Ταξιδιωτικοί προορισμοί: αξίζει τον κόπο;

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131954 από theoilia
Νίκο το επόμενο σ/κ θα πάω,όχι αυτό που είναι τριήμερο.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131968 από jnet

theoilia έγραψε: Είναι να πάω Καλαρρύτες το επόμενο σ/κ.Είναι κάποιος γνώστης της περιοχής για να πει καμιά πληροφορία;

www.tiguan.gr/forum/viewtopic.php?f=58&t...4%CE%B5%CF%82#p66287

Τα παιδιά που μιλούν τα ξέρω ολα. Οπότε αν θελεις να ρωτήσεις καποιον κατι σου περνάω το τηλεφωνο του.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131969 από Nasikas

theoilia έγραψε: Είναι να πάω Καλαρρύτες το επόμενο σ/κ.Είναι κάποιος γνώστης της περιοχής για να πει καμιά πληροφορία;

αν κάποιος στην παρέα μιλαει την βλάχικη γλώσσα, θα καταφερετε να φατε κανενα σπληναντερο της προκοπης..

Η Βασιλίτσα πάντως ειναι πιο κοντά σου και έχει και καλο χιονι μεχρι τελος Μαρτη
και κάποιο ...νηστήσιμο σφαχταρι θα εχω το αλλο ΣΚ

το κ@λοπαιδο... εχει το κοκκαλακι νυχτερίδας- το κοριτσακι δεν τον αφηνε ήσυχο όλη μερα.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131977 από theoilia
Βλάχικα δεν...πόντιος είμαι,χιόνι από μακριά και αγαπημένοι λόγω σπονδυλολίσθησης.Απλά χρόνια τώρα θέλω να πάω σε αυτούς τους οικισμούς (Συρράκο-Καλαρρύτες) και τώρα ήρθε η σειρά τους

ΥΓ:Πριν κάποια χρόνια βρέθηκα στο Νυμφαίο για να φωτογραφίσω έναν ξενώνα.Ο ιδιοκτήτης του με πήγε το μεσημέρι σε μία ταβέρνα του χωριού και εκεί που τρώγαμε,ο εστιάτορας που καθόταν στην παρέα μας ξαφνικά γυρνάει και λέει:"Βρε αυτά τα ζώα οι τουρίστες,ότι σαβούρα και αν τους ταίσω ευχαριστημένοι είναι".Και ήταν μία από τις καλές ταβέρνες του χωριού αυτή :whistle:

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131978 από stergiosbik
Κοιτα να φας καμμια πιτα κ ασε τα σπληναντερα.
Το "εθνικο" φαγητο των Βλαχων ειναι οι πιτες κ κυριως οι λαχανοπιτες! ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #136653 από avato-pantou
Μια πολύ σημαντική ερώτηση :P Έχουμε πολλούς Κρητικούς εδώ είναι κανείς από Σητεία να μας πει τη παίζετε εκεί θέλω να πάω τέλος Οκτωβρίου.Πως είναι η περιοχή και ο καιρός εκείνη την εποχή και φυσικά από φαγητό αν έχει κανείς καμιά πρόταση.Ευχαριστώ.

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ