Radijator TKAN 1 35kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24061 από drifter
Απαντήθηκε από drifter στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW

SHLI3470PA έγραψε: ΚΑΤΑΡΧΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΜΕΝΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΚΑΥΣΗ ΠΕΛΛΕΤ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΠΛΕΞΩ ΜΕ ΞΥΛΑ,ΓΙΑ ΤΟΝ RADIJATOR TON BIOMAX 35 ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ ΜΟΝΟ ΠΕΛΛΕΤ,ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ?ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΑΣ?


Μα ο biomax δεν καει μονο πελλετ....

Και πιστευω πως ειναι πολυ καλη επιλογή

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24075 από SHLI3470PA
Απαντήθηκε από SHLI3470PA στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
Ναι έχεις δίκιο πελλετ -ξύλο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24118 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
o biomax κανει ακριβως την ιδια δουλεια αλλα ειναι τεχνολογικα πιο μπροστα με το αντιστοιχο τιμημα βεβαια(1000-1500ευρω ακριβοτερος).
εγω το χειμωνα απο 7/10 εως 19/4 εκαψα κατι λιγοτερο απο 5 τονους για μονοκατοικια 120 τμ περιπου(σε 2 οροφους) με χρηση ολο το 24ωρο. το σπιτι ειναι σε οικισμο βορεια της Αλεξ/πολης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25013 από madbad31
Απαντήθηκε από madbad31 στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
καλησπερα και απο μενα,εχει κανεις εμπειρια η γνωση αν καιει και κουκουτσι ελιας?η πυρηνοξυλο?
αυτο θα ειναι το κυριως καυσιμο μου(το εχω δωρεαν) και αν χρειαστει πελλετ για συμπληρωμα..
εγω θα τον παρω σχεδον τζαμπα απο καποιον που εχω καποιες διαφορες,Σερβια μερια..!αξιζει?η να κοιταξω κατι αλλο εδω ελλαδα?για τοποθετηση στο μπαλκονι(αν και ειναι λιγο βαρυς)ευχαριστω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25023 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
Τον εχει ενας φίλος στις Σερρες. Ακριβως τα ίδια με τον ddt καιει ξύλο οποτε τελειώσει ξεκινάει Pellet. Είναι ευχαριστημένος. Πάντως από οτι μου είπε γιατί έκανε και κάτι αλλαγές στο λεβητοστάσιο κλπ έφτασε τα 10000€ βεβαια δεν θυμάμαι πόσα kw είναι αλλά νομιζω γυρω στα 6000-6500 πρεπει να του βγήκε ο λέβητας. ddt πόσο σου κόστισε?

ddt έγραψε: καμια σχεση με τα νουμερα που αναφερεις.εγω τον πληρωσα 3000 ευρω και αναφερομαι μονο στην τιμη του λεβητα (radijator tkan 1 20-35kw)
ξεχασα να πω στον φιλο που ρωτησε να προσεξει την διατομη της καμιναδας γιατι θελει φ180.
εγω αναγκαστηκα να την αλλαξω.


Τελικά έχει 40αρι και του κόστισε 4900 με το δοχείο αδράνειας.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25054 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW

madbad31 έγραψε: καλησπερα και απο μενα,εχει κανεις εμπειρια η γνωση αν καιει και κουκουτσι ελιας?η πυρηνοξυλο?
αυτο θα ειναι το κυριως καυσιμο μου(το εχω δωρεαν) και αν χρειαστει πελλετ για συμπληρωμα..
εγω θα τον παρω σχεδον τζαμπα απο καποιον που εχω καποιες διαφορες,Σερβια μερια..!αξιζει?η να κοιταξω κατι αλλο εδω ελλαδα?για τοποθετηση στο μπαλκονι(αν και ειναι λιγο βαρυς)ευχαριστω!


η εταιρια λεει οτι καιει κουκουτσια και προφανως ετσι ειναι αλλα προσωπικη εμπειρια δεν υπαρχει απο εμενα τουλαχιστον.Για πυρηνοξυλο δεν γνωριζω τιποτα.
Αλλα για μπαλκονι δεν νομιζω οτι κανει εκτος κι αν ειναι πολυ μεγαλο.
Επισης λαβε υποψιν σου οτι ο tkan 1 ζυγιζει 535 κιλα(δεν ειναι ορθογραφικο λαθος).
Επιπλεον υπολογισε 150 κιλα (πελλετ) στο σιλο,85 lit νερο μεσα στον λεβητα συν οτι αλλο παρελκομενο φερει ο λεβητας για να δουλεψει(δοχειο διαστολης,σωληνωσεις,κυκλοφορητες κτλ).αν κανεις ενα προχειρο αθροισμα ξεπερνας τα 800 κιλα.
νομιζω ειναι πολλα για μπαλκονι.
(επισης υπολογισε και την καμιναδα)
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by ddt.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ