Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149758 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli
Το min power δεν εχει καμία σχέση απλά κρατάει τη σόμπα στη συντήρηση. Θα ρυθμίσεις το modulation να φτάνει στους 61 τώρα που εχει ζέστη και βαριά 65 στα πολλά κρυα.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151022 από Δημήτρης Κατσούνης
Απαντήθηκε από Δημήτρης Κατσούνης στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli
Στο άλλο ποστ για πέλλετ έχω πει για το ότι η σόμπα μου (ravelli 12kw αερόθερμη) περνάει λιγότερο πέλλετ στο χώρο καύσης (άλφα Α1) που προφανώς οφείλεται στο μέγεθος (μάκρος) του κόκκου. Επειδή με σκοπό την αύξηση θερμοκρασίας του εκπεμπομένου στο χώρο αέρα θέλω την αύξηση της θερμοκρασίας καυσαερίων και δεν μπορώ σε ότι ρυθμίσεις αέρα και πέλλετ (από -5 έως +5) κάνω, ξέρει κανείς πως μπορώ να αυξήσω την ταχύτητα περιστροφής του κοχλία τροφοδοσίας ή και τη συχνότητα "ενεργοποίησής του"? Δηλαδή με τι κωδικό στα default settings. (Νομίζω ότι από εκεί ρυθμίζεται)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151024 από Δημήτρης Κατσούνης
Απαντήθηκε από Δημήτρης Κατσούνης στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε: Στο άλλο ποστ για πέλλετ έχω πει για το ότι η σόμπα μου (ravelli 12kw αερόθερμη) περνάει λιγότερο πέλλετ στο χώρο καύσης (άλφα Α1) που προφανώς οφείλεται στο μέγεθος (μάκρος) του κόκκου. Επειδή με σκοπό την αύξηση θερμοκρασίας του εκπεμπομένου στο χώρο αέρα θέλω την αύξηση της θερμοκρασίας καυσαερίων και δεν μπορώ σε ότι ρυθμίσεις αέρα και πέλλετ (από -5 έως +5) κάνω, ξέρει κανείς πως μπορώ να αυξήσω την ταχύτητα περιστροφής του κοχλία τροφοδοσίας ή και τη συχνότητα "ενεργοποίησής του"? Δηλαδή με τι κωδικό στα default settings. (Νομίζω ότι από εκεί ρυθμίζεται)


Νομίζω το βρήκα (ψάξε ψάξε..) Είναι στο Α9 έτσι δεν είναι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155200 από SiNaN
Απαντήθηκε από SiNaN στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli
Παιδιά καλησπέρα και από μένα...θέλω να κάνω μια ερώτηση έχω ravelli hrv 100 touch υπάρχει τρόπος να αλλάξω το χρόνο λειτουργίας της αντλίας όταν αυτή δουλεύει στο minimum

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155311 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli

SiNaN έγραψε: Παιδιά καλησπέρα και από μένα...θέλω να κάνω μια ερώτηση έχω ravelli hrv 100 touch υπάρχει τρόπος να αλλάξω το χρόνο λειτουργίας της αντλίας όταν αυτή δουλεύει στο minimum


Ποιας αντλίας; Τον κυκλοφορητη εννοείς;

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155314 από maxsto
Απαντήθηκε από maxsto στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli
Παίδες καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι άλλο? Που αλλάζουμε την ρύθμιση για το πόσο πελλετ (σε ωρα) πέφτει πριν γίνει η αναφλεξη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ