Λέβητας pellet από ravenna!

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175986 από A.Anemou
Απαντήθηκε από A.Anemou στο θέμα Λέβητας pellet από ravenna!
Καλησπέρα κ από εμένα.
πρόσφατα εγκατέστησα κ εγώ τον 45 κw λεβητα . Αμέσως Αντικατεστησα την αντισταση με καραμικη μαζι με νεα βαση.
ρύθμιση παροχής καυσίμου  par..04 στο 07  και χρόνου par..70  στο 180  λόγο προβλημάτων εκκίνησης τα οποία λύθηκαν. 
τώρα προσπαθώ να βρω μεταξύ τροφοδοσίας και αερα την ιδανικη ρύθμιση για καλύτερη απόδοση κ οικονομία
,  γιατί στις εργοστασιακες ο αέρας μου φαίνεται δυνατός καθώς βγαζει απο το ποτηράκι καποια κάρβουνα.  
πολύ δυνατο μηχάνημα,  εχει τη  δυνατότητα να ρυθμιστεί σωστα, αλλα θέλει προσωπική ενασχόληση,  γιατι ουτε απο idea  δεν βοηθάνε περαν των εργοστασιακων ρυθμίσεων 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": AndreasPavlidisG

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175990 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Λέβητας pellet από ravenna!
Η κεραμική αντίσταση βοηθάει σε πολύ μεγάλο βαθμό. Αν θέλεις να κατανοήσεις τη λειτουργία του λέβητα σου  και τι κάνει στα διάφορα στάδια καύσης/λειτουργίας, θα πρέπει τον πρώτο καιρό να ασχοληθείς αρκετά. Θέλει παρατήρηση στα διάφορα στάδια, λίγο-λίγο ρύθμιση, από την έναυση μέχρι και το σβήσιμο. Οπως καταλαβαίνεις θέλει χρόνο. Μετά δεν θα ασχολείσαι σχεδόν καθόλου, θα πηγαίνει μόνος του ο λέβητας. Μόνο για καθάρισμα και τροφοδοσία πέλλετ θα τον επισκέπτεσαι. Αντε καμιά άλλη ψιλορύθμιση σε περίπτωση που αλλάξεις μάρκα πέλλετ. Αν "πιάνουν" και τα χέρια σου τότε είσαι αρχηγός. Βλέπω ότι σε αυτό το νήμα έχετε μαζευτεί μερικοί κάτοχοι αυτών των λεβήτων, οπότε μπορείτε να ανταλλάξετε απόψεις, ιδέες, σχετικά με τη λειτουργία του λέβητα και όχι μόνο. Λογικό να μην κάνει troubleshooting η IDEA από το τηλέφωνο. Χρειάζεται χρόνος για να βγει αποτέλεσμα, θα πρέπει να σε βάλει στο τεχνικό μενού, να σου πει κωδικούς, να σου πει παραμέτρους , και όλα αυτά η εταιρεία πρέπει να πληρωθεί. Το πολύ να σε παραπέμψει σε τεχνικό. Ελα όμως που δεν υπάρχουν τεχνικοί σε κάθε σημείο της Ελλάδας. Εδώ ανοίγει ένα άλλο πονεμένο θέμα το οποίο δεν είναι του παρόντος και δεν το συνεχίζω. Γιαυτό έγραψα παραπάνω ότι εσύ θα είσαι ο χρήστης-τεχνικός του λέβητα σου. Καλές καύσης. 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": AndreasPavlidisG, StuparArt

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175991 από StuparArt
Απαντήθηκε από StuparArt στο θέμα Λέβητας pellet από ravenna!
Καλημέρα AndreasPavlidisG.
Πολύ ευχαρίστως να ανταλλάξουμε τηλέφωνα και απόψεις. Όπου μπορώ πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω. Ευελπιστώ πως όλοι μαζί ψάχνοντας και ανταλλάσσοντας πληροφορίες πάνω σε αυτό το μηχάνημα και όχι μόνο, κάτι μπορούμε να καταφέρουμε.

Ο στόχος των αναρτήσεων μου είναι αυτός και για αυτό ξεκίνησα να γράφω και εδώ στο forum.

Τηλ:  6978485895 (Νίκος)
E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos, AndreasPavlidisG

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175993 από AndreasPavlidisG
Απαντήθηκε από AndreasPavlidisG στο θέμα Λέβητας pellet από ravenna!
Σε ευχαριστώ πολύ Νίκο εννοείται θα πρέπει ο ένας να βοηθάει τον άλλον. Κάποια στιγμή θα μιλήσουμε να μου πεις λίγα πράγματα για το τι συμβαίνει για να ξέρω τι θα αντιμετωπισω όταν τον κάνω εγκατάσταση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175998 από dodis
Απαντήθηκε από dodis στο θέμα Λέβητας pellet από ravenna!
καλημερα νεος στο forum.εχει βαλει κανεις τον 65kw και εαν ναι για ποσα τ.μθελω να ζεστανω δυο σπιτια των 110.τ.μ το καθε ενα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175999 από StuparArt
Απαντήθηκε από StuparArt στο θέμα Λέβητας pellet από ravenna!
Καλημέρα και καλώς ήρθες. Το καλύτερο είναι να μιλήσεις με την idea που τους κατασκευάζει η αλλιώς ρώτα στην ravenna. Επισεις παίζει ρόλο και η μόνωση...το τι ζητάει σε θερμίδες το ίδιο το σπίτι.

Γνωστός με 65αρη ζεσταίνει γύρο στα 300 συνολικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ