Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19946 από βασιλιης
Δεκτη

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19959 από χρηστος8

Στελιος1 έγραψε: Να πω μια ειλικρινη συγνωμη στον Βασιλη! Για εκφρασεις μου οπως ασχετοι κτλ. Μολις τωρα καταλαβα οτι εισαι στ χωρο, νομισα οτι απλα εβαλες ενα τζακι σπιτι σου και βρηκες ασχολια και χομπυ.




Εμ αυτο ειναι το θεμα Στελιο μου...εχεις μια περιεργη αντιληψη στα γραφομενα ενος φορουμ...

Θεωρεις οτι οσοι ειναι επαγγελματιες δικαιουνται αποψης και εμεις οι υπολοιποι λεμε ανοησιες η ειμαστε ασχετοι η εχουμε μανια μαζι σου...αστεια πραγματα...σε ξερω κι απο χτες για να εχω μανια μαζι σου;;;

Ειναι ενα ενεργειακο φορουμ ως επι τω πλειστο ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ και οχι τοσο εμπορων.

ΟΛΟΙ εχουν δικαιωμα στην γνωμη ακομη κι αν δεν μας αρεσει αυτη...οποιος δεν το ανεχεται αυτο και καταφευγει σε χαρακτηρισμους για τους υπολοιπους οπως ασχετοι-λενε ανοησιες κτλ απλα χαλαει την εικονα του φορουμ.

Οι καταναλωτες που γραφουν την εμπειρια τους, για σενα ειναι ασχετοι και λενε ανοησιες...ωραια αποψη... εγω παντως δεν σε αποκαλεσα ουτε ανοητο ουτε ασχετο γιατι σεβομαι τον συνομιλητη μου οποια ιδιοτητα κι αν εχει.

Αν εσυ θες αυτη την εικονα στα θεματα που συμμετεχεις εγω δεν θα λαβω μερος.

Αυτο που ειπα ειναι η εμπειρια μου απο το τζακι που εβαλα...απλα η πραγματικοτητα... αρεσει δεν αρεσει σε σενα.

Εγω Στελιο μου ειμαι επαγγελματιας υδραυλικος 19 χρονια...πως σου φαινεται οτι γραψεις γυρω απο θερμανση η υδρευση να το χαρακτηρισω ανοησια η ασχετοσυνη;;;

Λυπαμαι για τα παραπανω...και ζητω συγνωμη απο τους υπολοιπους για την ασχετη παρεμβαση.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20074 από Asteris

Στελιος1 έγραψε: Δεν μπορειτε να απαντησετε σοβαρα σε τιποτα.. Οι ερωτησεις-ειρωνικες αποριες που θετετε ειναι απαντημενες.. Εμενα δεν μου μ απαντα κανεις.. Ξαναρωτω λοιπον! 1) Ειναι τιποτα περισσοτερο απο ενα μεταλικο κουτι με πορτα σφραγιστη η οχι??

Όχι, αυτό ακριβώς είναι, ένα κουτί με πόρτα, για αυτό είναι φτηνό. Ζεσταίνει όμως την μάνα του και τον πατέρα του...

Στελιος1 έγραψε: 2) αν ειχαν μηχανακι απ την μανα τους θα επαιρναν πιστοποιηση ως ενεργειακα η οχι??

Παίρνουν μιά χαρά πιστοποίηση σαν κασέτες με μοτεράκι www.invicta-sa.com/portail/en/produits/c...de-vision-turbo.html

Στελιος1 έγραψε: Αν επαιρναν θα ειχαν μοτερακι απ τη μανα τους σας λεω εγω. Εσεις κανετε πατεντες οχι εγω! Εγω εχω σοβαρο χαρτι υπουργειου μετα απο παγκοσμια ερευνα του ΟΒΙ, ειμαι στην ερευνα, κανω ερευνα, προχωρω το θεμα τζακι ΠΑΡΑΠΕΡΑ και βγαινει ο καθε ασχετος να μου πουλησει πνευμα?


Πατέντα ο εναλλάκτης που βάζεις και συ? Έχω και κάτω foyer χωρίς εναλλάκτη, σκέτη φυσική ροή, που επίσης ζεματάει τον τόπο, 60τμ στους 26 βαθμούς με το ρυθμιστικό στο μίνιμουμ και πρέπει να ανοίξω πόρτα για τον πάνω όροφο για να μην σκάσω


Στελιος1 έγραψε: 3) το τζακι πρεπει να δουλευει αψογα με κλειστη η ανοιχτη πορτα η οχι?? Μηπως πρεπει να εξηγησω και τι ειναι τζακι και τι σομπα και τι κατι αναμεσα? Οι μαρκες αυτες βγαζουν και με συρομενη πορτα η οχι? Κ αν βγαζουν γιατι το κανουν και ποσο κοστιζουν εκεινα??

Φυσικά και το τζάκι πρέπει να δουλεύει άψογα με κλειστή και ανοιχτή πόρτα. Βέβαια με ανοιχτή πόρτα δεν υπάρχει απόδοση, είναι για άλλα κόλπα. Οι περισσότερες μάρκες βγάζουν και με συρόμενη πόρτα. www.invicta-sa.com/portail/en/produits/c...rande-vis-relev.html Κοστίζουν άλλο τόσο από το απλό και το κάνουν γιατί κάποιοι πελάτες θέλουν να ψήνουν τακτικά, θέλουν να μην έχουν την ανοιγόμενη πόρτα να πετάγεται σαν αγγούρι προς τα έξω, αλλά να είναι εξαφανιζόμενη, θέλουν design, θέλουν μούρη, θέλουν να χώνουν το κεφάλι τους μέσα στο τζάκι και να τσικνίζονται για να μυρίζουν το καμμένο ξύλο, θέλουν, θέλουν. Για να υπάρχουν και αυτά στα ράφια, όλο και κάποιος τα αγοράζει φαίνεται και κάλά κάνει.

Στελιος1 έγραψε: 3)Οσο γαι τις αποδοσεις εδω ειμαστε ρε παιδια! Τον χειμωνα προκαλω για βιντεο! Ακου να παω λεει στα Λαγυνα.. γιατι?? Να ερθω ΕΓΩ στα Λαγυνα για να μου αποδειξεις ΕΣΥ? Δε χρειαζεται αγαπητε ξερω πολυ καλα τ αποδοση εχει ενα τζακι μολις το δω.


Οκ, βγάλε λοιπόν κάναδυό πελάτες με το τέλος του χειμώνα, να μας πουν τι έκαψαν, πόσο σπίτι ζέσταναν και σε τι θερμοκρασίες. Μας φτάνει.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20102 από βασιλιης
Γεια και παλι
Λοιπον το 800 Grande Vision.κοδ.6280-44 14kw κοστιζει 1099 ευρω
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...0-grande-vision.html

Το 700 Panoramique .κοδ 6275-44 14 kw.κοστιζει 1199 ευρω
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...700-panoramique.html

Το 700 Prismatique κοδ,6370-46,14 kw.κοστιζει 1199 ευρω
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...700-prismatique.html

Το 700 Grande Vision,κοδ 6270-44,14kw,κοστιζει 800 ευρω
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...0-grande-vision.html

Το 700 Selenic.κοδ 6769-00.14kw, κοστιζει 609 ευρω
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...yer-700-selenic.html

Το 700 Minos,κοδ6772-44,14 kw,κοστιζει 429 ευρω
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...foyer-700-minos.html


Το 800 Vision totale turbo,κοδ 6682-44, 18 kw.κοστιζει 1299 ευρω
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...on-totale-turbo.html

Το 700 Grande Vision,κοδ 6671-44,14 kw.κοστιζει 1039 ευρω
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...de-vision-turbo.html

Το 600 Turbo ,kod 6660-14, 8kw ,κοστιζει 829ευρω
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...nsert-600-turbo.html

Τιμη για το λεβητα θα εχω μαλλον τελος αυγουστου αρχες σεπτεμβριου και για αλλα τζακια.
Κατα καιρους γινονται διαφορες προσφορες

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20107 από jnet

βασιλιης έγραψε: Γεια και παλι

Τιμη για το λεβητα θα εχω μαλλον τελος αυγουστου αρχες σεπτεμβριου και για αλλα τζακια.
Κατα καιρους γινονται διαφορες προσφορες


Βασίλη από που είναι αυτές οι τιμές?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20113 από βασιλιης
Καλησπερα
Απο το Leroy Merlin (πειραιως) ειναι οι τιμες.

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.178 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ