Λύσεις για τον καθαρισμό πυράντοχων τζαμιών

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24994 από GeoTa
giabritsos αυτο το δοκίμασες; εγώ συνεχεια αυτό κάνω

panagiotispanagiotis έγραψε: σταχτη με το μαλακο απο ενα σφουγγαρι κουζινας και καθαρισμα με ελαφρα βρεγμενο πανι (η σταχτη μπολικη στο σφουγγαρι και καλυτερη ειναι απο καυση απλου ξυλου οχι πελλετ)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27637 από Tera63
Η Piazzetta προτείνει καθαριστικό τζαμιών με αμμωνία δηλαδή το καλό παλιό φθηνό AZAX με αμμονιαζόλ. Το έχω δοκιμάσει σε κολλημένα κατάλοιπα και κάνει άριστη δουλειά σε σχέση με το απλό νερό. Επίσης μπορεί να χρησιμοποιηθεί η ειδική σπάτουλα με ξυραφάκι για κεραμικές εστίες (πολύ προσεκτικά και σε αμβλεία γωνία) αλλά και το Vitroclean για πολύ δύσκολους λεκέδες. Επίσης για πολύ λερωμένα τζάμια χρσιμοποιειήστε το καθαριστικό φούρνων της MIELE μαζί με την σπάτουλα κεραμικών εστιών. Δηλαδή ψεκάζεις το τζάμι με το καθαριστικό το αφήνεις καμμιά τριάντα δευτερόλεπτα να μαλακώσει τις βρωμιές και χωρίς να το σκουπίσεις ξύνεις απαλά με τη σπάτουλα, σκουπίζεις και ξεπλένεις με νερό. Σε δύσκολες βρωμιές επαναλαμβάνεις.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Tera63. Αιτία: ορθογραφικό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nasos02

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116808 από jimopoulos

Tera63 έγραψε: Η Piazzetta προτείνει καθαριστικό τζαμιών με αμμωνία δηλαδή το καλό παλιό φθηνό AZAX με αμμονιαζόλ. Το έχω δοκιμάσει σε κολλημένα κατάλοιπα και κάνει άριστη δουλειά σε σχέση με το απλό νερό. Επίσης μπορεί να χρησιμοποιηθεί η ειδική σπάτουλα με ξυραφάκι για κεραμικές εστίες (πολύ προσεκτικά και σε αμβλεία γωνία) αλλά και το Vitroclean για πολύ δύσκολους λεκέδες. Επίσης για πολύ λερωμένα τζάμια χρσιμοποιειήστε το καθαριστικό φούρνων της MIELE μαζί με την σπάτουλα κεραμικών εστιών. Δηλαδή ψεκάζεις το τζάμι με το καθαριστικό το αφήνεις καμμιά τριάντα δευτερόλεπτα να μαλακώσει τις βρωμιές και χωρίς να το σκουπίσεις ξύνεις απαλά με τη σπάτουλα, σκουπίζεις και ξεπλένεις με νερό. Σε δύσκολες βρωμιές επαναλαμβάνεις.

το δοκιμασα σημερα και ομολογω δεν περιμενα να καθαριζει τοσο καλα και με ποιο λιγο τριψιμο απο οτι με την σταχτη

la nordica 600 tondo
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jimopoulos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116817 από alex_nous
Χωρίς καμία πρόθεση διαφήμισης, το καλό να λέγεται. Μπορώ να πω πως έχω δοκιμάσει τα πάντα. Το καλύτερο και με διαφορά προιόν για καθαρισμό μαυρίλας από τζάμι είναι το παρακάτω.



Χωρίς καμία πίεση απλά ψεκάζεις και σκουπίζεις. Δεν αφήνει ίχνος υπολείμματος όσο καμμένο και να είναι το τζάμι. Επαναλαμβάνω πως δεν έχω πρόθεση για διαφήμιση, αλλά πιστεύω πως θα βοηθηθούν πολλοί φίλοι. Προσωπικά έχω δώσει ένα κάρο λεφτά τα τελευταία 4 χρόνια σε τέτοιου είδους καθαριστικά που δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116833 από gousan
με τετοια αεροκουρτινα που εχουμε στα εβω ειναι σιγουρο οτι εχεις δοκιμασει τα παντα!!!
1 μηνα καιω το αλλο και τιποτα σχεδον δεν εχει!!!
να λεμε και τιμες παιδια δηλαδη το miele με το αζαξ δεν εχει καμια σχεση στην τιμη...το durostick ποσο εχει αλεξ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116838 από alex_nous
Θανάση δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί έχω stock από πέρσι 1,5 μπουκάλι. Πάντως σίγουρα κάτω από 5 ευρώ. Τα αξίζει τα λεφτά του, ιδίως για αυτούς που έχουν μεγάλο θέμα με μαύρισμα. Δεν αφήνει τίποτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ