Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6572 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αν το τζάκι ήταν σωστά στημένο και του έβαζες να κάψει 2 τόνους ξύλα σε ένα μήνα, δηλαδή περίπου 8000kW ενέργεια, δηλαδή περίπου 15kW την ώρα, στα 25 τετραγωνικά θα έπρεπε να έχεις περίπου 30 με 32 βαθμούς κελσίου...

Για γράψε και ποιός είναι αυτός που έκανε τέτοια ομορφιά, μπας και γλυτώσει κάνας επόμενος ταλαίπωρος μετά από σένα...
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6577 από kwnmix
Απαντήθηκε από kwnmix στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
www.savvidi.com στην Ωραιοκάστρου στη Σταυρούπολη.
Ελπίζω να μην αρνηθεί να το διορθώσει. Και μάλιστα απορούσε γιατί είχα εγώ πρόβλημα ενώ σε όσους άλλους τα έβαλε (και στον ίδιο τον αδερφό μου) να γίνεται χαμός από ζέστη. Υποθέτω σε εκείνες τις περιπτώσεις δεν σύνδεσε καμινάδες. Τι να πω δεν ξέρω. Μου είπε να δοκιμάσω μπρικέτες μήπως φταίνε τα ξύλα και να του τηλεφωνήσω. Αύριο έτσι κι αλλιώς θα του τηλεφωνήσω. Σπίτι 90 τετραγωνικών με καλή μόνωση κλεισμένα τα μπαλκόνια με ζελατίνες να έχω 20 βαθμούς με 4-5 κούτσουρα που καίγονται σε 1 1/2 ώρα και κλειστές οι πόρτες στα δωμάτια με 15 βαθμούς εκεί.
ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6578 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Όταν το φτιάξεις, σε τέτοιο χώρο, δεύτερο κούτσουρο θα ρίχνεις μόνο άμα θα θες να σου κάνουν στριπτήζ από την ζέστη..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kwnmix

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6583 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

str1979 έγραψε: βρηκα τον παρακατω υγραντηρα

τελικα κανουν δουλεια? η θα τον παρω και θα παει στο υπογειο?

www.e-plaza.gr/38510-Delonghi-UH-800E-%C...%81%CE%B1%CF%82.html

ναι κάνουν δουλειά αρκεί να μην είναι τεράστιος ο χώρος. Τότε θα χρειαστείς και 2ο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6596 από marsdiv
Απαντήθηκε από marsdiv στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλημερα στην παρεα απο ενα νεο μελος. ειμαι ο αρης απο φλωρινα και θα ηθελα να σας ρωτησω κατι και οποιος ξερει να μου απαντησω..μετα τον φετινο χειμωνα που περναμε εδω πανω αρχισα να ψαχνω να κανω κατι με το τζακι μου που εχω για καλυτερη θερμανση. εχω ενα ενεργειακο τζακι αλλα δεν εχει βεντιλατερ. η περσιδα που εχει πανω βγαζει λιγο ζεστο αερα απο φυσικη ροη οπως μου παν οταν το εβαλα πριν 5 χρονια. τωρα ψαχνω αν μπορω να τοποθετησω βεντιλατερ μιας και το τζακι καει απο τον οκτωβρη ασταματητα για να κερδισω οτι μπορω στις δυσκολες περιοδους που εχουμε. ξερει κανενας να μου πει αν γινεται να το κανω αυτο? να επερνα δηλαδη ενα σετ που βρισκω στο ιντερνετ ΣΕΤ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΑΕΡΑΓΩΓΟΙ ΠΕΡΣΙΔΕΣ ΡΟΟΣΤΑΤΗΣ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ και να τοποθετουν . να βγαλω δηλαδη την γυψοσανιδα και να γινει η δουλεια?
κατι τετοιο δηλαδη...ευχαριστω εκ προτερων οποιον ασχοληθει και μου δωσει καμια ιδεα.



το τζακι μου ειναι αυτο εδω στην φωτο...κριμα ειναι να καιει συνεχεια και να μην εχω αερα να ζεστανω ολο τον ζωρο του σαλονιου χωλ κουζινας ενιαιου που εχω.




ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6599 από ΜΙΛΤΟΣ
Απαντήθηκε από ΜΙΛΤΟΣ στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ΣΕ ΧΤΙΣΤΟ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΖΑΚΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΣΣΕΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΝΩΣΩ ΤΗ ΦΟΥΣΚΑ ΜΕ ΠΕΤΡΟΒΑΜΒΑΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ; Ή ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΩΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΖΗΜΙΑ ΣΤΟ ΥΠΑΡΧΩΝ ΤΖΑΚΙ;ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΜΟΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΣΣΕΤΕΣ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΕΝΑΙ 91cm ΜΗΚΟΣ ΚΑΙ 57 cm ΥΨΟΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.648 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ