Πληροφορίες για επιλογή εστίας - κασσέτα ή foyer;

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37602 από tissot
ενδιαφερομαι να αγορασω μια απο τις ακολουθες εστιες η κασετες
kratki zuzia lp 16kw
rocal rcr70ld
lauder promo 700 aero 14kw
turbo fonde elliseo 77p 15kw
dovre 2175cbs3cp
θα ειναι για καταστημα 80τμ σε περιοχη με αρκετο κρυο
πληροφοριες για τις εστιες ξερω οτι λενε τα site τις καθε μιας απο εκει και περα θα ηθελα την βοηθεια σας πιο πρακτικα απο αποψη αξιοπιστιας,αποδοσης,κτλ,αν οντως ειναι οπως τα λενε
σας εθχαριστω
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42290 από busm
Ρε παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί. Έχω αυτό το τζάκι της ΚΑΜΙΝΟΤΕΧΝΙΚΗΣ. Επειδή ακούω πολλά, μπορείτε να μου πείτε τι είδους είναι; Είναι ενεργειακό, αερόθερμο, φόγερ; Τι είναι τέλος πάντων; Αξίζει κατά την άποψή σας ή είναι για πέταμα; Δεν έχει εξόδους αέρα πάνω από την εστία, ούτε βεντιλατέρ.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by busm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42293 από rivol
Το site που έβαλες πάντως δεν έχει το τζάκι σου στην κατηγορία << ενεργειακά >> αλλά στην κατηγορία << αερόθερμες >>.

Και αν υποστηρίζεις ότι δεν έχει και βαντιλατέρ, προφανώς ο κατασκευαστής το αγόρασε έτσι για να μειώσει το κόστος του.

Συμπέρασμα, έχεις ένα απλό τζάκι με γυάλινη πόρτα.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42333 από Asteris
Κάψε 3 κιλά ξύλο την ώρα για 5 ώρες. Αν το σαλόνι πάει στους 26 βαθμούς, είναι ενεργειακό. Αν πάει στους 21, κλείδωνε τις μπανάνες στο ντουλάπι τα βράδια...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42335 από kosmidis80

busm έγραψε: Ρε παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί. Έχω αυτό το τζάκι της ΚΑΜΙΝΟΤΕΧΝΙΚΗΣ. Επειδή ακούω πολλά, μπορείτε να μου πείτε τι είδους είναι; Είναι ενεργειακό, αερόθερμο, φόγερ; Τι είναι τέλος πάντων; Αξίζει κατά την άποψή σας ή είναι για πέταμα; Δεν έχει εξόδους αέρα πάνω από την εστία, ούτε βεντιλατέρ.


Kαι τι οριζεται ως ενεργειακο? Γιατι εχω πιασει πολλες φορες ολους μας να πεφτουμε στο εμπορικο τρικακι βαφτιζοντας ως 'ενεργειακο' ενα τζακι ή μια σομπα κτλ.

Αν το τζακι σου φιλε καιει λιγα ξυλα και εχει αποδοση, τοτε μην το ψαχνεις τι ειναι αυτο, αλλα εσυ εισαι τυχερος!

Εγω δηλαδη με το K-evo που δηλωνεται ως 'ενεργειακο και οικολογικο' και καιω ξυλα χωρις να μπορω να ρυθμισω την λειτουργια, τι να πω? Οτι το τζακι μου ειναι ενεργειακο? Οτι εχει δευτερογενης καυση που ουσιαστικα δεν δουλευει? Που το πληρωσα οσο κοστιζει ενας λεβητας πελλετ και δεν το δουλευω γιατι δεν συμφερει απο καταναλωση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ