Λέβητας MBZ TEK Quarzo: είναι αποδοτικός;

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20736 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Λέβητας MBZ TEK Quarzo: είναι αποδοτικός;

ΕΛΕΝΗPAPA έγραψε: στα 3300-3400 κομπλέ.Πώς φαίνεται σαν τιμή;

Αν είναι ο αυτοκαθαριζόμενος με την πυρόλυση και είναι όπως τα λένε δελεαστική :)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20747 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Λέβητας MBZ TEK Quarzo: είναι αποδοτικός;

jnet έγραψε:

valsam έγραψε: Χθες σε μαγαζι φιλου που τον εχει βιτρινα περασε ενα γεροντακι που τον εβαλε περυσι και οταν τον ρωτησα τι καταναλωση ειχε μου ειπε 4 τσουβαλια στα κρυα(60 κιλα)την ημερα και 3 τσουβαλια στα οχι και τοσο κρυα,μου φανηκαν πολλα για 100τ.μ σπιτι αλλα μου ειπε οτι ηταν παλιο με ξυληνα κουφωματα!

Έπρεπε να ρωτούσες τον παππού και πόσο πετρέλαιο έκαιγε πιο πριν. Έτσι θα έβγαινε μια άκρη.

Τον ρωτησα και στην αρχη μου ειπε σχεδον τα μισα σε λιτρα δηλ. 30 λιτρα, μετα το σκεφτηκε και μου ειπε 20 με 25, δηλ. περιπου 750 λιτρα τον μηνα, παλι ομως με την τιμη πετρελαιου στο 1 ευρω περυσι ηθελε 750 ευρω τον μηνα ενω με τα πελλετ 500 περιπου,φετος παλι με πελλετ θα θελει 500 ευρω τον μηνα(αφου παραγγειλε μπροστα μου με 275 ευρω τον τονο) ενω με πετρελαιο με τιμη λιτρου στο 1,40 θα του κοστιζε 1080 ευρω,αρκετα μεγαλη διαφορα!
Επισης μου ειπε οτι καθε μερα τον καθαριζε,ο απλος ηταν και ο 30ορης!
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20750 από ΕΛΕΝΗPAPA
καμία σχέση, ο απλός είναι και μου λένε ότι θα χει απώλειες αν το βάλω κάτω και προτείνουν μπαλκόνι που είναι και εκτεθειμένο!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ