Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132110 από kalyvia80
Απαντήθηκε από kalyvia80 στο θέμα Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos

egglezos έγραψε:

kalyvia80 έγραψε: αλλα απο ντουμανι στην καμιναδα και πισσες στο εργαλειο καλα κρατει! Τι διαολο μπορει να φταιει το μηχανημα για το ντουμανι, μονο το υλικο, οι ρυθμισεις ή κι ο τυχον κακο ελκυσμος της καμιναδας; Παντως απο αποδοση δεν εχω παραπονο, αλλα απο οικολογια αν ειχμε καμια greenpeace στο χωριο θα την ειχαμε βαψει


και είσαι Καλύβια?

άν θέλεις βοήθεια πάρε με. Είμαι Μαρκόπουλο.

Να σαι καλα αλλα ειμαι απο Ευβοια μερια

Να φθηνύνει το πετρέλαιο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132112 από kalyvia80
Απαντήθηκε από kalyvia80 στο θέμα Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos
Χθες παρελαβα τη δευτερη παλετα απο creta pellet. Απο ντουμανια πολυ λιγοτερο αλλα και ρυθμισεις τελειως διαφορετικες. Το προηγουμενο το ειχα 6" ταισμα και 36" ανανμονη ενω τωρα 8" ταισμα και 25" αναμονη. Να δουμε απο οικονομια πως θα παει

Να φθηνύνει το πετρέλαιο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132119 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos
Μάλλον αύριο θα πάω να πάρω λίγα από το pirin pellet να το δω και αυτό, σήμερα έπαιρνα στην AlfaPellet στο Καλοχώρι αλλά κανείς δεν απαντά. Το Καριπίδης τελικά καλούτσικο βγήκε.
Το Creta φτάνει εδώ σε πολύ υψηλή τιμή.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #132165 από Νίκος Τρίπολη
Απαντήθηκε από Νίκος Τρίπολη στο θέμα Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos
Καλησπέρα
Γεράσιμε η πρώτη μου επαφή με βιομάζα πέρυσι ήταν με πυρηνόξυλο από το Μελιγαλά (Χατζέλης). Πήρα ένα τόνο και για να μη μου πάρει υγρασία το αποθήκευσα στο υπόγειό μου. Είχε αφόρητη μυρωδιά η οποία σιγά-σιγά ανέβηκε και στο σπίτι.Με τα περυσινά δεδομένα κατέληξα ότι το πυρηνόξυλο δεν κάνει για την πόλη, γιατί είχε αρκετό καπνό στην καμινάδα και έντονη μυρωδιά.Τώρα όπως γράφεις το έχει βελτιώσει πολύ. Θα περιμένω να το δοκιμάσεις αρκετά και να διαβάσω τις εντυπώσεις σου μετά από καιρό.
Σάκη, επειδή το τελευταίο διάστημα δοκίμασα και το alfa και το pirin, στο δικό μου περίεργο λέβητα καίγεται πιο καλά το pirin.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #132174 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos
Καλησπέρα σας
Νίκο θα επιμένω Ελληνικά, θα ψάξω να βρω αύριο AlfaPellets και αν δω ότι η τιμή δεν υποτιμά την νοημοσύνη μου θα πάρω να δοκιμάσω πάλι αλλιώς θα πάω να πάρω μερικά Pirin

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #132187 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Thermostahl Bioplex HL40 by fritakos

Νίκος Τρίπολη έγραψε: Καλησπέρα
Γεράσιμε η πρώτη μου επαφή με βιομάζα πέρυσι ήταν με πυρηνόξυλο από το Μελιγαλά (Χατζέλης). Πήρα ένα τόνο και για να μη μου πάρει υγρασία το αποθήκευσα στο υπόγειό μου. Είχε αφόρητη μυρωδιά η οποία σιγά-σιγά ανέβηκε και στο σπίτι.Με τα περυσινά δεδομένα κατέληξα ότι το πυρηνόξυλο δεν κάνει για την πόλη, γιατί είχε αρκετό καπνό στην καμινάδα και έντονη μυρωδιά.Τώρα όπως γράφεις το έχει βελτιώσει πολύ. Θα περιμένω να το δοκιμάσεις αρκετά και να διαβάσω τις εντυπώσεις σου μετά από καιρό.
Σάκη, επειδή το τελευταίο διάστημα δοκίμασα και το alfa και το pirin, στο δικό μου περίεργο λέβητα καίγεται πιο καλά το pirin.


έχετε δίκιο για τα συμπεράσματα σας αλλά θα έλεγα ότι δεν χρειάζεται να γενικεύετε το συμπέρασμα σας για το καύσιμο επειδή έτσι συμπεριφέρθηκε ο δικός σας λέβητας.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.122 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ