Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6105 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
τι καις πυρηνα η πελλετ ? το σπιτη ειναι 3 χρονων μονωση 5 ποντους σε τοιχους τουβλο εξω μονοση dow κενο τουβλο συνολο 50 ποντους τοιχος ταβανι 3 ποντους dow γιατι στο μελλον θα μπει και εξωτερικα επιπλεον θερμομονωση και υγρομονωση κουφωματα pvc με διπλα τζαμια αλλα οχι απο τα νεα με αργκον και τετοια εχω και ενεργικο τζακι μαντεμη γαλικο με παροχη αερα σε μια κρεβατοκαμαρα μονο και στο σαλονι στο σαλονι εχω θερμοστατικες βαλβιδες στα σωματα και οταν δουλευη το τζακι (καθε βραδυ) δεν αναβουν καθολου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6108 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
ποσο τον πηρες το λεβητα αν επιτρεπεται? και ξερεις τι θερμοκρασια καυσαεριων εχει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6144 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
Γιαννη τον λέβητα τον αγορασα όσο ακριβώς λέει και στο site του αντ/που ecosmart 3500 ευρα. Εχθες μετα απο 1 εβδομαδα ηρθαν για να μετρησουν και να ρυθμισουν τον καυστηρα.Δεν πιστευα στα ματια μου οταν το μηχανακι εδειξε αποδοση 92.4%. Για του λογου το αληθες θα προσκομησω την αποδειξη σε λιγο διοτι τωρα ειμαι εκτος σπιτιου.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6147 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
τι καις πυρηνα η πελλετ ? το σπιτη ειναι 3 χρονων μονωση 5 ποντους σε τοιχους τουβλο εξω μονοση dow κενο τουβλο συνολο 50 ποντους τοιχος ταβανι 3 ποντους dow γιατι στο μελλον θα μπει και εξωτερικα επιπλεον θερμομονωση και υγρομονωση κουφωματα pvc με διπλα τζαμια αλλα οχι απο τα νεα με αργκον και τετοια εχω και ενεργικο τζακι μαντεμη γαλικο με παροχη αερα σε μια κρεβατοκαμαρα μονο και στο σαλονι στο σαλονι εχω θερμοστατικες βαλβιδες στα σωματα και οταν δουλευη το τζακι (καθε βραδυ) δεν αναβουν καθολου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6201 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

kakos έγραψε: Γιαννη τον λέβητα τον αγορασα όσο ακριβώς λέει και στο site του αντ/που ecosmart 3500 ευρα. Εχθες μετα απο 1 εβδομαδα ηρθαν για να μετρησουν και να ρυθμισουν τον καυστηρα.Δεν πιστευα στα ματια μου οταν το μηχανακι εδειξε αποδοση 92.4%. Για του λογου το αληθες θα προσκομησω την αποδειξη σε λιγο διοτι τωρα ειμαι εκτος σπιτιου.


οι αναλυτές αυτοί που έχουν τα συνεργεία βγάζουν βαθμό απόδοσης κάυσης, όχι λέβητα. Μεγάλη διαφορά...ο βαθμός απόδοσης λέβητα μπορεί να μετρηθεί μόνο εργαστηριακά.
;)

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6204 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

egglezos έγραψε:

kakos έγραψε: Γιαννη τον λέβητα τον αγορασα όσο ακριβώς λέει και στο site του αντ/που ecosmart 3500 ευρα. Εχθες μετα απο 1 εβδομαδα ηρθαν για να μετρησουν και να ρυθμισουν τον καυστηρα.Δεν πιστευα στα ματια μου οταν το μηχανακι εδειξε αποδοση 92.4%. Για του λογου το αληθες θα προσκομησω την αποδειξη σε λιγο διοτι τωρα ειμαι εκτος σπιτιου.


οι αναλυτές αυτοί που έχουν τα συνεργεία βγάζουν βαθμό απόδοσης κάυσης, όχι λέβητα. Μεγάλη διαφορά...ο βαθμός απόδοσης λέβητα μπορεί να μετρηθεί μόνο εργαστηριακά.
;)


Μήπως να γράψουμε ενα αρθράκι για το τι σημαίνει βαθμός απόδοσης λέβητα καθώς και ολα τα υπολοιπα που βγάζει το μηχανάκι CO, CO2 κλπ.
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...27&id=6191&Itemid=53

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ