Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151552 από geokatsa
Απαντήθηκε από geokatsa στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
καλησπερα σε ολλους.και εμενα ετσι δουλευη.δηλαδη το εχω στα 74 βαθμους,και σταματαει στους 77 ,και ξεκινα στους 72,μαλων πεζει ρολο το Μ-9-4-6 ΕΜΕΝΑ ειναι 0,5.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151553 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Μονο του δεν πιανει 50-55!!!!!!!!!!!!ειναι η θερμοκρασια που εχεις ορισει στο κυκλοφωριτη και στις ρυθμισεις general settings εχει το διαφορικο πειραγμενο και την επανεκινηση του λεβητα.απλα οταν εχεις την επιλογη mode stayby off δουλευει στην πιο χαμηλη σκαλα κανει συντηρηση φλογας γι αυτο κρατα τα νερα ζεστα και οταν ζητησει το σπιτι ανοιγει ο κυκλοφωριτης μπαινει σε κανονικη λειτουργια και ερχονται αμεσα ζεστα τα νερα στα σωματα,ΑΛΛΑ οταν τα γυρισει ο κυκλοφωριτης και πεσουν τα νερα εχεις δει ποσο χρονο κανει να τα ξαναζεστανει?το εχεις τσεκαρει συμφερει να το δουλευεις ετσι?τι εννοεις θερμομετρο το θερμοστατη χωρου σπιτιου αισθητηριο λεβητα και ποιο?που εχεις τον κυκλοφωριτη?λες οτι οταν πεσει κατω απο 50 μπαινει σε κανονικη λειτουργια αν το σπιτι δεν ζητησει τα νερα που θα τα παει ο κυκλοφωριτης θα τα φερει στα σωματα?αν συμφερει ετσι η λειτουργια εχεις τσεκαρει να δεις για ενα μηνα την καταναλωση?γιατι στα κρυα ετσι και αλλες μερες αλλιως?γραψε τι συνδεσμολογια ηλεκτρολογικη εχεις και αν ζεστενεις μποιλερ η ηλιακο και που ανοιγει ο κυκλοφωριτης?κατι δεν μου κολλαει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151554 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Το Μ-9-4-6 καθοριζουμε την αποκληση απο την επιθυμητη θερμοκρασια χωρου/νερου με βαση την οποια θα ξεκιναει αυτοματα ο λεβητας οταν ειναι σε λειτουργια stadby.TROOM<(TSET-M-9-4-6) η TWATER<(TSET-M-9-4-6).πρεπει να υπολογισεις και να ρυθμισεις και το Μ-9-4-7

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151555 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Μεχρι τωρα τον λεβητα τον δουλευω on/off απο το θερμοστατη χωρου δεν τον εχω δουλεψει ετσι αλλα ειμαι περιεργος με τον 40kw που εχω να δω τι γινεται και αν συμφερει ετσι!!!!!!πειραματιστειτε και πεστε μου και εμενα εντυπωσεις !!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151556 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet

dimospsy έγραψε: Μιχάλη εσύ δεν το δοκίμασες ακόμη ε?
Μάλλον θα το βάλω εγώ να δω τι θα γίνει...

Οχι Δήμο δοκίμαζα να ανεβάσω τα νερά στους 50 βαθμούς αλλά επειδή όταν σβήσει ο λέβητας μου (off) μέχρι να ξαναπάρει ,τα νερά είχαν κατέβει στους 43 βαθμούς και έτσι έκαψα παραπάνω τσουβαλάκια.Ετσι το γύρισα στους 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151557 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ετσι ειναι ολων μας μαυρισμενα τα τζαμακια .εχεις καθαρισει λεβητα καμιναδα?ειναι ενταξει οι ρυθμισεις αερα φλογας?το κορδονι πορτα ειναι οκ?το μοτερ καυσαεριων το εχεις καθαρισει ποτε?ολα παιζουν!!!!ο PAPADAKIW εχει αλλαξει τοσα τζαμακια που του εσπαζαν μεχρι που κολλησε λαμαρινακι στη θεση στο τζαμακι!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.185 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ