Λεβητες συμπυκνωσης με το ζορι!

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168408 από asterias
Καλησπερα παιδια,οι απαιτήσεις του διαμερισματος ειναι 13700 θερμιδες,ελεγα για λεβητα βιομαζας πελλετ η ξυλο,αλλα δεν μου φαινεται πολυ φθηνο ολη η εγκατασταση,για τοσες λιγες θερμιδες απωλειες,ετσι ψαχτηκα για λεβητες πατρελαιου σατουρν κιτουραμι,
ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ,
Δεν υπαρχουν πλεον οι απλοι,μονο συμπύκνωσης με τιμη απο 1700+!!
Διαβαζω οτι για να πετυχω οικονομια με αυτους πρεπει να εχω ποιο χαμηλες θερμοκρασιες λειτουργιας και διαφορετικα σωματα, η εγκατασταση θα γινει απο το μηδεν,και ειμαι σε διαμερισμα στον 1ο ολο το οικημα ειναι ιδιοκτητο,και σκεφτομαι τωρα.... ειτε τα χωνω και παίρνω συμπύκνωσης ειτε την βγαζω με ελληνικο λεβητακι τον 900€ και τα υπολοιπα τα ριχνω σε μονωση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168409 από tasos11
Απαντήθηκε από tasos11 στο θέμα Λεβητες συμπυκνωσης με το ζορι!
1ον, πόσα χρήματα έχεις σκοπό να διαθέσεις ; 2ον , έχεις σκεφθεί για μεταχειρισμένο λέβητα πέλλετ ;3ον , αν εξαιρέσεις την φασαρία της ενασχόλησης με το πέλλετ , νομίζω ότι είναι πιο οικονομική η χρήση του σε σχέση ακόμη και με λέβητα συμπύκνωσης πετρελαίου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168410 από asterias
Απαντήθηκε από asterias στο θέμα Λεβητες συμπυκνωσης με το ζορι!
Λοιπον, 1500€
Οτι μπει θα ειναι καινουργιο
Και απο οτι βλεπω μαλλον συμβατικο θα μπει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168411 από agspyros
Απαντήθηκε από agspyros στο θέμα Λεβητες συμπυκνωσης με το ζορι!
την εσωτερικη υδραυλικη σομπα την εχεις σκεφτει;
σιγουρα πιο οικονομικη λυση αλλα και οικολογικη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168412 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Δες εδω www.all4home.com.gr/index.php?route=prod...lYiIsInRhZ3MiOiIifV0 και συνδεεις και μποιλερ νερου χρησης.ειναι κατω απο 1500Ε αγορα συν τι θα χρειαστεις σωληνες εως το κολεκερ βανες τρελα ρακορ καμιναδα εργατικα!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168413 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Λεβητες συμπυκνωσης με το ζορι!
Φίλε σόρρυ κιόλας δεν έχεις λεφτά για την εγκατάσταση και έχεις λεφτά για πετρέλαιο;

Φτηνές λύσεις δεν υπάρχουν.

Όποιος εδώ στο φόρουμ έχει κάνει πατέντες τα έχει πληρώσει δίπλα και τριδιπλα.

Όποιος έχει κάνει σωστά πράγματα από την αρχή πληρώνει κάτι παραπάνω στην αρχή και μετά κάνει απόσβεση από την σωστή εγκατάσταση.

Εφόσον είναι ιδιόκτητη η πολυκατοικία, συννενοηθειτε βάλτε εναν λέβητα πέλλετ κάντε τις συνδέσεις για αυτονομίες κλπ και θα βρεις την υγεία σου.

Αν δεν βγάζεις άκρη βάλε λέβητα πέλλετ μόνος σου.

Όλες οι άλλες λύσεις δεν είναι σωστές για μένα. Να βάλεις δλδ λέβητα σε μπαλκόνι η σόμπα καλοριφέρ μέσα στο σπίτι για μένα είναι τελευταία λύση και πρέπει να είναι μόνο ως τελευταία επιλογή.

Έχω δει τα απίστευτα τόσα χρόνια σε σπίτια φίλων.

Ο άλλος έχει 60τ.μ υπόγειο και πηγε και έβαλε την μουτζούρα την σόμπα υδραυλική μέσα στο σπίτι για να μην έχει απώλειες λέει που του δημιούργησε σαν λύση θέματα . Κουβαλάτε τα σακιά του πέλλετ στον όροφο κλπ. Βάψιμο το σπίτι γιατί κάπνισε η σόμπα κλπ.

Σκεφτείτε λοιπόν τι πάτε να κάνετε και μην πετάτε άσκοπα λεφτά.

Μάζεψε αλλά 2 χιλιάρικα εκεί πέρα και κάνε σωστή εγκατάσταση .

Αυτά που σκέφτεσαι και αυτά που σου προτείνουν θα τα ξηλώσεις μετά από λίγο και θα πληρώσεις τα τριδιπλα στο τέλος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ