Λέβητες pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7171 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Λέβητες pellet

mastoras έγραψε: To ημερήσιο κόστος θέρμανσης για μια κατοικία δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 5-6 ευρώ. :)

Όπως και η μέση θερμοκρασία του χώρου μας δεν πρέπει να ξεπερνάει τους 22 βαθμούς.


Οκ αλλα με τιμή πελλετ στα ποσά; δεν μιλαμε καλλίτερα σε ποσότητα για να συγκρίνουμε ιδια πράγματα;

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7173 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Λέβητες pellet
Έχω αναφέρει σέ ειδικό ποστ για την περίπτωση μου. για να μην τα ξαναγραφω παραπαμπτω εδω.

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...28&id=5756&Itemid=53

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7188 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητες pellet
Φιλε κωστα οταν αλλαζες πελλετ ο αισθητηρας λαμδα εκανε αυτοματα τις ρυθμισεις η επρεπεπε να επεμβεις εσυ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7196 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Λέβητες pellet
Ο αισθητήριας νομίζω ότι ρυθμίζει την ποσότητα του αέρα. Δεν ξέρω να σας πώ περισσότερα. Υπάρχει αναρτημένο το manual στα αγγλικά στο λινκ που έβαλα ποιο επάνω. Αν πιστεύεις ότι μπορείς να βγάλεις άκρη και σε ενδιαφέρει κατέβασέ το και ρίξε μια ματιά. Το μόνο που έχω πειράξει μέχρι τώρα είναι η συχνότητα και η ποσότητα ταΐσματος κατά την λειτουργία άλλα και όταν βρίσκετε σε mode stand by (δηλαδή όταν σταματάει). Ποσότητα οξυγόνου και αέρα ρυθμίζει αυτόματα αν κατάλαβα καλά.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7199 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητες pellet
Οποτε φιλε κωστα οτι ποιοτητα πελλετ και να βαλεις δεν τρεχεις να κανεις νεες ρυθμισεις αλλα τα κανονιζει μονος του?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7201 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Λέβητες pellet
To βρήκα:
Lambda probe - infinitely adjustable fan speed (air is tuned
by the lambda probe and not by the user. Just press the start button and the boiler will tune the amount of air itself;

Lambda probe
Voltage generated by the cell is transmitted to the Pellets Control
controller governing the fuel-air mixture composition in the boiler. This module continuously adjusts the fuel mixture composition, to ensure the most perfect operation of the device under the deter- mined conditions of the boiler load, fuel type and weather condi- tions and to minimize the emission of carbon monoxide. A properly adjusted air-fuel mixture can save up to 20% of fuel. Control takes place continuously during the entire cycle of the boiler operation.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ