Ζητείται πυρηνόξυλο ή pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #81873 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Ζητείται πυρηνόξυλο ή πέλλετ
Και το πρώτο το ξεχνάμε γιατί αμα κάψω στην Αθήνα πυρήνα με πούλπα μάλλον θα με πυροβολήσουν οι γείτονες :woohoo: :woohoo: χώρια οτι μάλλον θα βρωμάει και η αποθήκη μου :oops:
Το δεύτερο βγαίνει πολύ ακριβό...
εχω βρει κάποιον στην Αθηνα που έχει 190 τον τόνο παραδομένο και είναι ξερό και κοσκινισμένο.
Θα δοκιμάσω κατ αρχήν από αυτόν ;)

Ευχαριστώ για την προθυμία :cheer: :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #81884 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Ζητείται πυρηνόξυλο ή πέλλετ
Το πυρηνοξυλο δεν βρωμαει εξ αιτιας της υπαρξης της πουλπας.
Αν εχει μεινει με υγρασια σε σωρο και εχει 'αναψει'τοτε βρωμαει ειτε ειναι μαζι με τη πουλπα ειτε κοσκινισμενο.
Δηλαδη βρωμαει οταν εχει υποστει ζυμωση.
Επειδη το σωριαζουν σε αποθηκες ολο το καλοκαιρι χωρις να ειναι τσουβαλιασμενο,γιαυτο πολλες φορες βρωμαει τον σεπτεμβρη-οκτωβρη που πρωτοαγοραζουμε.
Μετα τον νοεμβρη που βγαινει το καινουργιο τετοιο προβλημα(τουλαχιστον εδω στη Κρητη) δεν υπαρχει.
Η θερμικη δυναμη ειναι ιδια στο κοσκινισμενο και σε αυτο με πουλπα,η διαφορα μονο ειναι οτι το δευτερο ειναι λιγο ποιο ογκώδες και εχει λιγο περισσοτερη σταχτη.
Αυτο που μετραει πανω απο ολα ειναι η περιεκτικοτητα σε υγρασια.
Οσο ποιο στεγνο τοσο ποιο δυνατο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #81961 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Ζητείται πυρηνόξυλο ή pellet

stratis 1 έγραψε:

electron έγραψε:

stratis 1 έγραψε: Μαζευτείτε τοσοι ωστε να γεμισει ενα φορτηγο ωστε να συμφέρουν τα μεταφορικα να σας στειλω απο Κρητη.
Η ποιοτητα εδω ειναι τελεια ,δεν μυριζει,και η υγρασια πολυ χαμηλη.
Χωρις να ειμαι σιγουρος ,πιστευω οτι δεν θα ξεπερασει τα 150 ευρω ο τονος μεχρι Αθηνα με τα μεταφορικα.
(για πυρηνοξυλο ο λογος)


Να σου πω αν ειναι για 150,00 (Αθηνα) θελω και εγω. Ποσους τονους θελεις για να μου το δωσεις τοσο ?



συνηθως τα φορτηγα χωρανε 20-25 τονους.Αν βρεθουνε 5-6 ατομα για 3-4 τονους ο καθενας,μπορω να σας στειλω.


Αν είναι καλή η ποιότητα όπως λες εγώ είμαι μέσα.. το θέμα είναι ότι δεν έχω χώρο για παραπάνω απο 2 τόνους στο σπίτι.. (άντε να βάλω 3 με το ζόρι). Το θέμα είναι να βρεθούν τα υπόλοιπα άτομα να κάνουμε παραγγελιά.. μιας και ανέφερες τις διάφορες για το πυρηνοξυλο μπορείς να μου πεις τι είναι το δικό μου?

Λογικά θα είναι με πουλπα ?





"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #82051 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Ζητείται πυρηνόξυλο ή pellet
πηρα σημερα το πρωι τη φωτογραφια. το υλικο ειναι οκ.

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ