Κήπος

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #94729 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κήπος

erimitis έγραψε: Ρε στεργιο το σκεφτηκα αλλα θα κατεβει χαμηλα και παιζουν τα πιτσιρικια το καλοκαιρι.


Αν έχεις κανένα γνωστό που κάνει βιομηχανικά δάπεδα, με 60-70 ευρώ θα στο ρίξει θα το λειάνει και θα το κάνει και ότι χρώμα θέλεις. Θα σκάψεις και 10 πόντους μόνο. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #94730 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Κήπος
Μια άλλη λύση είναι το σταμπωτό. Είναι οικονομικότερο και εξίσου για να μην πω πιο όμορφο. Μην με ρωτήσεις τιμή αλλά αν το ψάξεις λιγάκι το κάνεις φυσικά πολύ εύκολα μόνος σου. Εγώ τέτοιο έχω στην αυλή και στο parking του σπιτιού μου και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #94797 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Κήπος
Έχεις δει την λύση με κυβόλιθους? Είναι μάλλον πιο οικονομική και τους βάζεις επάνω σε άμμο.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #94804 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Κήπος
και γω τα ίδια σκέφτομαι, στο νέο σπίτι υπάρχει μόνο... χώμα γύρω από το σπίτι.

στην αρχή είπα για κυβόλιθο, αλλά μου είπαν ότι επειδή περνάει η υγρασία, δεν "προστατεύει" τα τοιχία/θεμέλια, έχω και υπόγειο.

η άλλη λύση είναι αυτή με τις πλάκες πεζοδρομίου που τις λέω έτσι, αλλά θέλει και μπετόν..

από την άλλη, βλέπεις σπίτια σε χωριά στη Γερμανία πχ που έχουν όλη την αυλή στρωμένη χαλίκι.....
Last edit: 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by glf.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #94951 από bill987
Απαντήθηκε από bill987 στο θέμα Απ: Κήπος

petrosp13 έγραψε: Έχει κάποιος άποψε για το πώς θα διώξω τον τυφλοπόντικα από το γκαζόν;
Την τελευταία βδομάδα δοκίμασα ναφθαλίνες στις τρύπες του, δεν τις επισκέπτεται πλέον αλλά ανοίγει άλλες
Αύριο θα την στήσω το μεσημέρι να τον περιμένω


αχααχχαχχα

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ αλλά σε 600τ.μ. γκαζόν, έχει πιάσει τα 200 και το έχει κάνει σουρωτήρι!!!
Ποντικοφάρμακο δεν μπορώ να ρίξω λόγω του σκύλου μου, φοβάμαι ότι θα το φάει!!
Άρα τρύπες από τον τυφλοπόντικα + γούρνες από τον σκύλο που προσπαθεί να τον πιάσει!!
γκρρρρρρρρρρρρρρ :angry: :angry:
Τώρα είναι κοντά σε διπλανό οικόπεδο και ελπίζω να την κάνει προς τα εκεί!!!




Έλεγα πέρσι να βάλω λειλαντ για περίφραξη αλλά τα χώσαμε στον λέβητα!!
Τι λέτε ??
Καμιά άλλη γνώμη ή να προχωρήσω σιγά σιγά???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #94959 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Απ: Κήπος

bill987 έγραψε: Έλεγα πέρσι να βάλω λειλαντ για περίφραξη αλλά τα χώσαμε στον λέβητα!!
Τι λέτε ??
Καμιά άλλη γνώμη ή να προχωρήσω σιγά σιγά???


Και εγώ leilandii έχω και είμαι ευχαριστημένος. Απλά φέτος είδα σε πολλά άλλα σπίτια να έχουν καεί αρκετά. Μου αρέσει ο τύπος οχι ο πολυ πλαγιοκλαδος και φυσικά αυτόν εχω βάλει 80 δενδρα περίπου σε ολο τον Βορρά μου και στην περίφραξη στον δρόμο σαν τοιχο.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.105 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ