Σωστή καμινάδα

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5805 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
εγω εβαλα τα πλαισια και σας τα βαζω να τα δειτε..











εβαλα επισης και πωμα κατω στο Τ καθαρισμου. Βασικα εχει σταματησει να καπνιζει και απο οτι ειδα παιζει ρολο το πελλετ. Αγορασα ενα Βουλγαρικο το οποιο οταν το καιω στη πρωτη σκαλα δε καπνιζει καθολου. στη 2η βγαζει λιγο καπνο και στη 3η ντουμανι.. Βασικα οι Γερμανοι μου ειπαν οτι καπνιζει επειδη δεν εχω σωστο καπνοδο δηλαδη πανω απο τη σκεπη. Μου ειπαν οτι μεσα στο κουτακι πιεσης το εχουν εργοστασιακα ρυθμισμενο στους 35 PASCAL οταν η καμιναδα εχει 10 PASCAL. τωρα δε πολυ καταλαβα τι ειναι αυτα τα PASCAL. Μου ειπε οτι πρεπει να το αλλαξω αλλα δε ξερει σε ποσα PASCAL επειδη ετσι οπως την εχω δεν το εχει ξαναδει.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5807 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα

michalisgr έγραψε: εγω εβαλα τα πλαισια και σας τα βαζω να τα δειτε..












εβαλα επισης και πωμα κατω στο Τ καθαρισμου. Βασικα εχει σταματησει να καπνιζει και απο οτι ειδα παιζει ρολο το πελλετ. Αγορασα ενα Βουλγαρικο το οποιο οταν το καιω στη πρωτη σκαλα δε καπνιζει καθολου. στη 2η βγαζει λιγο καπνο και στη 3η ντουμανι.. Βασικα οι Γερμανοι μου ειπαν οτι καπνιζει επειδη δεν εχω σωστο καπνοδο δηλαδη πανω απο τη σκεπη. Μου ειπαν οτι μεσα στο κουτακι πιεσης το εχουν εργοστασιακα ρυθμισμενο στους 35 PASCAL οταν η καμιναδα εχει 10 PASCAL. τωρα δε πολυ καταλαβα τι ειναι αυτα τα PASCAL. Μου ειπε οτι πρεπει να το αλλαξω αλλα δε ξερει σε ποσα PASCAL επειδη ετσι οπως την εχω δεν το εχει ξαναδει.


Τους παλάβωσες τους Γερμανούς. :woohoo:

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5810 από john
Απαντήθηκε από john στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
Ευχαριστω για την απαντηση ddt Να την κανω την αποπειρα λες μιας και ειναι ευθεια για περιπου 8μ υψος και ευθεια και η νεκροψια θα δειξει :evil: :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5815 από kinezos
Απαντήθηκε από kinezos στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
επιμένω πάντως ότι πρέπει να δοκιμάσεις την δικη μου λύση,πολύ μαυρίλα έχεις, εγώ με μόλις 1,30 καμινάδα δεν έχω τόση μαυρίλα,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5817 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
καλα οι Γερμανοι τα εχουν δει ολα..Αρε Κινεζε.. Εστειλα τη πατεντα σου και ειλικρινα ΔΕΝ πιστευαν αυτο που ειδα.. Μιλαμε δεν ηξερε τι να μου πει στο τηλεφωνο ο Γερμανος... Ja ja ja ελεγε!!

Λοιπον πλακα πλακα ειδα στο μανουλ της σομπας μου και κοιταχτε να δειτε τη δειχνει..



βλεπετε οτι τελειωνει με γωνια 90αρα και οχι με καπελο;;

Επισης λεω τωρα εγω..Λετε να παιζει ρολο το οτι η σομπα μου ειναι κολλημενη στο τοιχο εχει μονο 5-8cm απο το τοιχο να υπαρχει προβλημα;;
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5818 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Απ: Σωστή καμινάδα
Οχι ρε μιχαλη και σε μενα που ειναι στους 20 ποντους περιπου τα ιδια κανει.Αυριο βγαζω το καπελο και βαζω 90αρα γωνια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.289 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ