Πρόβλημα σε καπέλο καμινάδας

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169167 από louris1234
Καλησπέρα κ πάλι έχω ένα πρόβλημα με την καμιναδα μου διπλή μονομενη γύρω στα 6 μέτρα με καπέλο κινέζικο, έχω ένα θέμα οταν ο θερμοστάτης δίνει εντολή να δουλέψει ο λέβητας ξυλου από το καπέλο φεύγουν υπόλοιματα κ λίγα ζουμιά κ πέφτουν στο μπαλκόνι αλλά μόνο όταν αρχίζει να δουλεύει ο λέβητας στην αρχή όσο ανεβάζει θερμοκρασία δεν το κάνει. μήπως υπάρχει κάποια λύση?

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169175 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Re:Πρόβλημα σε καπέλο καμινάδας
Το καπέλο για ποιο λόγο το έχεις βάλει ; Για καλύτερο ελκυσμό ; Δεν σου καίει πιο γρήγορα τα ξύλα , το είχα σκεφτεί και στο δικό μου αλλά για περιστροφομενο , δεν το έβαλα ομως

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169179 από louris1234
Απαντήθηκε από louris1234 στο θέμα Re:Re:Πρόβλημα σε καπέλο καμινάδας

meletis έγραψε: Το καπέλο για ποιο λόγο το έχεις βάλει ; Για καλύτερο ελκυσμό ; Δεν σου καίει πιο γρήγορα τα ξύλα , το είχα σκεφτεί και στο δικό μου αλλά για περιστροφομενο , δεν το έβαλα ομως

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή τη θες να μου πεις φιλε μου να μην έβαζα καθόλου καπέλο?? Ο τεχνητής που έκανε την δουλειά μου το πρότεινε. Εγώ δεν είχα κ μεγάλη ιδέα από αυτά τα πράγματα καινούργιος στο είδος.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169180 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Re:Re:Re:Πρόβλημα σε καπέλο καμινάδας

louris1234 έγραψε:

meletis έγραψε: Το καπέλο για ποιο λόγο το έχεις βάλει ; Για καλύτερο ελκυσμό ; Δεν σου καίει πιο γρήγορα τα ξύλα , το είχα σκεφτεί και στο δικό μου αλλά για περιστροφομενο , δεν το έβαλα ομως

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή τη θες να μου πεις φιλε μου να μην έβαζα καθόλου καπέλο?? Ο τεχνητής που έκανε την δουλειά μου το πρότεινε. Εγώ δεν είχα κ μεγάλη ιδέα από αυτά τα πράγματα καινούργιος στο είδος.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ που είχα ρώτησα το δικό μου , όταν έβαλα το ξυλολεβητα , μου είπε μην βάζεις περιστρεφόμενο καπέλο αφού έχει μοτέρ που φυσάει γιατί θα σου τρώει πιο γρήγορα τα ξύλα .
Απλώς να καθαρίζεις τη καμινάδα μία φορά το χρόνο .
Έχω καπνοδόχο με έξοδο φ200 και πηγαίνει συνδέεται στη κεντρική καπνοδο 9 μέτρων 25*25 τσιμεντένια.
Η διαδρομή της καπνοδόχου πως είναι εσένα έχει κλίση ; Κάνει γωνίες ; Γιατί είδα ότι βγαίνει στο μπαλκόνι που έγραψες .

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169181 από louris1234

meletis έγραψε:

louris1234 έγραψε:

meletis έγραψε: Το καπέλο για ποιο λόγο το έχεις βάλει ; Για καλύτερο ελκυσμό ; Δεν σου καίει πιο γρήγορα τα ξύλα , το είχα σκεφτεί και στο δικό μου αλλά για περιστροφομενο , δεν το έβαλα ομως

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή τη θες να μου πεις φιλε μου να μην έβαζα καθόλου καπέλο?? Ο τεχνητής που έκανε την δουλειά μου το πρότεινε. Εγώ δεν είχα κ μεγάλη ιδέα από αυτά τα πράγματα καινούργιος στο είδος.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ που είχα ρώτησα το δικό μου , όταν έβαλα το ξυλολεβητα , μου είπε μην βάζεις περιστρεφόμενο καπέλο αφού έχει μοτέρ που φυσάει γιατί θα σου τρώει πιο γρήγορα τα ξύλα .
Απλώς να καθαρίζεις τη καμινάδα μία φορά το χρόνο .
Έχω καπνοδόχο με έξοδο φ200 και πηγαίνει συνδέεται στη κεντρική καπνοδο 9 μέτρων 25*25 τσιμεντένια.
Η διαδρομή της καπνοδόχου πως είναι εσένα έχει κλίση ; Κάνει γωνίες ; Γιατί είδα ότι βγαίνει στο μπαλκόνι που έγραψες .

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τον λέβητα μισό μέτρο σωλήνας έξω με κλήση,ταφ κ μετά 7 μετρα με καπέλο Κινέζο το θέμα είναι τι μπορώ να κάνω να μην κρατάει επάνω αυτά τα υπολείμματα και με το κάθε αναμα πέφτουν κάτω..

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169182 από dimlyk
μαλλον δεν μπορεις να κανεις και πολλα οι υγροποιησεις δεν αποφευγονται 100% φροντιζε μονο να εχεις ξερα ξυλα για να μειωνεται το φαινομενο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ