Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #50020 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Εγω εχω 4 αεραγωγους 1 καθιστικο απο 1 στα υπνοδωματια και1 στο μπανιο στο παιδικο δωματιο δεν με καλυπτε και προσθεσα ενδιαμεσα απο μονος μου ενα μοτερακι να ζεσταινει καλυτερα επισης εφετος κατεβασα τους αεραγωγους στο δωματιο μου και στο καθιστικο και για την ωρα φενεται να εχει καλυτερη αποδοση.Το κακο με το σπιτι μου ειναι κατασκευασμενο το 92 και δεν εχει μονωση γιατι ο μηχανικος ελεγε οτι στο χτιζο με 3τουβλα και δεν χρειαζεσαι μονωση :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #50034 από mitsopoulos
Απαντήθηκε από mitsopoulos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημέρα, με τις πολύτιμες συμβουλές σας κατάφερα και έφτιαξα το τζάκι μόνος μου (invicta foyer 800GV)έκανα όλα τα προβλεπόμενα - μονώσεις, αποστάσεις κλπ- και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
το ντύσαμε και με γυψοσανίδα με έναν φίλο και ζεσταίνει πολύ καλά.
σε μερικές μέρες θα προχωρήσω και στην β΄φάση όπου θα προσπαθήσω να κατεβάσω ζεστό αέρα στο ημιυπόγειο.

Αστέρη χρειάζομαι την βοήθεια σου σχετικά με μια ερώτηση που μου έκανε η κόρη μου βλεποντας το τζακι στην κατασταση της συνημμένης φωτο.
η ερώτηση της ήταν: ενταξει μπαμπα απο εκαι θα μπαίνει ο κρύος αέρας από εκει θα βγαίνει ο ζεστός κλπ.... Ο ΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ;;;;
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #50045 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Στο σπίτι της συγχωρεμένης της γιαγιάς μου, στο χωριό, που δεν είχε τζάκι, στις 12 το βράδυ της πρωτοχρονιάς άνοιγε η μάνα μου ένα παράθυρο στον πάνω όροφο και με ξύπναγε να προλάβω τον Αη Βασίλη που μόλις μπήκε και άφησε το δώρο. Φυσικά όλο στο τσαφ δεν τον προλάβαινα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #50049 από SHERIF
Απαντήθηκε από SHERIF στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@ MICK
......
Με τι καθαριζεις το τζαμι; με σταχτι η καποιο υγρο καθαρισμου;'' Το καθαρίζεις νε νοτισμένη εφημερίδα και στάχτη από το τζάκι σου. Αν έχουν κολλήσει στο τζάμι μικρά κομματάκια από τυχόν σπίθες, αυτά τα καθαρίζεις με το ειδικό ξυράφι για τα τζάμια 'η της κεραμικές εστίας

Με ένα κοματάκι νοτισμένο χαρτί κουζίνας και στάχτη, από souper market BERIL S είναι για καθαρισμό κουζινών με κεραμική εστία.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by SHERIF.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #50054 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Και εμενα μαυρίζει το τζάμι και κάθε μερα το καθαρίζω με βρεγμένο πανι και στάχτη. Βεβαια βγαινει εύκολα η μαυρίλα αλλά ειναι κομματακι εκνευριστικό. (Τα ξύλα μου ειναι ξερα)

Νομιζω ο vasilisgr ελεγε κατι για μεταλλικο θερμοθάλαμο και βρηκα αυτη την παρουσίαση...το τζακι ειναι Uniflam...



και επειδη σημερα χαζευα το παιχνίδι της φλόγας στο selenic μου το βιντεοσκοπησα..

Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by GeoTa. Αιτία: Uniflam

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #50059 από ark
Απαντήθηκε από ark στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

....με την Palazzetti να έχει τα πρωτεία και στο design.

Σ' αυτά τα δυο σίγουρα τα έχει αλλά εκει που ΔΕΝ τα έχει είναι η επικοινωνία..
Τους έστειλα μέιλ (στα κεντρικά τους στην Ιταλία),πριν 3 μέρες για να ρωτήσω κάτι..και ακόμα στο περίμενε.Σήμερα τους ξαναέστειλα αλλά ως τώρα τίποτα :huh:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.520 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ