Που θα παει το πράγμα με την κατάσταση αναμονής του χρέους.

Περισσότερα
9 Χρόνια 20 Ώρες πριν #147020 από PAPADAKIS
Φίλος τραπεζικός ,πάνω στο γύρισμα του οβελία μου είπε ότι έχουμε μία πιθανότητα στις 100 να πάμε σε παράλληλο νόμισμα.
Αντε και έγινε να δω με αυτό το νόμισμα αν θα μπορούμε να αγοράσουμε όχι παλέτα αλλά σακι.Και μετά όπως λέει και ο jnet ας βάλουμε πάλι το θέμα στην "αρένα"....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 13 Ώρες πριν #147027 από sdancer75

PAPADAKIS έγραψε: Φίλος τραπεζικός ,πάνω στο γύρισμα του οβελία μου είπε ότι έχουμε μία πιθανότητα στις 100 να πάμε σε παράλληλο νόμισμα.
Αντε και έγινε να δω με αυτό το νόμισμα αν θα μπορούμε να αγοράσουμε όχι παλέτα αλλά σακι.Και μετά όπως λέει και ο jnet ας βάλουμε πάλι το θέμα στην "αρένα"....


Φίλε αν υποκυψουμε στους εκβιασμούς και γίνουν περαιτέρω περικοπές σε μισθούς και συντάξεις ΔΕΝ θα έχεις παράλληλο νόμισμα αλλα και πάλι παλετα δεν θα μπορείς να αγοράσεις γιατι αν γίνει έτσι η δουλειά θα περνούμε μισθό όσο μια παλετα και το χρέος χρέος ε ; Διαλέγεις και παίρνεις .

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 13 Ώρες πριν - 9 Χρόνια 13 Ώρες πριν #147028 από erimitis
Ετσι οπως τα εκανες ψαχνεις για μια ακρη ολα τα ωραια τελειωνουν με ενα δακρυ λεει ο μεγας Τερζης.Να δουμε ποιος θα κλαψει στο τελος και ποσο
Last edit: 9 Χρόνια 13 Ώρες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 12 Ώρες πριν #147029 από jnet
Εγω λέω αυτός που θα κλάψει θα είναι οι καναλάρχες καταρχήν. Οι διαπλεκόμενοι κατα δευτερο. Αυτοί που δουλεύουν μαύρα και λοιποί φοροφυγάδες και λαθρέμποροι.

Αυτά γιατί μου αρέσει να είμαι αισιοδοξος.

Οσο για τον τραπεζικο φίλο αφου σου είπε για μια στις 100, τι το βαζεις στο μυαλο σου Μιχάλη?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": okalamaris

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 12 Ώρες πριν #147030 από jnet
Α....και ξεχασα μη βλεπετε καθολου τηλεοραση. Βλάπτει σοβαρα την διάθεση.
www.ft.com/intl/cms/s/0/aeae3cfc-e38b-11...n=intl#axzz3XQ1zhxtd

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": okalamaris

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Ώρες πριν #147032 από PAPADAKIS

jnet έγραψε: Εγω λέω αυτός που θα κλάψει θα είναι οι καναλάρχες καταρχήν. Οι διαπλεκόμενοι κατα δευτερο. Αυτοί που δουλεύουν μαύρα και λοιποί φοροφυγάδες και λαθρέμποροι.

Αυτά γιατί μου αρέσει να είμαι αισιοδοξος.

Οσο για τον τραπεζικο φίλο αφου σου είπε για μια στις 100, τι το βαζεις στο μυαλο σου Μιχάλη?


Πολλοί με λένε αγχωτικό,αλλά άμα τύχει αυτή η μικρή πιθανότητα να πάμε σε παράλληλο νόμισμα ,εντός του ευρώ,και συνάμα οι τράπεζες μου δίνουν μέρος των χρημάτων μου κάθε μήνα ,όταν σχεδόν έκαψα 6 παλέτες για τον φετινό χειμώνα, κάπως νοιώθω άβολα .Ξέρω ότι θα αναγκαστώ να κάψω πού λιγότερο.
Το ίδιο προβληματισμό έχω και για την τροφή της οικογένειας μου.Είναι μετά από λίγο θέμα επιβίωσης.
Βέβαια αν τον Ιούνιο μας πάνε σε ένα σκληρό μνημόνιο (γιατί αυτό θέλουν πολλοί) πάλι στην ίδια μοίρα θα είμαστε ή θα πάμε σιγά-σιγά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.162 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ