Πρόβλημα με το καυστήρα πέλλετ

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169562 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Re:Re:Πρόβλημα με το καυστήρα πέλλετ

Tsampitos έγραψε: Ναι σε λεβήτα πετρελαίου ο οποίος γράφει ότι καίει πετρέλαιο αέριο πέλλετ. Το θέμα είναι ότι είμαι αργολίδα και όσους καυστηρατζές έχω ρωτήσει λένε ότι δεν έχουν ασχοληθεί με πέλλετ

Κοίταξε εάν οι διατομές σωλήνων είναι σωστές , τα δοχεία διαστολής κατάλληλα για την ισχύ του λέβητα που έχεις , το μόνο που έχεις να κάνεις είναι με το μοντέλο του καυστήρα να βρεις ή εάν έχεις ήδη , να ψάχνεις με τις ρυθμίσεις και με τις μάρκες πέλλετ.
Όσο αναφέρεις όλοι οι απλοί αναλογικοί θερμοστάτες χώρες έχουν απόκλιση +-1-2 βαθμούς.
Βγάλε το πίνακα ελέγχου και τη εγκατάστατη μερικές φωτογραφίες μήπως σε βοηθήσει κάποιος.
Με το εισαγωγεα του λέβητα έχεις μιλήσει μήπως έχει κάποιο τεχνικό στη περιοχή σου;

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169570 από Tsampitos
Μπήκα στο μενού του καυστήρα και είδα ότι είχε βάλει ρύθμιση στο πέλλετ σε κανονική καύση +5 και τον αέρα +3 και να τραβάει το πέλλετ ανα 2 sec, λογικά για αυτό έκαιγε τόσο πολύ. Έριξα το πέλλετ στο +2 και τον αέρα στο +2 και βλέπω ότι το σπίτι έχει πιο πολύ ζέστη τώρα. Είναι σωστή η ρύθμιση αέρας και πέλλετ να είναι στο ίδιο + η πρέπει να χαμηλώσω τον αέρα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169579 από burnit40
Απαντήθηκε από burnit40 στο θέμα Re:Re:Πρόβλημα με το καυστήρα πέλλετ
τον αέρα κ την ρίψη πελλετ θα τα ρυμισης βλέποντας την διαδρομή της φλόγας κ το χρώμα της.αν μπορείς βάλε μια φώτο της φλόγας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ