Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37025 από ΜΙΛΤΟΣ
Απαντήθηκε από ΜΙΛΤΟΣ στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε:

ΜΙΛΤΟΣ έγραψε: Να βαλω κασσετα ή foyer σε ανοικτο τζακι με πυροτουβλα και φουσκα χτιστη;απο τη μια προτιμω το foyer γιατι ειναι πιο οικονομικο και δεν εξαρτασαι απο το ρευμα(στο χωριο εχουμε συχνες διακοπες) απο την αλλη η κασσετα ζεσταινει πιο γρηγορα(σημαντικο για ενα σπιτι που ειναι για μηνες κλειστο)και δεν θελει σπασιματα στην φουσκα; με φοβιζει το ταβανι απο ραμποτε που ειναι πανω απο το υπαρχων τζακι.Το σπιτι ειναι ολοκληρο 45 τ.μ. θα προτιμουσα την κασσετα αν δεν χρειαζεται να πειραξω την φουσκα γιατι σε παλαιο σπιτι ανοιγεις μια δουλεια και σου βγαινουν αλλες δεκα.Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα τρεχω μπας και προλαβω τις προσφορες του leroy merlin


Μία σωστή δουλειά κάνει η κασέτα και αυτή είναι ότι δεν χαλάει το τζάκι στο οποίο εγκαθίσταται. Οπότε μονόδρομος αφού αυτήν είναι η επιθυμια σου...

Σε ευχαριστω για την απαντηση αναμεσα στην invicta selenic με 450 ευρω και την 70αρα κασσετα της ιδιας εταιρειας με 700 περιπου ευρω εσυ asteris τι θα επελεγες;το τζακι ειναι 88 cm ανοιγμα και 58 cm υψος.Αλλη λυση ειναι να βαλω ενεργειακη σομπα και να περασω το μπουρι μεσα απο τη φουσκα τιλες;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37027 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Κασέτα είναι μόνο η 700 turbo. Η selenic είναι foyer και θέλει σπασίματα για να μπει. ΑΦού δεν θες να πειράξεις τίποτα, την 700 turbo θα βάλεις...

Το τι διάλεξα εγώ, δεν σημαίνει ότι ταιριάζει σε σένα, αφού οι ανάγκες σου είναι άλλες. Selenic πάντως διάλεξα, γιατί θα άνοιγα έτσι κι αλλιώς τις γυψοσανίδες για να βγει το παλιό τζάκι...
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37042 από sotiris v.
Απαντήθηκε από sotiris v. στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλησπερα
χθες ηρθε η selenic.οταν αρχισω την τοποθετηση θα ανεβασω φωτογραφιες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37061 από sotiris v.
Απαντήθηκε από sotiris v. στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
μηπως ξερει καποιος που θα βρω εναλλακτη των 70 εκατοστων γιατι στον μισαηλιδη που ρωτησα μου ειπε οτι εχει μονο των 50 εκατοστων και του ενος μετρου?εχουν μεγαλη διαφορα αυτοι οι τρεις στην αποδοση η ειναι αμελητεα?επισης ποια πρεπει να ειναι η διαμετρος της καμιναδας για την καλυτερη δυνατη αποδοση της selenic,οχι τιποτα για να μπορω να ελεγξω τον τζακα.
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37064 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

sotiris v. έγραψε: μηπως ξερει καποιος που θα βρω εναλλακτη των 70 εκατοστων γιατι στον μισαηλιδη που ρωτησα μου ειπε οτι εχει μονο των 50 εκατοστων και του ενος μετρου?εχουν μεγαλη διαφορα αυτοι οι τρεις στην αποδοση η ειναι αμελητεα?επισης ποια πρεπει να ειναι η διαμετρος της καμιναδας για την καλυτερη δυνατη αποδοση της selenic,οχι τιποτα για να μπορω να ελεγξω τον τζακα.
ευχαριστω


Φ200.
Όλα αυτά τα λέει στο manual.
Διαστάσεις, αποστάσεις κλπ.
Διάβασέ το για να μπορείς να τον ελέγξεις ακόμα καλύτερα.


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sotiris v.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37095 από akasa
Απαντήθηκε από akasa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Sravrax αν σου είναι εύκολο στείλε το mail σου να σε ρωτήσω κάποια διαδικαστικά γιατί έχεις το Selenic το δίφατσο που θέλω να βάλω γι' εγώ και με ίδια καπνοδόχο.
Το δικό μου είναι:akasampa@phyed.duth.gr
Σ' ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.562 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ