Caria 40 by DimTsak

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156673 από Tolakos77
Απαντήθηκε από Tolakos77 στο θέμα Caria 40 by DimTsak
τα εχω ολα εργοστασιακα εκτος απο την P04 & P07. κατα καιρους εχουν ερθει μαστορες που σκαλιζαν χωρις να ξερουν και φοβαμαι μηπως εχουν πειραξει ρυθμισεις που βρισκονται πριν το μενου των παραμετρων (δηλαδη προτου πατησεις ταυτοχρονα το "Day" και το "χερι") εκεινες δεν μπορεσα να τις βρω ουτε στο ελληνικα αλλα ουτε στο αγγλικο manual.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156678 από panoss
Απαντήθηκε από panoss στο θέμα Caria 40 by DimTsak
Παρε τηλ στην NOVART [2102599600] kαι ζητα απο τον τεχνικο τους τα στοιχεια, η καποια βοηθεια απο αλλον τεχνικο αν εχουν κοντα σου! Απο που εισαι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156927 από Tolakos77
Απαντήθηκε από Tolakos77 στο θέμα Caria 40 by DimTsak

panoss έγραψε: Παρε τηλ στην NOVART [2102599600] kαι ζητα απο τον τεχνικο τους τα στοιχεια, η καποια βοηθεια απο αλλον τεχνικο αν εχουν κοντα σου! Απο που εισαι?

Από Χαλκιδικη ένα χωριό δίπλα από καλλικρατεια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157104 από Tolakos77
Απαντήθηκε από Tolakos77 στο θέμα Caria 40 by DimTsak
Πανο θελω τα φωτα σου. μολις ανοιξα το καπακι με τις συνδεσεις και ειδα να ειναι συνδεμενα ετσι απο τον τελευταιο μαστορα που ηρθε για συντηριση. postimg.org/image/3pav8oq81/ εχεις καποια παρομοια φωτο ωστε να δω αν υπαρχουν διαφορες ? δεξιο μου εχει τις δυο αντιστασεις στο κεντρο με τα μπλε εχει τον κοχλια και αριστερα τον αισθητηρα του πελλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157158 από panoss
Απαντήθηκε από panoss στο θέμα Caria 40 by DimTsak
Μαλον εχεις το παλιωτερο μοντελο η διαφερει ο 60kw απο τον 40kw! Επισης απο τοτε που τον εφερε η novartis εχει καπιες μικροαλαγες [κεραμικες αντιστασεις, διαφορετικες ρυθμησεις] Εγω τον πηρα 2013. Στον δικο μου εχει αριστερα το μοτερ κοχλια, μεση αντιστασεις και αισθητηρα, δεξια φωτοκυταρα! Αν εχεις λαθος συνδεσεις δεν θα δουλευε ο λεβητας! Αν ξαναλαξεις αντιστασεις βαλε κεραμικες.
Συνημμένα:
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by panoss.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Tolakos77

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157177 από Tolakos77
Απαντήθηκε από Tolakos77 στο θέμα Caria 40 by DimTsak
ευχαριστω πολυ. εστειλα την φωτο στην Novart αλλα και στην arikazan και περιμενω απαντηση. εγω εχω απλες αντιστασεις φτιαγμενες απο καποιον που φτιαχνει αντιστασεις και μου τις εκανε 180w. ενω απο Novart μου ειπαν οτι εργοστασιακες εχουν 150w η καθεμια. πηρα τηλεφωνο για αυτες τις αντιστασεις www.energy-footprint.gr/index.php?page=s..._virtuemart&Itemid=1
αλλα δεν εχει καποια που να ταιριαζουν σε εμενα καθως η κεραμικη που προτεινει η εταιρια ειναι
12,5Φ και 100μηκος και αυτες ειναι 11.3Φ και 96 μηκος. αν εχεις λεπτομεριες σχετικα με τις δικες σου κεραμικες ( διαμετρο,μηκος,τιμη) ενημερωσε με. Ευχαριστω και παλι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ