Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9402 από johndial
Απαντήθηκε από johndial στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Στο link που έδωσες Αστέρι λέει σιδερένιες - δύο όψεων.Δυστυχώς απο ότι έιδα την έχει τοποθετήσει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9403 από MATDK
Απαντήθηκε από MATDK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΤΕ Ε? ΑΡΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΟΥΤΕ ΕΝΡΓΕΙΑΚΟ ΤΖΑΚΙ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ Κ ΕΚΑΝΑΝ Κ ΧΑΛΙΑ ΤΝ ΚΑΤΑΣΚΕΗ Κ ΔΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΣΩΣΤΑ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9404 από johndial
Απαντήθηκε από johndial στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Τίποτα χαρτιά δεν σου έδωσαν μαζί με την εστία που να γράφει τι στο δ....ο είναι.Να δω πότε θα μου τη δώσει και θα πάρω βρεγμένη σανίδα και θα αρχίσω!!!!Έχω όμως και μία απορία.Αν ανοίξεις το τζάκι απο μέσα στην πάνω μεριά έχει μόνο λαμαρίνα?Γιατί έτσι δείχνει.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by johndial.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9405 από MATDK
Απαντήθηκε από MATDK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ΜΠΑ ΤΠΤ ΣΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΕΝΡΓΕΙΑΚΟ ΤΖΑΚΙ Κ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9406 από MATDK
Απαντήθηκε από MATDK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9407 από johndial
Απαντήθηκε από johndial στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Από όσα τζάκια φυσικής ροής κοινός foyers που έχω δει σε όλα η πάνω φούσκα είναι από μαντέμι.Και γενικά η εστία όλη πρέπει να είναι απο καλό υλικό με σωστό πάχος και για αντοχές.Ο λόγος που γίνεται αυτό έιναι για να πυρώνει να διατηρεί και να αντανακλά την θερμότητα στην πάνω μεριά και περιμετρκά ώστε να θερμαίνει τον αέρα για να γίνει η φυσική ροή που σου είπαν τα παιδιά πιό πάνω.Φυσικά δεν αρκεί μόνο αυτό.Είναι και άλλα χαρακτηριστικά που κάνουν ένα τζάκι ενεργειακό.Καθυστέρηση καπναερίων,απόδοση κ.λ.π.Εγώ το μόνο που βλέπω σε αυτό το τζάκι είναι οτι προκειτε για ένα απλό τζάκι με τη μόνη διαφορά ότι έχει πόρτα με τις γρίλιες απο κάτω για να κάνεις την ελενχόμενη εισαγωγή αέρα στο θάλαμο καύσης.Υποθέτω οτι θα υπάρχει και κάποιος μοχλός για να τις ανοίγεις και να τις κλείνεις για ρύθμιση του αέρα.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by johndial.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.569 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ