Πρόληψη, για να μη μας κλέβουν στην παράδοση

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28545 από Ntinos_Papadop
Καλησπέρα σε όλους,

σας γράφω γιατί θεωρώ οτι πρέπει να μεταφέρω τις εντυπώσεις μου απο το προιόν που σας είχα αναφέρει.
Πήγα στην Metricon(η εταιρεία στην Πάτρα που διαθέτει το ροόμετρο). Εκεί μου παρουσίασαν το MPS (Metricon Petroleum System) το οποίο μετράει πόσο καύσιμο μπήκε στη δεξαμενή. Μάλιστα έκαναν το πείραμα μπροστά μου σε δεξαμενή που έχουν για δειγματισμό. Την πρώτη φορά έβαλαν 100 λίτρα και στην οθόνη του ροόμετρου εμφανίστηκαν ενδείξεις όπως οτι είχε 0% αέρα και τη θερμοκρασία του πετρελαίου και όταν μπήκε στη δεξαμενή αλλά και μετά απο 10 λεπτά.

Στη συνέχεια, έκαναν το εξής: σε μια 2η δεξαμενή που είχε και εκείνη πετρέλαιο, έβαλαν μπροστά μου 20 λίτρα νερό και μετέφεραν το καύσιμο μέσω του MPS στην πρώτη δεξαμενή(αυτή που έβαλαν τα 100 λίτρα πριν).
Τότε το μηχάνημα, έδειξε οτι στη δεξαμενή πέρασε μέσα νερό και έβγαλε ALARM. Μου έκανε εντύπωση αυτό και μου εξήγησαν οτι το σύστημα αυτό μπορεί να ανιχνεύσει πάνω απο 2% την οποιαδήποτε "νοθεία" μπορεί να υπάρξει.

Για να μην κουράζω, να σας πώ οτι το αγόρασα ήδη. Περιμένω μάλιστα να γίνει η πρώτη παραλαβή πετρελαίου στην πολυκατοικία μου, ώστε να το εφαρμόσω.

Ελπίζω να βοηθήσει κι άλλους αυτή η πληροφορία. Όποιος χρειάζεται στοιχεία επικοινωνίας με την εταιρεία, πολύ ευχαρίστως να του τα δώσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28553 από ΑΛΕΚΟΣ
κ η τιμη αυτου;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28554 από fisikos50
Μα δεν μας είπες το πιο βασικό, ΠΟΣΟ ΠΗΓΕ το μαλλί;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28562 από Ntinos_Papadop
140 ευρώ + ΦΠΑ κάνει το πλαστικό(αυτό που πήρα)
και 268 ευρώ + ΦΠΑ το μεταλλικό.
Επιπλέον έχει 2 χρόνια εγγύηση...

Αν υπολογίσουμε οτι κάθε φορά που σε κλέβουν χάνεις περίπου 200 λίτρα(κατα μέσο όρο),τότε κατα τη γνώμη μου συμφέρει. Γιατί εξασφαλίζεις οτι δε θα χάσεις τα λεφτά σου τις επόμενες φορές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #56513 από DOOM_NX
Πρέπει να βρούμε κάτι και για τα πέλλετ πριν αρχίσουν οι παραδόσεις χύμα σε βυτιοφόρα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #56593 από N1k0s
Άμα δεν έχεις εμπιστοσύνη , συνεχίζεις και αγοράζεις με σακκιά ...

αλλιώς μία ζυγαριά μπάνιου και ένα κουβά

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ