτούς με τον μακρύ λαιμό που είναι για να ανάβεις τζάκια/πετρογκάζ), δες αν τραβάει την φλόγα προς την χαραμάδα. Θα καταλάβεις πόσο χάνει προς την καμινάδα...
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Asteris.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kwnmix

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6932 από kavem
Απαντήθηκε από kavem στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

βασιλιης έγραψε: ναι γινετε απο μεσα. αυτο που ειδα ηταν καλο μεχρι σε ενα σημειο.εκτος απο καποιες λεπτομεριες.δεσ αυτο εγεινε απο μεσα ολα

βασιλη ναι είδα τις φωτο
επειδη το τζακι μου είναι εργολαβικο δεν με απασχολουν τα μεγαλα μερεμετια ευκαιρια να βαλω και καμμια επενδυση.μου προτεινεις κασετα ή foyer ΠΟΣΟ κοστιζει μια τοποθετηση στείλε μου και το τηλεφωνο σου μολις ανοιξει ο καιρος θα κανω τοποθετηση
ο φιλος αστερης παντως είναι πολυ ευχαριστημενος με το δικο του foyer
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kavem.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #6934 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αν θελετε την γνωμη.η κασετα ειναι μονο για τις περιπτωσεις που η επενδυση μαρμαρου που εχει, ξεπερναει ολο το κοστος της κασετας, με την τοποθετηση μαζι.οποτε φιλε kavem καλυτερα ενα τζακι πιο μεγαλο απο την κασετα.δες καλα την φωτο και με βρισκεις ευκολα.

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by βασιλιης. Αιτία: συμπληρωμα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kavem

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.499 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ