Caria 40 by DimTsak

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144761 από DimTsak
Απαντήθηκε από DimTsak στο θέμα Caria 40 by DimTsak
Μετά από 3,5 χρόνια έκαψε τις αντιστάσεις του ο λέβητας.
Αντικαταστάθηκαν με κεραμικές, όπου ο χρόνος έναυσης από 8 λεπτά μειώθηκε σε 2 λεπτά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146406 από panoss
Απαντήθηκε από panoss στο θέμα Caria 40 by DimTsak
Στα 2,5 χρονια που εχω τον caria 40 δεν ειχα καπιο προβλημα. Φετος ομως εσπασε ο κοχλιας που μεταφερει το πελλετ΄2 φορες. Σε φιλο που εχει τον ιδιο λεβητα εσπασε 3 φορες. Η εταιρια μου ειπε πως δεν εχει αναφερθει αυτο το προβλημα απο αλλους. Καθαριζω συχνα την σκονη απ τα πελλετ[αλφα γουντ πρασινο] που μαζευει στο σιλο. Ο κοχλιας σπαει στην κολιση με τον αξονα του μοτερ. Η κλιση του κοχλια ειναι σωστη[η εξωδος του ειναι καθετη προς τον καυστιρα] Το σφαιρικο ρουλεμαν πιο πισω εχει γρασο και δουλευει ελευθερα! Εχει καπιος παρομοιο θεμα με τον ιδιο λεβητα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156599 από Tolakos77
Απαντήθηκε από Tolakos77 στο θέμα Caria 40 by DimTsak
καλημερα,
εχω τον Caria 60Kwh ο οποιος απο την μερα που τον πηρα με εχει ταραξει στα error.. εχει καποιος προτεινομενες ρυθμισεις για παραμετρους και γενικες ρυθμισεις που βρισκονται μολις πατησεις το P. εχω σπιτι και μαγαζι συνολο 200 τετραγωνικα. χωρις μονωσεις και με πλακα. Το μαγαζι ζεσταινεται με fancoil ενω το σπιτι με καλοριφερ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156613 από Tolakos77
Απαντήθηκε από Tolakos77 στο θέμα Caria 40 by DimTsak
.
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Tolakos77.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156614 από Tolakos77
Απαντήθηκε από Tolakos77 στο θέμα Caria 40 by DimTsak

panoss έγραψε: Στα 2,5 χρονια που εχω τον caria 40 δεν ειχα καπιο προβλημα. Φετος ομως εσπασε ο κοχλιας που μεταφερει το πελλετ΄2 φορες. Σε φιλο που εχει τον ιδιο λεβητα εσπασε 3 φορες. Η εταιρια μου ειπε πως δεν εχει αναφερθει αυτο το προβλημα απο αλλους. Καθαριζω συχνα την σκονη απ τα πελλετ[αλφα γουντ πρασινο] που μαζευει στο σιλο. Ο κοχλιας σπαει στην κολιση με τον αξονα του μοτερ. Η κλιση του κοχλια ειναι σωστη[η εξωδος του ειναι καθετη προς τον καυστιρα] Το σφαιρικο ρουλεμαν πιο πισω εχει γρασο και δουλευει ελευθερα! Εχει καπιος παρομοιο θεμα με τον ιδιο λεβητα?

Πανο έχω τον λεβήτα πάνω από 4 χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την κοχλια. Το μόνο που παθαίνει εμένα είναι να μου καίει τουλάχιστον 2 αντιστάσεις τον χρόνο. Και συν τα πολλά 02 που μου βγάζει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156617 από panoss
Απαντήθηκε από panoss στο θέμα Caria 40 by DimTsak
[img]http://[/img]

Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: NOVARTCARI...1-10.pdf
Μέγεθος αρχείου:1,244 KB


Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: OPENTHERME...1-10.pdf
Μέγεθος αρχείου:1,537 KB

Εδω ειναι το μενου του λεβητα. Αντιστασεις δε μου εχει καψει, ουτε ειχα καπιο προβλημα περα του κοχλια. Δες τις παραμετρους μηπος εχεις κατι λαθος!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ