Λέβητας Ιόντων - Εlectrode Ηeater

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92092 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Λέβητας Ιόντων - Εlectrode Ηeater

BIOGRUPPO έγραψε: Πάντως όποιος θέλει να μάθει για τα αποτελέσματα μέτρησης απο το θερμοδυναμικό ινστιτούτο Κοζάνης έχω μελέτη στα χέρια μου η οποία λέει ότι το σύστημα ιόντων της IONHEATER STAFOR είναι κατα 80% ποιό δαπανηρό απο έναν λέβητα πετρελαίου επίσεις οι μηνύσεις πάνε και έρχονται.



Τι να κανει ο κοσμος ρε παιδια να ελπιζει θελει πως με 1200e και με καταναλωση 400e ρευμα το
χρονο θα ζεστανει σπιτι που θα ηθελε 3 τονους πετρελαιο.

Καποιοι πεφτουν στην παγιδα!!!!

Η πλακα ειναι πως πεσαν στην παγιδα και επαγγελματιες που ασχολουνται με θερμανση εκτεθηκαν ωμος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92093 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Λέβητας Ιόντων - Εlectrode Ηeater
οτι τα συστηματα αυτα ειναι μουφα ...το ξεραμε...αλλα 80% μεγαλυτερη καταναλωση ?...η δεν καταλαβα καλα?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92099 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Λέβητας Ιόντων - Εlectrode Ηeater
Πριν 3 χρονια μου εδειχνε ενας φιλος αυτη την μαλ@@ια και για να με πιση για την αποτελεσματικοτητα του
μου λεει..Τους λεβητες ιοντων τους βαζουν οι ρωσοι στα πυρηνικα υποβρυχια να ζεστενονται οι καμπινες.
Ακουσον ακουσον.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #96637 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Λέβητας Ιόντων - Εlectrode Ηeater
Τι λέβητες ιοντων και αρχαιολογιες ειναι αυτες, περιμεντε λιγο ακομα. Ενας βρηκε την οικονομικοτερη λυση! Μου την εξηγησε μαλιστα! Κλιματιστικο λεει αλλα να δουλευει με μπαταριες.. Πολλες μπαταριες μαζι σε σειρα ωστε να πιασει τα 220 (δεν ηξερε καν τον ινβερτερ αλλα προσπαθουσε με μανια να μου εξηγησει την φοβερη ιδεα του) και μετα αυτο θα το συνεδεε (δε θυμαμαι που πως κτλ) μηχανικα με εναν δυναμο και θα τις φορτωνε τις μπαταριες και θα την εβγαζε τζαμπα! Μικρο δυναμο ελεγε φτανει και παραφτανει, διοτι οι μπαταριες δε θελουν πολυ ρευμα, δε τραβανε πολυ ρευμα οταν τις φορτωνεις, σχεδον τρελος! Ρε συ του λεω.. λιγο ρευμα τραβανε αλλα θελουν πολλες ωρες! Ε και απανταει αυτος, χειμωνας ειναι θα δουλευει το κλιματιστικο και θα τις φορτωνει κ αυτες. Γενικως εχουμε χαζεψει ολοι μας απο λιγο και ειναι μονο η αρχη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #96641 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Λέβητας Ιόντων - Εlectrode Ηeater

Στελιος1 έγραψε: Τι λέβητες ιοντων και αρχαιολογιες ειναι αυτες, περιμεντε λιγο ακομα. Ενας βρηκε την οικονομικοτερη λυση! Μου την εξηγησε μαλιστα! Κλιματιστικο λεει αλλα να δουλευει με μπαταριες.. Πολλες μπαταριες μαζι σε σειρα ωστε να πιασει τα 220 (δεν ηξερε καν τον ινβερτερ αλλα προσπαθουσε με μανια να μου εξηγησει την φοβερη ιδεα του) και μετα αυτο θα το συνεδεε (δε θυμαμαι που πως κτλ) μηχανικα με εναν δυναμο και θα τις φορτωνε τις μπαταριες και θα την εβγαζε τζαμπα! Μικρο δυναμο ελεγε φτανει και παραφτανει, διοτι οι μπαταριες δε θελουν πολυ ρευμα, δε τραβανε πολυ ρευμα οταν τις φορτωνεις, σχεδον τρελος! Ρε συ του λεω.. λιγο ρευμα τραβανε αλλα θελουν πολλες ωρες! Ε και απανταει αυτος, χειμωνας ειναι θα δουλευει το κλιματιστικο και θα τις φορτωνει κ αυτες. Γενικως εχουμε χαζεψει ολοι μας απο λιγο και ειναι μονο η αρχη.


Πως δεν σου είπε πως θα εκανε ποδηλατο μεσα στο σπίτι για να φορτίζει τις μπαταρίες

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #96642 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Λέβητας Ιόντων - Εlectrode Ηeater

BIOGRUPPO έγραψε: Πάντως όποιος θέλει να μάθει για τα αποτελέσματα μέτρησης απο το θερμοδυναμικό ινστιτούτο Κοζάνης έχω μελέτη στα χέρια μου η οποία λέει ότι το σύστημα ιόντων της IONHEATER STAFOR είναι κατα 80% ποιό δαπανηρό απο έναν λέβητα πετρελαίου επίσεις οι μηνύσεις πάνε και έρχονται.


Δεν τις στέλνεις να τις ανεβάσουμε να τις δεί ο κόσμος.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ