Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6303 από id_arts
Απαντήθηκε από id_arts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
γειά σας και πάλι..θα μου επιτρέψετε να ρωτήσω κατι ακόμα...
Επειδή έχω τελειώσει με την καμινάδα και βρισκομαι στην κατασκευή της "φουσκας", θέλω να ρωτήσω τα εξης:
1) τί διαστάσεις περσιδες πρέπει να βάλω στο πάνω μέρος της φουσκας, και τί απο κάτω (στη βάση του τζακιού) για την ανακύκλωση του αέρα;
2) Εαν τις περσιδες ( τις απο πάνω) τις κλείνω, και εαν στο ταβάνι της φουσκας "τραβήξω" δυο σωληνες φ150 θα μου φέρουν ζεστό αέρα σε διπλα δωμάτιο σε αποσταση 1,5μ (χωρις μοτερ)

3)επιτέπεται στη φουσκα να χρησιμοποιήσουμε ταινια αλουμινίου για το "σφράγισμα των αρμών?

Ευχαριστώ για την κατανόηση σας...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6304 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

liakjim έγραψε: Εδω : www.tzakiioannina.gr/tzakia/clam-caminet...calorsystem-720.html
Αλλα ειναι Ιωαννενα.

Επισης στο σιτε εχει αυτο : clam.it/rete_vendita.php?tipo=rivenditori&nazione=76

Δεν ξερω αν ειναι ο ιδιος.

δεν ειναι ο ιδιος.αυτος απο πρεβζα ειναι ο αποκλειστικος σ ελλαδα-βουλγαρια
το ψαχνω να το φερω απο λαβανια για τιμες θα ενημερωσω.ελλαδα κοστιζει1800 και ιταλια περιπου στα 1400.

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6306 από arant
Απαντήθηκε από arant στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αν και ήταν αποκαρδιωτικές :(
Αντί να με ενθαρρύνετε για την προσπάθεια τα σχέδια κλπ με πετάξατε κατ'ευθείαν στο καναβάτσο! :blush:
Επειδή ήμουν προσηλωμένος στη βελτίωση του υφιστάμενου συστήματος δεν εντρύφησα στα συστήματα κασσέτας.
''Ξαναδιαβάζω'' και επανέρχομαι.
erimitis τρώγομαι ακόμη να join the club!
Asteris, πριν ξαναδιαβάσω :( , αν είδες το τζάκι μου έχει μάρμαρο μέχρι την κουπαστή.Για τις αλλαγές που λες, γίνονται μόνο βγάζοντας τη γυψοσανίδα, και δουλεύοντας από μέσα; Δεν θέλω να πειράξω το μάρμαρο! Επίσης θεωρείς ότι η κασέτα ή το foyer(+ τη φυσική ροή των περσίδων) θα ζεσταίνουν τον κάτω χώρο άνετα , και με τον εναλλάκτη τον πάνω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6313 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλησπερα ρε παιδια αυτο το τζακι τι εχει και κανει τοσο www.frangos.com.gr/el/eshop.html?page=sh...d=169&category_id=30

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6324 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

γιαννης έγραψε: καλησπερα ρε παιδια αυτο το τζακι τι εχει και κανει τοσο www.frangos.com.gr/el/eshop.html?page=sh...d=169&category_id=30


Eλα μου ντε...
Να ειχε καμια σουβλα για κανα κεμπαπ να παει στο διαολο :evil: :evil:

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6331 από foufoutos
Απαντήθηκε από foufoutos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπερα στην παρεα

Ειμαι νεο μελος και παρακολουθω με ιδιαιτερο ενδιαφερον την συζητηση σας. Για οσους εχουν συμβατικο τζακι δειτε την κατασκευη που επισυναπτω και ανακαλυψα πριν απο λιγο. Ψαχνοντας εδω και αρκετο καιρο για κατι αντιστοιχο, θεωρω πως ειναι απο τις καλυτερες ιδεες και ισως απο τις πιο αποδοτικες σε οτι εχω δει μεχρι τωρα.Μπραβο στον μαστορα για την ιδεα του αλλα διαφωνω στο βεντυλατερ ως κατασκευη. Δεν νομιζω οτι η κατασκευη στα υλικα ειναι 100 ευρο οπως λεει αλλα παραπανω για καποιον που δεν εχει τις ακρες να βρει ευκολα φτηνα η τσαμπα υλικα. θεωρω ομως πως και κατι παραπανω να δωσεις για να φτιαξεις αυτο που ειδα στο video, θα κανεις σιγουρα αποσβεση στην πορεια. Θα ακολουθησω παρομοιο τροπο κατασκευης αλλα οχι με τετοιο βεντυλατερ.Οποιος εχει κατι καλυτερο να προτεινει περιμενω ιδεες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.640 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ