Werstahl Poseidon PN21

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168531 από dimitrisfz1
Werstahl Poseidon PN21 δημιουργήθηκε από dimitrisfz1
καλησπέρα
ειμαι στην αναζητηση σομπας πελλετ για την κυρια θερμανση του σπιτιου μου και εχω επιλεξει την Werstahl Poseidon PN21.το σπιτι ειναι μια μεζονετα 80 περιπου τετραγωνικων.
Λογο του οτι το σπιτι ειναι παλιο και δεν υπαρχει εγκατασταση για καλοριφερ θα προχωρησω στην τοποθετηση 3 σωματων καλοριφερ (απο ενα σε καθε υπνοδωματιο και ενα στο μπανιο)που βρισκοντε στον επανω οροφο και για τον υπολοιπο χωρο που θα βρισκετε η σομπα (στο σαλονι δηλαδη)ο οποιος ειναι ενιαίος θελω να πιστευω οτι θα καλυφθει απο την ιδια την σομπα η οποια διαθετει και μοτερ για τον αερα οπως λεει!ποια η γνωμη σας για την παραπανω εγκατασταση_αγορα?την συγκεκριμενη σομπα την εχει δουλεψει κανενας?αξιζει λοιπον η αγορα της?οποιαδηποτε πληροφορια η προταση ειναι καλοδεχουμενη..
σας ευχαριστω πολυ εκ τον προτερων..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168534 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Werstahl Poseidon PN21
δες ποση ισχυ βγαζει στο νερο και προσθεσε κανα σωμα ακομα ,,,συνυθως οι σομπες αυτες αποδιδουν πολυ περισσοτερη θερμανση μεσω του νερου


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168547 από dimitrisfz1
Απαντήθηκε από dimitrisfz1 στο θέμα Werstahl Poseidon PN21

dimlyk έγραψε: δες ποση ισχυ βγαζει στο νερο και προσθεσε κανα σωμα ακομα ,,,συνυθως οι σομπες αυτες αποδιδουν πολυ περισσοτερη θερμανση μεσω του νερου


Απο οτι λεει στα τεχνικα βγαζει 17kw στο νερο και τα υπολοιπα 4 στον αερα.. πιθανόν να βγαλω και ενα σωμα ακομα στον κατω οροφο που ειναι και ενιαίος..απλα είναι λιγακι αγχωμενος γιατι δεν εχει τυχει να βρω καποιον που να εχει βαλει την ιδια για να εχω μια ιδεα...σιγουρα δεν ειναι μια απο τις επωνυμες και ακριβες αλλα αυτο δεν ειναι και κανονας..δεν ξερω δηλαδή εαν αξιζει τα χρηματα της απο αποψη αντοχης ρουλαχιστον..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168548 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Werstahl Poseidon PN21
καπου πατρα πρεπει ναχουν μπει αυτης της εταιριας(μιλαω παντα για μελη του φορουμ)
μια και ελληνικη μπορεις να εχεις μια επικοινωνθα με τον κατασκευαστη να δεις τι υποστηριξη μπορει να σου προσφερει ...οσο για αντοχη ,,,κανεις μας δεν ξερει ακομα μια και λιγοι εχουν πανω απο 6=7 χρονια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168552 από dimitrisfz1
Απαντήθηκε από dimitrisfz1 στο θέμα Werstahl Poseidon PN21
Εχω μιλήσει με το καταστημα στην αθηνα και μου ειπε ο τεχνικος οτι θα με καλυψει πολυ ανετα για τα τετραγωνικα που εχω και να την δουλευω στο μισο γιατί η σομπα καλυπτει περισσότερα τετραγωνικα..5 χρονια εγγυηση εχει στα μεταλλικά καο 2 στα ηλεκτρονικά ηλεκτρολογικα...απλα άλλο να σου το λεει το καταστημα και αλλο καποιος που την δουλευει..γιατι εχω ακουσει παρα πολπολλέςες εκδοχες λαο εχω μπερδευτει...η μια απο αυτες ειναι οτι δεν δουλευουν σωστα αυτες που ειναι αεροθερμες καο υδραυλικές μαζι καθώς δεν ια μπορει να ζεστανει το νερο..η αλλη εκδοχη ειναι οτι θα ζεσταίνει γρηγορα υο νερο στα σωματα καθοτι θα ειναι μόνο 3 με αποτελεσμα να σβηνει η σομπα καο θα μένει ο χωρος κατω κρυος καθως δεν θα υπαρχει σωμα στον κατω οροφο...και ολες αυτες η αποψεις απο διαφορετικα καταστηματα και οχι απο πελατες....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168555 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Werstahl Poseidon PN21
απ αυτους που στα ειπαν μην πας να ψωνισεις .
οι σμομπες αυτες ζεσταινουν νερο ο αερας ειναι βοηθητικο μερος γι αυτο και η αναλογια ειναι τοσο μεγαλη
ολες οι σομπες αφ ενος εχουν κλιμακες λειτουργιας που σημαινει οτι οταν ζεσταθεις αρκετα μπορεις να την λειτουργεις σε μικροτερη κλιμακα κι οχι να σβηνει,,,επιπλεον ολες εχουν επιλογη φτανοντας την επιθυμητη θερμοκρασια να λειτουργουν στην ελαχιστη ισχυ
αλλος ενας λογος να βαλεις παραπανω σωματα ,,,τα σωματα ζεσταινουν με ακτινοβολια που σημαινει οτι ζεσταινουν ντουβαρια επιπλα κλπ ωστα οταν δεν λειτουργει η σομπα αυτα να αποδιδουν την θερμοτητα τους στον χωρο σε αντιθεση με τον αερα που ζεσταινει μονο αερα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ