Ξυλο ή πέλλετ??

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117181 από TSIGIS
Απαντήθηκε από TSIGIS στο θέμα Ξυλο ή πέλλετ??
μαλλον δεν εισαι καλα ενημερωμενοσ φιλε μου φυσικα κ υπαρχει.μην βλεπεισ μονο την θερμικη αποδοση. υπαρχει πελατολογιο που σε σχεση με το πετρελαιο η αναλογια ειναι 1 προσ 1. σε καποιεσ περιπτωσεισ ειναι προσ 1,2 κ σε σπανιεσ προσ 1,5. στην πραξη κ οχι στα χαρτια!!!! ( 5 τονοι πετρ.--5εωσ 6 τονοι πελλετ).κ φυσικα εχει πολυ μεγαλη σχεση ο καυστηρασ πελλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117183 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα Ξυλο ή πέλλετ??

sootos έγραψε: φιλοι μου ο λεβητας που τραβηξε το ενδιαφερον μου για πελλετ ειναι αυτος www.panthermicashop.gr/1BEC3AFD.el.aspx περα απο την τιμη τι γνωμη εχετε?θα χρειαστω και δοχειο αδρανειας?προκειτε να θερμανω δυο ανεξαρτιτα διαμερισματα διαφορετικων τετραγωνικων.στο ενα θα κατοικω και το αλλο για εκμεταλευση.υπαρχει τροπος υπολογισμου του ποσο πελλετ θα χρεωθει για την θερμανση του το καθε διαμερισμα?πως μπορει να γινει μια τετοια κινηση?
Ο αλλος ξυλολεβητας που χαλβαδιαζω ειναι ο vedolux 30http://www.thermometro.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=34&Itemid=47&lang=el με ενα δοχειο1000λτ
(χωρος υπαρχει και την δουλεια δεν την φοβαμαι)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117186 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα Ξυλο ή πέλλετ??
φιλε μου αν θελεις στειλε ενα τηλ, να σε παρω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117188 από TSIGIS
Απαντήθηκε από TSIGIS στο θέμα Ξυλο ή πέλλετ??
που να το στειλω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117189 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Ξυλο ή πέλλετ??

TSIGIS έγραψε: μαλλον δεν εισαι καλα ενημερωμενοσ φιλε μου φυσικα κ υπαρχει.μην βλεπεισ μονο την θερμικη αποδοση. υπαρχει πελατολογιο που σε σχεση με το πετρελαιο η αναλογια ειναι 1 προσ 1. σε καποιεσ περιπτωσεισ ειναι προσ 1,2 κ σε σπανιεσ προσ 1,5. στην πραξη κ οχι στα χαρτια!!!! ( 5 τονοι πετρ.--5εωσ 6 τονοι πελλετ).κ φυσικα εχει πολυ μεγαλη σχεση ο καυστηρασ πελλετ.



Ησουν εκπληκτικα σαφης και αναλυτικος...δεν εχω λογο να διαφωνησω μαζι σου :whistle:

Με επεισες ;) ;) ;)



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117190 από TSIGIS
Απαντήθηκε από TSIGIS στο θέμα Ξυλο ή πέλλετ??
διαφωνεισ οτι γινετε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ