Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59255 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
από τι ώρα μέχρι τί ώρα ? Μήπως οι "2" μέρες περιλαμβάνουν πάνω από 24 ώρες που αναφέρεις ρε σύ ?
Επίσης οι εξωτερικές θερμοκρασίες έχουν σχέση άμεση,οι θερμοκρασίες που ζητά το σπίτι και πόσο συχνά και τέλος η κατανάλωση που έχεις ορίσει εσύ στο λέβητα.Γενικά πάντως 4 τσουβάλια τη μέρα δεν είναι κάτι παράλογο !! Εξαρτάται από τις συνθήκες που περιλαμβάνονται !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59314 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN

Sp4wN έγραψε: από τι ώρα μέχρι τί ώρα ? Μήπως οι "2" μέρες περιλαμβάνουν πάνω από 24 ώρες που αναφέρεις ρε σύ ?
Επίσης οι εξωτερικές θερμοκρασίες έχουν σχέση άμεση,οι θερμοκρασίες που ζητά το σπίτι και πόσο συχνά και τέλος η κατανάλωση που έχεις ορίσει εσύ στο λέβητα.Γενικά πάντως 4 τσουβάλια τη μέρα δεν είναι κάτι παράλογο !! Εξαρτάται από τις συνθήκες που περιλαμβάνονται !!

Από 5 μέχρι 5... 24 ώρες κανονικές. 4 τσουβάλια.

Έχει κρύο δε λέω... Αλλά δεν ξέρω και πώς καίει ο λέβητας...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59386 από petros78
Απαντήθηκε από petros78 στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Μπραβο Νικολα!!! Καλες καυσεις και χωρις προβληματα ευχομαι!!! Ωραια επιλογη εχεις κανει... Ποσο πηγε το τελικο "κοστουμι" αν επιτρεπεται?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59537 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Νά σαι καλά Πετράν !!
Στα 2100 πήρα το λέβητα - καυστήρα και κανα 1000ρικο ευρώ η εγκατάσταση (υδραυλικός - υλικά ) .
Γενικά θέλω να πιστεύω πως αυτό το χειμώνα θα κάνω απόσβεση .Από τον επόμενο θα θεωρώ τον εαυτό μου κερδισμένο,άν και το γεγονός ότι έχω στο σπίτι μόνιμα 21-22 βαθμούς, ενώ με το πετρέλαιο φοβόμασταν να ανάψουμε το θερμοστάτη ,είναι από μόνο του ένα τεράστιο συν !! ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Sp4wN.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": petros78

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59565 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Μπραβο Νικολα!!! Αρα δικαιωνεσαι με την επιλογη σου! Αυριο λογικα θα δω απο κοντα τον θερμοστατη που λεγαμε και αν ειναι τον προχωραμε! ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59578 από fillmore
Απαντήθηκε από fillmore στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Μπράβο Νικόλα πολύ όμορφη και λεπτομερής παρουσίαση, με πολλές, χρήσιμες πληροφορίες. Να έχεις ένα οικονομικά ζεστό χειμώνα και να χαρείς το νέο σου "παιχνίδι" με υγεία χωρίς προβλήματα!!!!!!.......
Καλές καύσεις!!!!!.........
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ