Σύνδεση γεννήτριας για αυτονόμηση λέβητα από διακοπές ρεύματος

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #39853 από dimlyk
σημερα ειδα ενα αναλογο συστημα σε λειτουργια ... χρησιμοποιουσε μπαταρια κλειστου τυπου ...δυστυχως λογω στραωβμαρας δεν μπορεσα να διακρινω ουτε τυπο ουτε καν αν η μπαταρια ηταν αυτοκινητου η ups .
η χρηση του ηταν για να κραταεισ ε λειτουργια τον ανεμιστηρα ενος τζακιου ...
σε ερωτηση μου αν μπορει να χρησιμοποιηθει και σε σομπες πελετ η απαντηση ηταν οτι δεν το χρησιμοποιουν ...χωρις αλλες εξηγησεις .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #40034 από tonie

jim.ni έγραψε:

Να ανοίγαμε ένα θέμα για UPS? Έχει κι εκεί πολλά να πούμε.

Ή να αλλάξει ένας moderator τον τίτλο σε "Σύνδεση γεννήτριας/UPS για αυτονόμηση λέβητα".



δυστυχώς σας πρόλαβα και απ οτι φαίνεται τα UPS δεν κάνουν και συνεχίζοντας το ψάξιμο για γεννήτρια έπεσα πάνω σε εσάς :)

www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?...&p=564807#post564807

έμενα η λύση με το ρελε (relay) μου φαίνεται ΟΚ (ηλεκτρονικός είμαι οχι ηλεκτρολόγος) και τα WATT που θελω ειναι ΜΟΝΟ 130W για τον κυκλοφορητη ΜΟΝΟ (κανενα ηλεκτρονικό κύκλωμα σε ξυλολεβητα)



στο λινκ το επανω ups βγαινει σε 2 εκδοσεις το μικρο 150w το μεγαλο 250w kαι αντοιστιχα 130ευρω και 150 ευρω,μπορει να δουλεψει ξυλολεβητα ανετα για λεβητα πελλετ η σομπα αναλογως τα watt


θελω οπωσδήποτε λεπτομέρειες για αυτο το μηχάνημα, βουλγάρικο είναι? Μπορεί όντος να γυρίσει κυκλοφορητή? το έχεις βάλει-δει με τα μάτια σου? γιατι και εδω στο χωρίο μου βάζει ένας UPS για 4 ώρες (λέει) αλλα η θεωρία λέει 5 λεπτά....... Ποιος το πουλάει αυτο να τον πάρω ενα τηλ?



ναι ειναι βουλγαρικο το ups το εχω δει στην πραξη αν ειναι καλη η μπαταρια(εως 60Α) 5-6 ωρες να δουλευει κυκλοφορητης και ο ηλεκτρονικος πινακας του ξυλολεβητα(ελαχιστη καταναλωση ισως 30-40w),τον περσινο χειμωνα δουλεψανε 3 χωρις κανενα πραβλημα,εδω ελλαδα δεν το εχω βρει εγω το παιρνω απο βουλγαρια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #51131 από ΣΟΦΙΑ
καλημερα. αν καταλαβα καλα εσυ το εμπορευεσαι. το τοποθετείς ? και ποσο κοστίζει? μενουμε θεσσαλονίκη. περιμενω απαντηση ευχαριστώ.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΣΟΦΙΑ. Αιτία: ορθογραφικα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #51140 από DOOM_NX
Σοφία, καλωσόρισες!

Σε ποιον απευθύνεις την ερώτησή σου;
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #51507 από tonie

ΣΟΦΙΑ έγραψε: καλημερα. αν καταλαβα καλα εσυ το εμπορευεσαι. το τοποθετείς ? και ποσο κοστίζει? μενουμε θεσσαλονίκη. περιμενω απαντηση ευχαριστώ.

οχι δεν εμπορευομαι τιποτα,στειλε μου πμ για λεπτομερειες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #51523 από GT

tonie έγραψε:

ΣΟΦΙΑ έγραψε: καλημερα. αν καταλαβα καλα εσυ το εμπορευεσαι. το τοποθετείς ? και ποσο κοστίζει? μενουμε θεσσαλονίκη. περιμενω απαντηση ευχαριστώ.

οχι δεν εμπορευομαι τιποτα,στειλε μου πμ για λεπτομερειες


Αγαπητέ tonie δεν διατίθενται πμ στο energ.gr. Δύο σημαντικά οφέλη κατ' εμέ είναι τα εξής:

1) Η αποφυγή αλίευσης πελατών.

2) Η αποφυγή κατ' ιδίαν συζητήσεων, καθώς χάνεται πλούσια θεματολογία από το φόρουμ, η οποία απαιτείται να γραφτεί δημοσίως ώστε να επωφεληθούν όσο το δυνατόν περισσότεροι συμφορουμίτες.

Σε παρακαλώ να τα λάβεις υπόψη σου και καλού κακού, κάνε μια επανάληψη στους Όρους Χρήσης και Κανόνες Λειτουργίας .

Ευχαριστώ. :)


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.224 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ