καμινάδα τζακιου

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171502 από Tsiknis
καμινάδα τζακιου δημιουργήθηκε από Tsiknis
γειά σας είμαι νέος στην ομάδα άσχετος από τζάκια και ταυτόχρονα ενθουσιασμός με το θέμα του ενέργειακου τζακιου θέλω να βάλω ένα τζάκι ως κύρια θερμανση στο καινούργιο μου σπίτι μιλάμε για αερόθερμο τζάκι για 120τμ σπίτι δυοροφο 60 κάτω 60 πάνω θέλω να περαστούν αεραγωγοί από κάτω προς τα πάνω και έχω τις εξής απορίες η καμινάδα πρέπει σονι και καλά να φεύγει ευθεία πάνω και έτσι πρέπει να τριπησω 2 ταβάνια μπορώ να την περάσω έξω από τον τοίχο και να φύγει έξω από το σπίτι και πάνω (αυτό όμως δεν θα μου επιτρέψει να περάσω αεραγωγούς πάνω βέβαια αλλά και πάλι θα ήθελα να μάθω αν γίνεται επίσης μια συμβουλή για το που να τοποθετηθεί το τζάκι στον χώρο μου γωνία ή στην μέση του σαλωνιου παρακάτω βλέπετε στην πρώτη φώτο την γωνία που σκέφτομαι να βγει έξω η καμινάδα και στην δεύτερη να μπει εκεί στον τοίχο δεξιά και να περαστεί η καμινάδα στο δωμάτιο πάνω και μετά στην ταράτσα το τζάκι που θέλω να πάρω είναι της καμινοτεχνικής το eco power η το 770 η το 920 θα ήθελα πολύ να ακούσω γνώμες ευχαριστώ πολύ
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171503 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα καμινάδα τζακιου
To σκεφτηκες καλα;
Εισαι σιγουρος οτι θελεις να εχεις τζακι για κυρια θερμανση;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171505 από Tsiknis
Απαντήθηκε από Tsiknis στο θέμα καμινάδα τζακιου
γιατί το λες αυτό φίλε μου και ποιο λίγα θα καίω απτό πετρέλαιο και αισθητική και με τους αεραγωγούς θα μου καλύπτει τους χώρους που θέλω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171506 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα καμινάδα τζακιου
Kαταλαβα.
Καλη επιτυχια σου ευχομαι και να μην το μετανιωσεις.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171517 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα καμινάδα τζακιου
Ελπίζω να είσαι νέος και στην ηλικία για ν αντέχεις το κουβάλημα
Και μία και ανακαινίζει το σπίτι καλό θα ήταν αν προλαβαίνεις να περάσεις σωληνώσεις για σώματα
Στις ερωτήσεις σου....
Μπορεί και είναι καλύτερα να βγει η καμινάδα απ τον τοίχο με γωνία 45 μοιρών και μονωμενη καμινάδα από κει και πάνω παρά να τρυπας μπετά
Πριν κάνεις όμως οτιδήποτε ψάξε τεχνίτες να δουν τον χώρο από κοντά και διάβασε κι εδώ ώστε να είσαι ενήμερος πως γίνετε μια σωστή κατασκευή και τι απαιτήσεις έχει γενικά... Κι αν τελικά το αποφασίσεις άρχισε να ψάχνεις από φέτος για ξύλα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Tsiknis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171518 από Tsiknis
Απαντήθηκε από Tsiknis στο θέμα καμινάδα τζακιου
γειά σου φίλε μου είναι ενθουσιασμός και θα το παλέψω με το κουβάλημα γενικά... του πατέρα μου ήταν το σπίτι και έχει περάσει σωληνώσεις ποιο παλιά είναι έτοιμες δηλαδή μου πρωτηνεις να βάλω τζάκι καλοριφερ ή αερόθερμο και να περάσω αεραγωγούς επίσης το τζάκι καλοριφερ της kaminotechnikis xk3 energy πως σου φαίνεται?? και με το θέμα της καμινάδας δηλαδή δεν πειράζει αν βγει γωνία η καμινάδα δεν θα έχω θέματα με καπνες κτλπ ευχαριστώ πολύ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ