Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69449 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@madbad31
Μπορείς να βάλεις και τον σκληρό π/β αν τον χαράξεις λίγο από την μεριά του π/β στα σημεία που κάνει τις κούρμπες και στερεωθεί με βύσματα και ροδέλα στα τούβλα. Στο μανιουαλ της σελένικ η ινβικτα δίνει ελάχιστες αποστάσεις 0.4 cm από τα πλαϊνά και 4.5cm προς τα πίσω, οπότε οι αποστάσεις που έχεις αφήσει είναι ΟΚ. Το μόνο θέμα είναι η θερμότητα από την ακτινοβολία. Αν καθαρίζεται συχνά η καμινάδα και δεν το αμελεις μάλλον δεν θα έχει πρόβλημα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Stavrax.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69474 από vasilisgr
Απαντήθηκε από vasilisgr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπερα,χρονια πολλα και καλη χρονια με υγεια....
σημερα πηρα το καινουργιο βεντιλατερ πολυ πιο δυνατο και διπλης αναρροφησης και ετοιμαζομαι να το συνδεσω συντομα.
Εχει πεντε καλωδια 3 για τροφοδοσια και 2 για συνδεση με τον θερμοστατη λογικα αλλα επειδη ειναι σκισμενο το ταμπελακι με τις πληροφοριες δεν ειμαι σιγουρος ποιο παει που,λοιπον εχει καλωδια χρωματος μπλε-μαυρο-καφε-γκρι και πρασινο-κιτρινο.Λογικα το πρασινο κιτρινο ειναι η γειωση,αλλα τα υπολοιπα ξερει κανεις? Ισως το μαυρο και το γκρι να ειναι για τροφοδοσια και μπλε-καφε για θερμοστατη???
Γνωριζει κανεις με σιγουρια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69609 από johnym30
Απαντήθηκε από johnym30 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπέρα,δεν έχω κλείσει ακόμα τον θερμοθάλαμο μου για να δω ότι όλα είναι οκ. Με 0-1 βαθμούς έξω μετά από περίπου 2 ώρες έχω στο χώρο μου 21-23 βαθμούς αναλόγως πως το έχω φορτώσει. Όταν κλείσω τη φούσκα μου θα έχω καλύτερη απόδοση?
Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69625 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Την ίδια, ή αν δεν κάνεις σωστά τις περσίδες ελαφρώς (έως και βαρέως αν έχει γίνει ότι του κατέβει του εγκαταστάτη) χαμηλότερη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69633 από NISO
Απαντήθηκε από NISO στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπέρα. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!
Είμαι στη φάση αναβάθμισης του ανοικτού τζακιού σε ενεργειακό με την προσθήκη κασσέτας και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.
1. Στη βάση του τζακιου υπάρχει αεραγωγός που φέρνει αέρα από το φωταγωγό. Ειναι καλύτερο να σηκώσω την κασέτα 1 ποντο για να περνάει ο αέρας από κάτω; ή να πατήσει η κασέτα κάτω και να φέρω τον αεραγωγό στη ποδιά μπροστά από την κασσέτα;
2. Έχω ανοξείδωτη καμινάδα Φ250. Να βάλω ανοξείδωτη καμινάδα Φ160 από κάτω μέχρι πάνω μέσα από την παλιά ή να βάλω μια συστολή ανάμεσα στην Φ160 εξοδο της κασσέτας και στη Φ250 που έχω ήδη; Θα έχω πρόβλημα ελκυσμού;
3. Το κενό ανάμεσα στην κασσέτα και τα πυρότουβλα του τζακιού θα πρεπει να μονωθεί?
4. Σκεφτομαι να βάλω μια κασσέτα της palazzeti. Έχει κανείς εμπειρία απο τη συγκεκριμένη?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69677 από PANOS 21
Απαντήθηκε από PANOS 21 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ευχαριστω MICK.Να σε ρωτησω γιατι οταν ανοιγω την πορτα βγαινει περισσοτερο αερας απο τους αεραγωγους απο οταν ειναι κλειστη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.546 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ