Τοποθέτηση φωτοβολταϊκών σε στέγη

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #17020 από erimitis
παιδες θα μπορουσε κανεις να μας καθοδηγησει.Και γω το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να βαλω στην σκεπη αλλα δεν κατεχω τιποτα απο ολα αυτα και φοβαμαι μην την πατησω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #17030 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τοποθέτηση φωτοβολταϊκών σε στέγη
Δημήτρη τα φωτοβολταϊκά αποδίδουν. Το πρόβλημα είναι τι γίνεται αν μετά από δυό χρόνια πχ, η ΔΕΗ γίνει ιδιωτική και δει ότι την συμφέρει να αθετήσει το συμβόλαιο, να σου προτείνει μισή τιμή στις κιλοβατώρες ή αλλιώς δικαστικό αγώνα πόσων χρόνων για να πάρεις τα χρήματά σου. Και θα πληρώνεις και από την τσέπη σου το δάνειο μέχρι την δίκη...
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #17079 από mastoras

Agis-Pro έγραψε: Για τα κερμίδια υπάρχουν αρκετές λύσεις αναλόγως την στέγη και όχι μόνο άγκιστρα.
Υπάρχουν και τα ντιζοστρίφωνα.

Τώρα με την συγκεκριμένη εταιρεία που επέλεξε ο φίλος άστα...


Αρκετές λύσεις το ξέρω ότι υπάρχουν. Τους τεχνίτες όμως που θα εφαρμόσουν τα συστήματα δεν θέλει να του πληρώσει σωστά κανείς. Ετσι δημιουργούνται οι κακοτεχνίες.

Οσο για την συγκεκριμένη εταιρία ακούστηκε τελικά ότι έβαλε λουκέτο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #17080 από mastoras

andreasdrb έγραψε: mastora συγνωμη μηπως μπορεις να μου πεις μια αξιοπιστη εταιρια Φ/Β.ενδιαφερομαι για την ταρατσα του σπιτιου μου και του σπιτιου στο χωριο μου..δωρεαν εγκατασταση απλα να μην πληρωνω ρευμα.ειμαι απο Πατρα και το χωριο μου ειναι μεσα στο νομο αχαιας.


Οχι, δυστυχώς δεν γνωρίζω σχετικά με τις εταιρίες του είδους.

Πάντως η άποψη μου είναι θετική ως προς την εγκατάσταση Φ/Β σε κατοικίες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #18388 από anyfas
Απαντήθηκε από anyfas στο θέμα Τοποθέτηση φωτοβολταϊκών σε στέγη
εγω εβαλα φωτοβολταικα πριν 4 μηνες στην στεγη του σπιτιου μου.
αρχηκα ειχα ξεκινηση με την ΚΛΤ εδωσα και προκαταβολη αλλα η ταλαιπορια μου ηταν απιστευτη.
ηρθαν οι τυποι σπιτι μου ,κανανε την μελετη και αρχηζουμε.στελνουν στην ΔΕΗ μελετη που μονο το σπιτι μου δεν ηταν ! μετα στελνουν αλλη με γκαραζ σε αλλο σημειο του σπιτιου ! στην επομενη στελνουν μια χωρις της βεραντες ! και προς αλλο νομο !!! αφου περασε κανα 2μηνο ετσι και κοντευε να βγει ο περσινος χειμονας και να χασω την τιμη (0,55 ) τσακωθηκα μαζι τους τους εστηλα παλι την αδεια του σπιτιου με το σχεδιο της στεγης ωστε να βαλουν της βεραντες μεσα (γιατι δεν χωρουσαν αλλιως τα πανελ) και το αποτελεσμα ....παλι μελετη χωρις βεραντες μεσα ! χαχαχαχα 4 μηνες το παλεψα με αυτους ,με φαγανε και 300 ευρω προκαταβολη ( που ως σοβαρη και μεγαλη εταιρια υποτιθετε θα μου τα επεστρεφε αφου το λαθως ηταν δικο τους) πηγα σε μια μικρι εταιρια της περιοχης μου και σε ενα μηνα μεσα ολα τελιοσαν και χωρις να τους δωσο καμια προκαταβολη.
τελικα φαληρησε η ΚΛΤ και να σας πω δεν με παρεξενεψε καθολου , με τετοιους υπαληλους που ειχε......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #20158 από ELECTRICALCHIEF
Ως επαγγελματιας του χωρου εχω δει απειρες "καλιτεχνιες", οπου και οι φωτοβολταικες εγκαταστασεις δεν ξεφευγουν απο αυτό. Υπαρχουν οι σωστς εταιριες με τασωστα συνεργεια, υπαρχουν και αρπακολλατζηδες που ειδαν το ευκολο μεροκαματο. Οπως και οι πελατες που νομισαν πως θα βγαζουν μεροκαμματο με τον ήλιο. Μεσα σε αυτους και γω, που ομως δυστυχως ( ή ευτυχος?) δεν προλαβα να τελειωσω με την δικια μου εγκατασταση, δεν προλαβα να "κλεισω" τη τελευταια καλή τιμη στα 470€/mwh και εμεινα με τη προσφορα συνδεσης της ΔΕΗ στο χέρι. Δεν ξερω αν θα προχωρησω μιας και το κρατος εδειξε αλλη μια φορα ποσο σοβαρα αντιμετωπισει καποια θεματα επενδύσεων και μή και ποσο φερρεγυο ειναι.
Ο αρχιμπαταξης όλων!

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ