Πουρνάρια: γνώμες & εμπειρίες!

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8758 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Πουρνάρια: γνώμες & εμπειρίες!
Πρέπει να ρωτάτε και από που προέρχεται αν ειναι να εχουν ξεπαστρέψει ολόκληρες ρεματιές για μερικούς τόνους πουρνάρι μην ξαναπαίρνεται Καλλίτερα να καίω αχυρα παρα να παροτρύνω τον καθε έμπορο να αποψιλώνει τα πάντα ασυνείδητα δείτε τι εγινε στην Ηλεία που κάηκαν οι ρεματιές κοντεψαν να πνιγούν Δεν το παίζω οικολόγος αλλά το πουρνάρι δεν είναι δένδρο και για να κανει κορμο 100mm περνανε παρα πολλα χρονια πιστέψτε με
Στην περιοχή μου ολόκληρες εκτάσεις καταστρέφονται απο τον καθε αλλοδαπο που προσπαθεί να ζεσταθεί κόβοντας τα πάντα κυριολεκτικά απο τα δένδρα στην άκρη του δρόμου μέχρι ελιές απο τα κτήματά μας και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8823 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πουρνάρια: γνώμες & εμπειρίες!

Αgrovann έγραψε: Στην περιοχή μου ολόκληρες εκτάσεις καταστρέφονται απο τον καθε αλλοδαπο που προσπαθεί να ζεσταθεί κόβοντας τα πάντα κυριολεκτικά απο τα δένδρα στην άκρη του δρόμου μέχρι ελιές απο τα κτήματά μας και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα


Να σου στείλω 1-2 κουτιά φυσίγγια 9αρια :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8860 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Πουρνάρια: γνώμες & εμπειρίες!

mastoras έγραψε:

Αgrovann έγραψε: Στην περιοχή μου ολόκληρες εκτάσεις καταστρέφονται απο τον καθε αλλοδαπο που προσπαθεί να ζεσταθεί κόβοντας τα πάντα κυριολεκτικά απο τα δένδρα στην άκρη του δρόμου μέχρι ελιές απο τα κτήματά μας και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα


Να σου στείλω 1-2 κουτιά φυσίγγια 9αρια :evil:


Α πα πα πα mastora!
Mη λες τετοια πραγματα! :sick:
Εισαι εθνικιστης,ρατσιστης,κτλ. ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8872 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Πουρνάρια: γνώμες & εμπειρίες!

stergiosbik έγραψε:

mastoras έγραψε:

Αgrovann έγραψε: Στην περιοχή μου ολόκληρες εκτάσεις καταστρέφονται απο τον καθε αλλοδαπο που προσπαθεί να ζεσταθεί κόβοντας τα πάντα κυριολεκτικά απο τα δένδρα στην άκρη του δρόμου μέχρι ελιές απο τα κτήματά μας και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα


Να σου στείλω 1-2 κουτιά φυσίγγια 9αρια :evil:


Α πα πα πα mastora!
Mη λες τετοια πραγματα! :sick:
Εισαι εθνικιστης,ρατσιστης,κτλ. ;)



Το συνημμένο αρχείο δε βρέθηκε


ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by terisds.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8904 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πουρνάρια: γνώμες & εμπειρίες!
Πάντως εγώ ενημέρωσα την γειτονιά. Τυγχάνω να ζω σε περιοχή με ρέμα, πλατάνια, και πολύ πουρνάρι.

Έτσι και ακούσω αλυσοπρίονο......θα ακούσουν το τουφέκι. :angry:

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να προστατέψουμε το περιβάλλον που ζούμε.....και κατ επέκταση το σπίτι μας.

Τα άλλα όλα είναι κουραφέξαλα για κουλτουριάριδες που λέει και ο φίλος μου ο Δημοσθένης. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8999 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Πουρνάρια: γνώμες & εμπειρίες!

terisds έγραψε:

stergiosbik έγραψε:

mastoras έγραψε:

Αgrovann έγραψε: Στην περιοχή μου ολόκληρες εκτάσεις καταστρέφονται απο τον καθε αλλοδαπο που προσπαθεί να ζεσταθεί κόβοντας τα πάντα κυριολεκτικά απο τα δένδρα στην άκρη του δρόμου μέχρι ελιές απο τα κτήματά μας και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα


Να σου στείλω 1-2 κουτιά φυσίγγια 9αρια :evil:


Α πα πα πα mastora!
Mη λες τετοια πραγματα! :sick:
Εισαι εθνικιστης,ρατσιστης,κτλ. ;)



Το συνημμένο αρχείο δε βρέθηκε



χαχαχα ωραία η πίσσα τα πούπουλα που θα τα βρω βάλανε χέρι και στα κοτέτσια :lol:
Πριν μερικα χρόνια απο κάποιο μύκητα ενα ολόκληρο τεχνητό δάσος ξεράθηκε και δόθηκαν άδειες στους ντόπιους να κόψουν τα ξερά πεύκα απο φόβο φωτιάς το καλοκαίρι
Όταν πήγα και εγώ με άδεια σφραγίδα κ.λ.π. για να κόψω μέχρι 2 τόνους για ιδιωτική χρήση βλέπω κάτι αλλοδαπούς να κόβουν ότι έβρισκαν μπροστά τους και να φορτώνουν κάτι 15τονα μέχρι επάνω και θόλωσα
Τι γίνετε ρε παιδιά?
Δεν καταλαβαίνεις Σάββατο σήμερα δεν έχει δασοφύλακες και πλακωσανε οι μαντραδες
Εκεί έμαθα φίλοι οτι οι φύλακες σαν δημόσιοι υπάλληλοι δεν δουλεύουν απόγευμα ,Σαββατοκύριακα αργίες κ.λ.π.και φυλάνε μονο ημέρα οπότε το ....χάσαμε το δάσος πατριώτη με 20 ευρω μεροκάματο στον αλλοδαπό θησαύριζαν σε βάρος όλων μας οι μαντραδες και πάνε εσύ να φτιάξεις πελλετ απο βιομάζα οικολογικά!!!!! και να νταραβεριζεσε και με Κινέζους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ