Λεβητας ξυλου πελετ η φύσικο αεριο

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166554 από geopar
Καλή μέρα παιδιά έχω 140 τετραγωνικά σπιτι με απώλειες 24000 θερμίδες σύμφωνα με μελέτη μηχανικού περιοχή διδυμα Αργολίδας. Χρειάζομαι περίπου 600 λίτρα πετρέλαιο το μήνα και σκέφτομαι να πάρω η λέβητα ξυλου πελετ η λέβητα φυσικού αερίου. Μπορώ να έχω τη βοήθεια σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166556 από stergiosbik
Απο τη στιγμη που εχεις φυσικο αεριο στην περιοχη σου δεν υπαρχει διλημμα.
Βαζεις εναν λεβητα συμπυκνωσης και τελειωνει το θεμα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166559 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλα το συζητας?οι ποιο πολυ εδω μεσα που καιμε πελλετ ξυλα αν μας ρωτουσες εναν εναν 3 ηταν οι απαντησεις ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΑΕΡΙΟ ΑΝΤΛΙΑ ΘΕΡΜΟΤΗΤΑΣ(ΑΚΡΙΒΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ).ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΚΟΥΒΑΛΗΜΑ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΥΓΡΑΣΙΑ Η ΜΑΠΑ Μ Α Υ Ρ Ι Λ Α ΘΕΡΜΑΣΤΗΣ ΓΟΥΙΛΙ ΟΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!!!!!!!!ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΑΣΕ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΜΕ ΜΩΝΟΣΕΙΣ Η ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΠΕΛΕΞΕ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166560 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Λεβητας ξυλου πελετ η φύσικο αεριο
:angry: :angry:
Δυό πολύ καλοί φίλοι μου (αδέλφια μου) - λένε μακακίες. :evil:

Συνταξιούχος οσονούπω , δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξω το πέλλετ.

Με σωστή εγκατάσταση - ελκυσμό - ρυθμίσεις - αγορά πέλλετ το καλοκαίρι - / είναι μακράν το πιο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ και ΑΣΦΑΛΕΣ καύσιμο.
Το αέριο είναι μεν καθαρό, αλλά τα 6.500 ατυχήματα ετησίως στην ΕΕ , περνούν στα ψιλά των εφημερίδων.
Ένεκα που η πολιτική των εταιρειών αερίου παγκόσμια, είναι να δίνουν τεράστια κομμάτια διαφημιστκής πίττας στα πάσχοντα ΜΜΕ.
Και είναι και ακριβότερο φυσικά.

(και είναι και ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΟ, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει βαθειά στην κουλτούρα του Ελληνα η φιλοσοφία να προτιμά προιόντα του τόπου του. Αν την κρίση που ζούμε την είχε ο Γερμανός, δεν θα αγόραζε ουτε καρφίτσα, ουτε κάλτσα που να μην γράφει made in Germany)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166561 από geopar
Απαντήθηκε από geopar στο θέμα Λεβητας ξυλου πελετ η φύσικο αεριο
Άλλη μου λένε πυρινοξυλου και σώθηκε από θέρμανση Όχι τη χαμαλικα που έχουμε λέβητα πύρινα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166562 από sdancer75
Πιο οικονομικό ειναι το πελλετ.... πιο εύκολο το φυσικό αέριο με μονοπωλιακές τάσεις και με ότι σημαίνει αυτο

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ