BURNiT WBS Active 30kW by valsam

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53801 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Τελικα τα 20 κιλα ξυλα δεν με εβγαλαν τις 24 ωρες που ελεγα,η γυναικα μου αρχισε να γκρινιαζει πριν κανα τεταρτο οτι κρυωνε ,ανεβηκα κοιταξα τα 2 ηλεκτρονικα θερμομετρα και βλεπω 20,3 στον μεσαιο και 20,7 στον επανω οροφο καλα της λεω σκεπασου με αυτην την φλις κουβερτα μην μου παθεις καμια υποθερμια και θα τον αναψω!
Περυσι αν ειχαμε 20 στο σπιτι με τα φανελακια μου κυκλοφορουσε και τωρα μου γκρινιαζει στους 20,7!
Καλομαθαμε βλεπω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53805 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam

valsam έγραψε: Τελικα τα 20 κιλα ξυλα δεν με εβγαλαν τις 24 ωρες που ελεγα,η γυναικα μου αρχισε να γκρινιαζει πριν κανα τεταρτο οτι κρυωνε ,ανεβηκα κοιταξα τα 2 ηλεκτρονικα θερμομετρα και βλεπω 20,3 στον μεσαιο και 20,7 στον επανω οροφο καλα της λεω σκεπασου με αυτην την φλις κουβερτα μην μου παθεις καμια υποθερμια και θα τον αναψω!
Περυσι αν ειχαμε 20 στο σπιτι με τα φανελακια μου κυκλοφορουσε και τωρα μου γκρινιαζει στους 20,7!
Καλομαθαμε βλεπω!

ναι ρε συ σημερα στις 1ωρα γυρναω βλεπω τον θερμοστατη στους 24 :woohoo: την ρωταω κ λεει ειχε κρυο την λεω ποσο ειχε κ μου λεει 22βαθμους :evil: τσιγκουνιες θα κανουμε λεει :evil: :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54366 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Eχουν γελειο οι γυναικες,χθες το βραδυ βγηκα μ'ενα φιλαρακι και γυρισα στις 12, με το που μπηκα στο σπιτι κοντεψα να λυποθυμισω απο την ζεστη,22,5 ειχε αλλα απο τους 5-6 που ειχε εξω με χτυπησε κατακουτελα η ζεστη,με το που μπηκα η κυρα δεν ηταν μεσα ειχε βγει πισω στον λεβητα και οταν ξαναμπηκε την τρομαξα,την ρωταω που ησουν και γελαει και μου λεει κρυωσα και πηγα να ρηξω 2 ξυλα,την ρωτησα απο το πρωτο αναμα δηλ. τα 20 κιλα που ειχα βαλει αν ξαναρηξε και μου ειπε οτι εβαλε στο συνολο με τα 2 τελευταια ξυλα 4 δηλ. αλλα 10 κιλα,αντε και να μου ειπε ψεματα και να εβαλε 6 δηλ αλλα 12-15 κιλα,το αποτελεσμα ηταν το πρωι ακομη να εχει καρβουνια ο λεβητας και μεχρι πριν μιση ωρα εκαιγαν τα σωματα και εχουμε 21,7 στο σαλονι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54373 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Επειδή είμαι φεμινιστής εκ πεποιθήσεως θα σας εξηγήσω πώς έχουν τα πράγματα . Όπως όλοι οι παραγωγοί γνωρίζουν μερικά από τα προϊόντα βγαίνουν ελαττωματικά όσο καλή και να είναι η φροντίδα.
Αυτή η περίπτωση δε μπορούσε να εξαιρεθεί .Έτσι ο Θεός έπλασε και τις γυναίκες :P :P

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55994 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Τον ματιαξα τον λεβητα τελικα,εχει προκυψει ενα προβλημα που μου φαινετε χοντρη σπαζοκεφαλια!
Εδω και μερικες μερες μου πεταει το μπουτον που εχει μπροστα στην προσοψη με αποτελεσμα να σβηνει το βεντιλατερ,το μπουτον τελικα δεν ειναι θερμικο αλλα αφου ηρθε ηλεκτρολογος σημερα και ξηλωσαμε την πανω λαμαρινα ειδαμε οτι ειναι ο αισθητηρας που δινει εντολη στο βεντυλατερ να κοψει σε περιπτωση που υπερθερμανθη ο λεβητας(πανω απο τους 85 βαθμους ειναι κατι σαν η τελευταια ασφαλιστικη καβανζτα απότι καταλαβα απο το μανουαλ),(απο τον πινακα φευγουν αυτο το καλωδιο και ενα κυαθειο και μπαινουν μαζι στην μπροστα τρυπα)στην αρχη που μου το'κανε νομιζα οτι ισως εφταιγε οτι ανεβαζε υπερβολικη θερμοκρασια ο λεβητας επειδη τον ειχα απολυτα μονωμενο στο σπιτακι που του εφτιαξα η επειδη ειχα βαλει απο φ100 που ειναι η παροχη του αερα του βεντιλατερ συστολη φ50,το ξηλωσα το σπιτακι και παλι το κανει,αρα δεν ηταν τιποτα απ'τα δυο,το παρακολουθω συνεχεια και μου εχει σπασει τα νευρα,αυτο που προσεξα ειναι οτι αφου του ορισω π.χ να σταματαει στους 70 αφου κοψει το βεντυλατερ ο λεβητας απ'εκει που δεν ξεπερνουσε ποτε 2-3 βαθμους την θερμοκρασια αυτη τωρα φτανει και τους +10 απ'αυτους που οριζω ακομη και με σβηστο βεντυλατερ,τωρα που ειμουν εξω ειδα απο την πορτα την κατω να βγαινει φως στην καυση και βλεπω οτι ειναι απο εκει που παταει το κορδονι δηλ. δεν σφραγιζει η κατω πορτα καλλα αρα αυτοι οι + 10 βαθμοι μπορει να οφειλωνται στο οτι εξακολουθει και παιρνει αερα ο θαλαμος παρολου που σταματαει το βεντυλατερ,στο μανουαλ λοιπον τωρα που διαβαζω λεει οτι αν εχει παθει ζημια ο σενσορας και βγαζει και ενδειξη sensor damage (πραγμα που δεν εμφανιζει σε μενα αρα δεν παιζει να εχει χαλασει ο σενσορας) η εχει ξεπεραστει η θερμοκρασια των 85 τοτε the fan is disabled δηλ. νεκρωνετε το βεντυλατερ!
Αντε τωρα να δω ποιος θα με βοηθησει,και απο'δω να τον αγοραζα δεν υπηρχε περιπτωση να ξερουν κανεις απ'αυτους που τον πουλανε τι συμβαινει,η μονη μου ελπιδα ειναι να παρω στην Πωλονια αυριο τηλ. στην tech που μου εδωσε ο Θοδωρης το τηλ. η να σκεφτω μονος μου την λυση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56007 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Αυτό το σενάριο Valsam μου κάθετε καλύτερα...
Βρες έναν τρόπο να σφραγίσεις το άνοιγμα έστω και προσωρινά για να δούμε αν συνεχίσει να πετάει το θερμικό.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.176 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ