EcoSpar: Ερωτήσεις - Προβλήματα λειτουργίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60350 από aithio
Φίλε eco σε παρακαλώ... μην με μπλέκεις σε ανούσιες διπλωματικές συζητήσεις ...
Το εγχειρίδιο είναι βασική υποχρέωση του έμπορα που πρέπει να αποδοθεί με το προϊόν όπου παράνομα και επικίνδυνα δεν δίνετε. Αυτό αφορά τους εμπόρους.
Δεν συζητάμε οι δύο μας αν οι υδραυλικοί ξέρουν να ρυθμίζουν την πίεση και σε ξανακαλώ να διαβάσεις τα παραπάνω πόστ....
Εγω πίστεψε με ξέρω καλύτερα από σένα τι ξέρουν και δεν ξέρουν οι υδραυλικοί...
Αλλά δεν θα μας μάθουν υδραυλικά οι έμποροι...μην τρελαθούμε.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60354 από EcoSpar
Οκ ... Έχεις δίκιο ... Η "αντιπαράθεση¨ μας είναι ανούσια... Και σταματάει εδώ...

Απλά, η διαμαρτυρία σου για το εγχειρίδιο θα πρέπει να επικεντρωθεί στον αντιπρόσωπο-έμπορα που συνεργάζεσαι-συνεργάζεται κάθε υδραυλικός και όχι σε ένα foroum που το διαβάσουν χιλιάδες επισκέπτες.
Αν η συνεργασία με τον αντιπρόσωπο είναι προβληματική...Δε νομίζω ότι ένα σχόλιο στο διαδίκτυο θα έλυνε το πρόβλημα!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60356 από SIOYJ

aithio έγραψε: Φίλε eco σε παρακαλώ... μην με μπλέκεις σε ανούσιες διπλωματικές συζητήσεις ...
Το εγχειρίδιο είναι βασική υποχρέωση του έμπορα που πρέπει να αποδοθεί με το προϊόν όπου παράνομα και επικίνδυνα δεν δίνετε. Αυτό αφορά τους εμπόρους.
Δεν συζητάμε οι δύο μας αν οι υδραυλικοί ξέρουν να ρυθμίζουν την πίεση και σε ξανακαλώ να διαβάσεις τα παραπάνω πόστ....
Εγω πίστεψε με ξέρω καλύτερα από σένα τι ξέρουν και δεν ξέρουν οι υδραυλικοί...
Αλλά δεν θα μας μάθουν υδραυλικά οι έμποροι...μην τρελαθούμε.


για σας και απο μενα καταρχην να σε ευχαριστισουμαι ολοι που εχεις τα οργανα και την υπομονη να μηλας σε ενα forum και να μας ανεχεσαι με ισος για εσενα γελειες ερωτησεις.
εμενα η ερωτηση μου ειναι σε τι θερμοκρασια και σε ποιο σταδιο θα πρεπει να εινα τα καυσαερια ετσι ωστε να λεμε οτι η καυση ειναι σωστη εν μερη σε ευχαριστω.
το αλλο ειναι οτι δεν ειναι αναγγη να μπλεκεις σε λογομαχειες η αντιπαραθεσεις γιατι ειδαμε τα αποτελεσματα και σε αλλα forum ας το κρατισουμε σε ενα επιπεδο
αυτο χωρις υπονοουμενα και με ενα μεγαλο ευχαριστω που σε εχουμε στην παρεα μας
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by GT. Αιτία: Επιδιόρθωση παράθεσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60357 από aithio
Η διαμαρτηρία μου για τα εγχειρίδια δεν θα σταματήσει ποτέ...
Σκοπός μου δεν είναι μόνο να διαμαρτυρηθώ... Σκοπός μου είναι να παρασύρω και άλλου μαζί μου να ζητήσουν τα αυτονόητα μήπως και αλλάξει το τοπίο.
Και πίστεψε με έχω κάνει δουλειά πάνω σε αυτό μέσα απο τα φόρουμ.
Είναι τρελό να σε καλούν να συνδέσεις την ταδε συσκευή και να πρέπει να περάσεις πρώτα απο το υπουργείο εσωτερικών για μετάφραση μια απο τα Γερμανικά μια απο τα Ιταλικά τωρα πλέον και τα σλαβικά αλλά ακόμα και τα Κορεάτικα...
:woohoo:

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60358 από GT

EcoSpar έγραψε: Οκ ... Έχεις δίκιο ... Η "αντιπαράθεση¨ μας είναι ανούσια... Και σταματάει εδώ...

Απλά, η διαμαρτυρία σου για το εγχειρίδιο θα πρέπει να επικεντρωθεί στον αντιπρόσωπο-έμπορα που συνεργάζεσαι-συνεργάζεται κάθε υδραυλικός και όχι σε ένα foroum που το διαβάσουν χιλιάδες επισκέπτες.
Αν η συνεργασία με τον αντιπρόσωπο είναι προβληματική...Δε νομίζω ότι ένα σχόλιο στο διαδίκτυο θα έλυνε το πρόβλημα!!!


Διαφωνώ!

Γιατί να μην το σχολιάσει στο διαδίκτυο?

Καλό είναι πρωταρχικά να το πει στον "υπαίτιο", αλλά μετά γιατί να μην το δημοσιοποιήσει?

Μυστικό είναι?

Ένα απλό σχόλιο στο διαδίκτυο, που θα το διαβάσουν χιλιάδες, ίσως θα μπορούσε να λύσει το πρόβλημα, ναι.

Γιατί από τις χιλιάδες, κάποιες δεκάδες ή εκατοντάδες, θα το υιοθετήσουν και θα το διαδώσουν.

Και τα άτομα του κύκλου αυτού, στην επόμενη συναλλαγή τους, θα είναι πιο υποψιασμένα και απαιτητικά.

Αυτή η πίεση, μπορεί να επιφέρει ευεργετικές αλλαγές.

Αυτή είναι η δύναμη του διαδικτύου!

Αυτή είναι η δύναμη των φόρουμ!

Αυτή είναι η δύναμη των ενημερωμένων και συσπειρωμένων καταναλωτών!

Αυτή είναι η νέα πραγματικότητα. Είτε μας αρέσει είτε όχι.

Και όσο πιο γρήγορα το αντιληφθούμε, τόσο το καλύτερο για όλους μας.

Η αρχή έγινε και το ποτάμι δε γυρίζει πίσω.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60359 από EcoSpar
Φίλε SIOYJ
Όταν η σόμπα/λέβητας είναι κοντά 200 C +/- 20 C στη μέγιστη ισχύ της είναι ότι καλύτερο μπορούμε να επιτύχουμε...

Βέβαια σε αυτό συντελούν εκτός των ρυθμίσεων και άλλες παράμετροι, όπως ο τύπος πέλλετ (βασικός θα έλεγα)
Γιατί π.χ. στην ίδια σόμπα, με τις ίδιες ρυθμίσεις, αλλά διαφορετικό πέλλετ η θερμοκρασία καυσαερίων από τους 190 C εκτοξe;yθηκε στους 230 C.

Χωρίς να υπονοώ ότι μία καύση στους 150 C θα ήταν λάθος...αρκεί να ζεστάνει το χώρο μας (Αυτό νομίζω ότι είναι και το ζητούμενο)!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": SIOYJ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ