Υπέρυθρα πάνελ

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135065 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ

Παπαθανασίου έγραψε: Όσο για το σχόλιο του κ.JNET εάν νομίζετε ότι είμαι κάποιος επαγγελματίας που πήρε κάποια (100 τεμάχια από Κίνα και φυσικά κάποια τα έβαλε και σπίτι) κάνετε μέγα λάθος.

Καμμία σχέση. Το μου θυμίσατε το είπα γιατί μιλησατε για καταναλώσεις σε Υπερυθρα και ο φιλος μου τα μοιραστηκε αυτά πρίν 10 ημέρες και δεν προλαβα να τα γραψω.

Δεν έπρεπε να κάνω παράθεση και παρεξηγήθηκα.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135079 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
Γράφω γιατί τα panel ΔΕ ζεσταίνουν. Ή μάλλον, στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ για αυτά περίπτωση, ζεσταίνουν όπως/όσο οι σόμπες (οποιασδήποτε μορφής) "πυρακτώσεως".

Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Έχουν βαθμό απόδοσης, κάτω από 1. Άρα ότι κάψεις σε ηλεκτρική ενέργεια, κάτι λιγότερο θα πάρεις σε θερμική.

Αυτά λένε οι νόμοι και οι κανόνες της επιστήμης. Τώρα αν κάποιοι ζεσταίνονται με την "ιδέα" της ακτινοβολούμενης ζεστασιάς.... τι να πω... εμένα μου περισσεύει.

Φιλικά....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135085 από Παπαθανασίου
Απαντήθηκε από Παπαθανασίου στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
Κ. JNET ποιο πριν το μεσημέρι (και διορθώστε μαι εάν κάνω λάθος) γράψατε για 20 βαθμούς στο σπίτι. Δεν έχω 20 βαθμούς αλλά από τις 13:00 και μετά 21,5 στο σαλόνι - κουζίνα, 21,5 στο παιδικό και 19 βαθμούς στη κρεββατοκάμαρα. Φυσικά η αίσθηση αυτών των βαθμών είναι διαφορετική από ότι του καλοριφερ αλλά το θέμα είναι ότι καθόμασταν άνετα. Και όσες φορές είχαμε κόσμο στο σπίτι κανένας δεν παραπονέθηκε για κρύο. Αλλά σας ξαναλέω ότι έχω πάρει πάρα πολύ καλά πάνελ που καλύπτουν πλήρως τους χώρους του σπιτιού.
Κ. Φουσκιτάκη δηλαδή αμφιβάλλεται ότι μπορεί κάποια εταιρεία να έχει κατασκευάσει τόσο καλά πάνελ τα οποία να έχουν λύσει όλα αυτά τα αρνητικά ή έστω κάποια απ΄αυτά που έχετε παραθέσει? Γιατί εγώ από τη χρησιμοποίηση ενός 4μήνου όπως σας είπα ήταν πάρα πολύ οικονομικά.
Και πάλι στη διάθεσή σας για όποιες απορίες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135087 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ

Παπαθανασίου έγραψε: Κ. JNET ποιο πριν το μεσημέρι (και διορθώστε μαι εάν κάνω λάθος) γράψατε για 20 βαθμούς στο σπίτι.

Είχα διαβάσει το ποστ το επόμενο του δικού σας που ελεγε για Μ.Ο. 20 βαθμών. Μετα διαβασα και τα δικά σας οπότε το διορθωσα.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Παπαθανασίου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135089 από giorgos.lito
Απαντήθηκε από giorgos.lito στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ

Παπαθανασίου έγραψε: Κ. JNET ποιο πριν το μεσημέρι (και διορθώστε μαι εάν κάνω λάθος) γράψατε για 20 βαθμούς στο σπίτι. Δεν έχω 20 βαθμούς αλλά από τις 13:00 και μετά 21,5 στο σαλόνι - κουζίνα, 21,5 στο παιδικό και 19 βαθμούς στη κρεββατοκάμαρα. Φυσικά η αίσθηση αυτών των βαθμών είναι διαφορετική από ότι του καλοριφερ αλλά το θέμα είναι ότι καθόμασταν άνετα. Και όσες φορές είχαμε κόσμο στο σπίτι κανένας δεν παραπονέθηκε για κρύο. Αλλά σας ξαναλέω ότι έχω πάρει πάρα πολύ καλά πάνελ που καλύπτουν πλήρως τους χώρους του σπιτιού.
Κ. Φουσκιτάκη δηλαδή αμφιβάλλεται ότι μπορεί κάποια εταιρεία να έχει κατασκευάσει τόσο καλά πάνελ τα οποία να έχουν λύσει όλα αυτά τα αρνητικά ή έστω κάποια απ΄αυτά που έχετε παραθέσει? Γιατί εγώ από τη χρησιμοποίηση ενός 4μήνου όπως σας είπα ήταν πάρα πολύ οικονομικά.
Και πάλι στη διάθεσή σας για όποιες απορίες.


Είτε τον ηλεκτρικό φούρνο ανάψεις, είτε τα πάνελ, το ίδιο κάνουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135094 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
Ναι ΔΙΑΦΩΝΩ. Γιατί καμμιά εταιρεία δεν μπορεί να ξεπεράσει τους νόμους της φυσικής. Ακόμα και διαμαντένια panel να κατασκευάζει.....

Φυσικά, εσείς μπορείτε να λέτε ότι θέλετε και να αναφέρετε ότι εμπειρία έχετε. Εγώ απλά λέω όμως, ότι ότι και να λέτε εσείς ή όποιος άλλος έχει pανελ, η αλήθεια είναι: Ή ότι δε ζεσταίνεστε ... ή ότι καίνε πάρα πολύ.
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ