Αγορά λέβητα πέλλετ.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143070 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Αγορά λέβητα πέλλετ.
Φωτη σου αλλάξαν τον controller?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143073 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Αγορά λέβητα πέλλετ.
Φίλε Φώτη εμείς εδώ προσπαθούμε να δώσουμε λύση σε προβλήματα και επιλογές αγοράς.
Εδώ ο τύπος θέλει να καλύψει 200 τ.μ. αυτόνομα με 25 kw και ψάχνεται για μηχάνημα που να ΄τον καλύπτει σε όλα εκτός την ικανότητα.
Εσύ γράφεις για τον OPOP ότι είναι έτσι και όχι αλλιώς.
Εσύ νομίζεις ότι 25 kw είναι αρκετά; Ή να το αναφέρουμε στους Τσέχους να μας το λύσουν;
Σιγά το μηχάνημα που κάθισες και έγραψες για να υποστηρίξεις ένα ξένο κράτος.
Εμένα δε μου λέει απολύτως τίποτα το συγκεκριμένο κόμπακτ κομμάτι διότι σαν αυτό θα σου υποδείξω 100 στην ίδια κατηγορία και πολύ καλύτερα.
Φίλε Νικόλαε να προτιμήσεις Ελληνικό κομμάτι που είναι πολύ πιο αποδοτικά από το συγκεκριμένο άφού και η Ελλάδα τώρα κατάφεραι σε λίγα χρόνια να κατασκευάσει καυστήρες πέλλετ εξελιγμένους και με μεράκι για εξέλιξη.
Κοίτα MEGATHEREM, Oktagon HELLAS , Thermostahl αποδοτικότατο κυλινδρικό ενναλλάκτη , Nikitas , και άλλοι πολλοί κατασκευαστές με άριστης ποιότητας υλικά και αξιόλογα Κοντρόλλερσ.
Οι Έλληνες κατασκεύασαν καυστήρα βιομάζας για πέλλετ από πυρήνα και σε κάθε κύκλο λειτουργίας το σχαράκι παρέμεινε καθαρό.
Αν προτιμήσεις και λέβητα από Σαμαρά , Θερμοστάλ , Υδρογούντ , Χαλκοθέρμ θα πέθεις πλάκα.
Έχω μετρήσει με ηλεκτρινικό αναλυτή έξοδο καυσαερίων σε Ελληνικό λέβητα μόλις 110c και Β.Α. 96%.
Και έχω βγάλει Β.Α. Τσέχικού Ατμοσ. 40 KW 75% με έξοδο καυσαερίων 400 c. Για αυτό σου λέω ψάξε εντός Ελλάδας και υα βγείς διπλά κερδισμένος.
Στάθης
Μηχανολόγος Μηχανικός

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": NIKOLAOS66

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143074 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Αγορά λέβητα πέλλετ.

etsa67 έγραψε: Φίλε Φώτη εμείς εδώ προσπαθούμε να δώσουμε λύση σε προβλήματα και επιλογές αγοράς.
Εδώ ο τύπος θέλει να καλύψει 200 τ.μ. αυτόνομα με 25 kw και ψάχνεται για μηχάνημα που να ΄τον καλύπτει σε όλα εκτός την ικανότητα.
Εσύ γράφεις για τον OPOP ότι είναι έτσι και όχι αλλιώς.
Εσύ νομίζεις ότι 25 kw είναι αρκετά; Ή να το αναφέρουμε στους Τσέχους να μας το λύσουν;
Σιγά το μηχάνημα που κάθισες και έγραψες για να υποστηρίξεις ένα ξένο κράτος.
Εμένα δε μου λέει απολύτως τίποτα το συγκεκριμένο κόμπακτ κομμάτι διότι σαν αυτό θα σου υποδείξω 100 στην ίδια κατηγορία και πολύ καλύτερα.
Φίλε Νικόλαε να προτιμήσεις Ελληνικό κομμάτι που είναι πολύ πιο αποδοτικά από το συγκεκριμένο άφού και η Ελλάδα τώρα κατάφεραι σε λίγα χρόνια να κατασκευάσει καυστήρες πέλλετ εξελιγμένους και με μεράκι για εξέλιξη.
Κοίτα MEGATHEREM, Oktagon HELLAS , Thermostahl αποδοτικότατο κυλινδρικό ενναλλάκτη , Nikitas , και άλλοι πολλοί κατασκευαστές με άριστης ποιότητας υλικά και αξιόλογα Κοντρόλλερσ.
Οι Έλληνες κατασκεύασαν καυστήρα βιομάζας για πέλλετ από πυρήνα και σε κάθε κύκλο λειτουργίας το σχαράκι παρέμεινε καθαρό.
Αν προτιμήσεις και λέβητα από Σαμαρά , Θερμοστάλ , Υδρογούντ , Χαλκοθέρμ θα πέθεις πλάκα.
Έχω μετρήσει με ηλεκτρινικό αναλυτή έξοδο καυσαερίων σε Ελληνικό λέβητα μόλις 110c και Β.Α. 96%.
Και έχω βγάλει Β.Α. Τσέχικού Ατμοσ. 40 KW 75% με έξοδο καυσαερίων 400 c. Για αυτό σου λέω ψάξε εντός Ελλάδας και υα βγείς διπλά κερδισμένος.
Στάθης
Μηχανολόγος Μηχανικός


Θα σε παρακαλεσω να σεβεσε τις προσωπικές γνωμες των χρειστων , ουτε ειπα τον φιλο να μην αγοραζει ελληνικο μηχανημα ,διαβασα το ποστ του οπου ΖΗΤΗΣΕ κατι συγκεκριμενο/α πραγματα να εχει ενας λεβητας και του ειπα οτι τα διαθετει κανοντας παρουσιαση ωστε να μην ρωταει συνεχεια , αντιθετα με εσενα που του λες ΠΑΡΕ ελληνικο , ωραια πες μου μοντελο οπου να εχει τα εξης που ζητησε
1.οικονομια καυσης (πιεστικος)
2.compact
3.κοντρολερ ΜΕ συνδεση ιντερνετ
4.ανταλλακτικα / υποστηρηξη
5.καθετα τουμπο ΠΟΥ να καθαριζονται αυτοματα

ΥΓ Η κουβεντα που ανοιξες "Έχω μετρήσει με ηλεκτρινικό αναλυτή έξοδο καυσαερίων σε Ελληνικό λέβητα μόλις 110c και Β.Α. 96%.Και έχω βγάλει Β.Α. Τσέχικού Ατμοσ. 40 KW 75% με έξοδο καυσαερίων 400 c" μονο για γελια ειναι . δεν θα κατσω να το αναλυσω ουτε καν θα κατσω να "παιξω" το παιχνιδακι σου , φιλε Σταθη Μηχανολογε Μηχανικε

ΥΓ2 Γιωργο απο περισυ εχω τον κοντρολερ Version10

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143075 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Αγορά λέβητα πέλλετ.
ΦΙΛΕ Νικο οπως σου εχω ξαναπει μονο ΕΛΛΗΝΙΚΟ και οτι συμβει να ειναι διπλα σου!!!!!!!!!!στο εγραψα και την αλλη φορα στο φορουμ PROGGETTO PELLET !!!!!!1ο=εγγυηση-τεχνογνωσια 2ο=να μιλησεις με τον τεχνικο οποιαδηποτε ωρα της ημερας 3ο να υπαρχουν ανταλλακτικα 4ο να ειναι η εταιρια χρονια στο χωρο θερμανσης 5ο να μιλανε ΕΛΛΗΝΙΚΑ στο τηλεφωνο που θα τους παρεις 5ο να ειναι ο λεβητας για τις αναγκες του σπιτιου σου και το βασικοτερο 6ο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΑΝ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!!!!!!!!ουτε απο θερμογονο δυναμη ουτε απο ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ!!!!!!!!ψαξτο!!!!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143076 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Re:Αγορά λέβητα πέλλετ.
Ρε Κώστα ολοι βαλτοι είστε. Ο άνθρωπος μπήκε και ρώτησε κάτι συγκεκριμένο και εσείς πιάσατε κοντρα Ελλάδα Τσεχία, ουτε ματς μπάλα να ηταν. Εαν έχετε κακιες εμπειρίες με τα ξενα είστε ατυχοι δεν τα βάζουμε ολα στο ιδιο σακο
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143093 από NIKOLAOS66
Απαντήθηκε από NIKOLAOS66 στο θέμα Αγορά λέβητα πέλλετ.
Κύριε Στάθη μπορώ να έχω το mail σας για αμεσότερη επικοινωνία;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ