energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105893 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

mastoras έγραψε: Εαν φτάσουμε σε σημείο να πληρώσουμε δικηγόρους και λογιστές για φτιάξουν το καταστατικό συλλόγου και να κρατούν βιβλία, εάν δώσουμε προμήθειες σε τράπεζες, και απολογούμαστε στην Εφορία για την όποια φιλανθρωπική κίνηση θέλουμε να κάνουμε, τότε προτιμώ να σταυρωθώ στο λευκό πύργο και να βγάλει ντέφι ο Θοδωρής μαζεύοντας χρήματα από τον πολύ κόσμο που θα μαζευτεί εκεί για να παρακολουθήσει το θέαμα.

Χωρίς κόπο, ζήτησα από το στενό οικογενειακό περιβάλλον από 1ευρώ από τον καθένα, που το έδωσαν με μεγάλη ευχαρίστηση χωρίς μάλιστα να δώσουν και μεγάλη σημασία για ποιόν λόγο τους το ζήτησα.

Ετσι συγκέντρωσα 6ευρώ.

Εαν ο καθένας μας από εδώ μέσα κάνει το ίδιο, μέσα σε ένα μήνα θα έχουμε απίστευτα αποτελέσματα.


Για αυτούς τους λόγους εβαλα εγώ τα 12€ το πρωί.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105896 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

mastoras έγραψε: Εαν φτάσουμε σε σημείο να πληρώσουμε δικηγόρους και λογιστές για φτιάξουν το καταστατικό συλλόγου και να κρατούν βιβλία,


Την MKO δεν θα την κανουμε μονο για το συγκεκριμένο αλλά και για πολλά αλλα οπως αυτά που εχουμε πεί στο παρελθον και δεν εχουμε καταφέρει να κανουμε αλλά για πολλά αλλα κοινωνικά θέματα που θα μπορούσαν να γίνουν μεχρι και να παίρνουμε pellet χωρίς κανένα εμπορικό κέρδος αλλά και για πολλους αλλους λογους ολα αυτά θέλουν πολλά ενεργά μέλη οχι μόνο στα πληκτρολόγια αλλά και αλλου. ;)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105898 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ
Φαντάσου όμως 300 ποστ σε αυτό θέμα με προσφορά από 2 έως 10 ευρώ, ότι μπορεί να μαζέψει ο καθένας.

Τέλος πάντων, μια σκέψη έκανα, μια προσπάθεια, δεν ευδοκίμησε....."πάμε για άλλα" που λένε στο καφενείο. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105904 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ
Μάστορα διαβάζοντας τις ανάγκες αυτών των γυναικών, το άρθροισμα βγαίνει κάποιες χιλιάδες ευρώ. Μεγάλος και απλησίαστος στόχος για το energ, που μάλλον χρειάζεται και την οργάνωση που προτείνει ο Γιώργος.
Αλλά...
Αν δεν μπορούμε να μαζευτούμε 15 άτομα, να βάλουμε από 7-8 ευρώ (χωρίς ΜΚΟ, γραφειοκρατία κλπ.) για στείλουμε έναν τόνο ξύλα σ' αυτές τις γυναίκες, έτσι για το γαμώτο, δεν υπάρχει τίποτα άλλο να πούμε. :(
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105907 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ
Και εγώ μέσα είμαι, αλλά επειδή τα blogs είναι λίγο περίεργη φάση και τα ονόματα στους λογαριασμούς αλλά και της επικοινωνίας είναι διαφορετικά, μήπως να διασταυρώσουμε πρώτα αυτή την ανάγκη; Σόρρυ που είμαι καχύποπτος, αλλά υπάρχουν πολλοί επιτήδειοι και το μυαλό στην κρίση κόβει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105910 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

DOOM_NX έγραψε: Και εγώ μέσα είμαι, αλλά επειδή τα blogs είναι λίγο περίεργη φάση και τα ονόματα στους λογαριασμούς αλλά και της επικοινωνίας είναι διαφορετικά, μήπως να διασταυρώσουμε πρώτα αυτή την ανάγκη; Σόρρυ που είμαι καχύποπτος, αλλά υπάρχουν πολλοί επιτήδειοι και το μυαλό στην κρίση κόβει...


Το εχω σκεφτεί αυτό οπότε επειδη θα παω να αφήσω τα πράγματα που είπαμε θα γυρισω με περισσοτερη πληροφορία και μετά προχωράμε. Εκτός αν ο Δημήτρης τους γνωρίζει ηδη.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ