Προσφορές - Δοκιμές φίλτρου νερού για σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90779 από Stavrax
Κύριε Τάσο καλώς ήρθατε στο φόρουμ και καλές δημοσιεύσεις.
Θα σας παρακαλούσα όμως να μην χρησιμοποιείται greeklish γιατί δυσκολεύουν την ανάγνωση και δεν επιτρέπεται η χρήση τους.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91058 από johann
Κύριε Μοσχάλη ,λεγομαι Λαμπρακης Ιωαννης και θέλω και εγώ να το δοκιμάσω. Mένω στα Χανια και έχω από διπλα μου το προβλημα.
Ευχαριστω.

John Lambrakis
email: lambrakisjohn at hotmail.com

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91059 από theoilia
Το φίλτρο νερού πέρασε από τις διαδικασίες δοκιμών και διατίθεται κανονικά πια στην αγορά.Δεν νομίζω να ψάχνουν πια για δοκιμαστές.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94625 από stelios
ΠΡΟΒΛΗΜΑ

εδω και 3 μηνες εχω το φιλτρο νερου του κ.ΜΟΣΧΑΛΗ και εχω λυση το θεμα μαυρισματος.
το θεμα ειναι το τραβηγμα απο την αρχη ειχα καταλαβει πως τα pascal ειχαν πεσει κατα 10 μοναδες.
τον τελευταιο καιρο τα αλαρμ στην σομπα ηταν καθημερινα για χαμηλο τραβηγμα.
προχθες η σομπα καπνισε για πρωτη φορα ενω ειταν ΚΛΕΙΣΤΗ.
εχω καθαρισει απειρες φορες τα εξωτερικα μπουρια.
και μεχρι τωρα εχω καψει σχεδον 2 τον. GOLDEN NUGGETS που αν θυμαστε μου αφηνουν απιστευτο κλιγκερ και δεν εχω καταφερει με διαφορες ρυθμισεις να τα καψω σωστα και να εχω οσο γινετε ποιο ψηλα τα pascal.

σημερα αποφασισα να λυσω το φιλτρο και να το καθαρισω προς μεγαλη μου εκπληξη ανακαλυψα πως το φιλτρο αλουμινιου ειχε σχεδον λιωσει με αποτελεσμα να εχει τρυπησει.εδω να πω η μεση θερμοκρασια καυσαεριων ειναι 160c με μεγιστη την 205c.

εχω βγαλει και φωτο την συνδεση που εκανα με τον μαστορα που την περασε.θελω να πειτε αν ειναι τοσο μεγαλο λαθος που εχω κρατησει και τα δυο ταυ.
επισης ποσο μεγαλο ρολο παιζει αυτη η πτωση της πιεσης στην αποδωση της σομπας.

θα εκτιμουσα καθε γνωμης σας και φυσικα του κ. Μοσχαλη

εδω και 2 φωτο.






Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by stelios.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94626 από stelios
η συνδεση
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94671 από γιαννης-δραμα

stelios έγραψε: ΠΡΟΒΛΗΜΑ

εδω και 3 μηνες εχω το φιλτρο νερου του κ.ΜΟΣΧΑΛΗ και εχω λυση το θεμα μαυρισματος.
το θεμα ειναι το τραβηγμα απο την αρχη ειχα καταλαβει πως τα pascal ειχαν πεσει κατα 10 μοναδες.
τον τελευταιο καιρο τα αλαρμ στην σομπα ηταν καθημερινα για χαμηλο τραβηγμα.
προχθες η σομπα καπνισε για πρωτη φορα ενω ειταν ΚΛΕΙΣΤΗ.
εχω καθαρισει απειρες φορες τα εξωτερικα μπουρια.
και μεχρι τωρα εχω καψει σχεδον 2 τον. GOLDEN NUGGETS που αν θυμαστε μου αφηνουν απιστευτο κλιγκερ και δεν εχω καταφερει με διαφορες ρυθμισεις να τα καψω σωστα και να εχω οσο γινετε ποιο ψηλα τα pascal.

σημερα αποφασισα να λυσω το φιλτρο και να το καθαρισω προς μεγαλη μου εκπληξη ανακαλυψα πως το φιλτρο αλουμινιου ειχε σχεδον λιωσει με αποτελεσμα να εχει τρυπησει.εδω να πω η μεση θερμοκρασια καυσαεριων ειναι 160c με μεγιστη την 205c.

εχω βγαλει και φωτο την συνδεση που εκανα με τον μαστορα που την περασε.θελω να πειτε αν ειναι τοσο μεγαλο λαθος που εχω κρατησει και τα δυο ταυ.
επισης ποσο μεγαλο ρολο παιζει αυτη η πτωση της πιεσης στην αποδωση της σομπας.

θα εκτιμουσα καθε γνωμης σας και φυσικα του κ. Μοσχαλη

εδω και 2 φωτο.

Στελιο και εγω ετσι το εχω(απλα ειναι κολλημενο στον τοιχο)και με τα δυο ταυ που ετσι κι αλλιως αυτος ηταν ο προτεινομενος τροπος απο την εταιρια του κ.Μοσχαλη,και δεν ειχα κανενα τετοιο θεμα(μεχρι στιγμης) με λειτουργια σε μεγαλυτερες θερμοκρασιες(180-230)για λειτουργια 2400 ωρων με πελλετ golden nuggets 2 τονους περιπου.
Η πτωση της πιεσης παιζει μεγαλο ρολο για τα ευαισθητα 'Ιταλικα' αλαρμ!
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stelios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.110 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ