Σύνδεση γεννήτριας για αυτονόμηση λέβητα από διακοπές ρεύματος

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51831 από tonie

GT έγραψε:

tonie έγραψε:

ΣΟΦΙΑ έγραψε: καλημερα. αν καταλαβα καλα εσυ το εμπορευεσαι. το τοποθετείς ? και ποσο κοστίζει? μενουμε θεσσαλονίκη. περιμενω απαντηση ευχαριστώ.

οχι δεν εμπορευομαι τιποτα,στειλε μου πμ για λεπτομερειες


Αγαπητέ tonie δεν διατίθενται πμ στο energ.gr. Δύο σημαντικά οφέλη κατ' εμέ είναι τα εξής:

1) Η αποφυγή αλίευσης πελατών.

2) Η αποφυγή κατ' ιδίαν συζητήσεων, καθώς χάνεται πλούσια θεματολογία από το φόρουμ, η οποία απαιτείται να γραφτεί δημοσίως ώστε να επωφεληθούν όσο το δυνατόν περισσότεροι συμφορουμίτες.

Σε παρακαλώ να τα λάβεις υπόψη σου και καλού κακού, κάνε μια επανάληψη στους Όρους Χρήσης και Κανόνες Λειτουργίας .

Ευχαριστώ. :)



καλησπερα μαλλον παρεξηγηθηκα οπως ξαναεγραψα δεν πουλαω τιποτα απλα εγραψα την αποψη μου ως ηλεκτρολογος επειδη το εχω ψαξει πολυ το θεμα με το συγκεκριμενο ups.σε προηγουμενο ποστ εγραψα οτι το βρισκω βουλγαρια(ειμαι κοντα) και εβαλα το site αρα αν ειχα εγω μαγαζι δεν θα εβαζα το δικο μου?με το πμ μπερδευτικα γιατι γραφω και σε αλλο site ο σκοπος ηταν να κανω εξυπηρετηση δηλαδη να το αγοραζα εγω και να το εστελνα με αντικαταβολη κανονικα με τις αποδειξεις,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51834 από ΤΡΙΤΕΚΝΟΣ
Γεια χαρά σε όλους.Σαν νέος στο φόρουμ έχω μόνο καλά λόγια να πω για τις καταπληκτικές πληροφορίες που παρέχονται, χίλια μπράβο σε όλους. Πρόσφατα τοποθέτησα μια σόμπα λέβητα στο σπίτι και ενδιαφέρομαι(καίγομαι θα έλεγα) για UPS ικανό να δώσει ρεύμα στο κύκλωμα για τουλάχιστον δύο ώρες ώστε να προλάβαουμε κανένα μπούμ (έχουμε και μικρά παιδιά). Όποιος έχει κάποια δοκιμασμένη πρόταση παρακαλώ να την ποστάρει(τύπος UPS, κόστος, από που μπορούμε να το αγοράσουμε και πως γινεται η τοποθέτησή του). Μένω στην Αττική (Χασιά) η σόμπα είναι βουλγαρίας και αποδίδει 7 έως 11 ΚW (70 τ.μ σπίτι). Υπάρχει κλειστό δοχείο καιδύο βαλβίδες ασφαλείας μία πιεσοθερμοστατική και μία πίεσης αλλά χωρίς ups φοβάμαι. HELP.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51859 από avlissi
Τον περασμενο χειμωνα μου ετυχε διακοπη ρευματος κατα την λειτουργια της σομπας - λεβητα που εχω. Τα νερα εκεινη την στιγμη ηταν στους 73. Απο την στιγμη που σταματησε η παροχη πελλετ και αερα οτι πελλετ ειχε στο δοχειο καυσης εσβησε σιγα σιγα. Για να πω την αληθεια παρατηρουσα την θερμοστατικη και πιεσεως αλλα ολα καλα. Φετος παντως ειμαι για ups απλως και μονο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51868 από dimlyk
ριξτε μια ματια και κατα δω :)

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...t=75&Itemid=53#48602

τοποθετηση δεν εχει,,το βαζεις στην πριζα

για 2 ωρες που θες ...το πραγμα δυσκολευει
και κοιτας για κατι σαν αυτο που βλεπεις παραπανω


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΤΡΙΤΕΚΝΟΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51889 από thlanarass
Δεν υπαρχει κυκλοφοριτης που να δουλευει με 12βολτ?
Τον συνδεουμε με μια μπαταρια αυτοκινητου (δεν ειναι ηποιο καταληλη αλλα κανει)
και με 1 μετασχηματηστη 220 σε 12 .
Απαιτητε και ενας άπλος φορτηστης μπαταριας αυτοκινητου.
Η διαταξη εχει ως εξης.
Ο φορτηστης φορτηζει την μπαταρια μονιμα.
Ενα ρελε 220 οταν ειναι ενεργο δυνει ρευμα στον κυκλοφοριτη απο τον μετασχηματιστη των 220 σε 12.
Οταν κοπει το ρευμα το ρελε κανει μεταγωγη στην μπαταρια αυτοματα(απλα πεφτει γιατι δεν εχει 220 η πριζα) χωρις παρεμβασση μας και ο κυκλοφορητης δουλευει με την μπαταρια.
Οταν ξαναρθει το ρευμα σηκωνετε το ρελε αυτοματα και ολα ειναι οπως πριν και χωρις να παρεμβουμε παλι.
Μπορουμε να βαλουμε οσο μεγαλη μπαταρια θελουμε και οσο μεγαγο κυκλοφορητη επισης.
Ας πει και καποις ηλεκτρολογος αν γινετε αυτο.

Nasikas το βουλγαρικο οταν κοπει το ρευμα γυρναει μονο του στην μπαταρια ή πρεπει να κανεις κατι? γιατι αν ειναι νυχτα και δεν το καταλαβεις θα πας στον υπνο σου.....
Η γενητρια θελει να καταλαβεις αμεσως οτι εγινε διακοπη και να την βαλεις μπρος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51894 από dimlyk
υπαρχει και τετοιος κυκλοφορητης

πατεντες προσωπικα με το ρευμα δεν προτεινω ...οποιος ξερει δοκιμαζει
οποιος δεν ξερει...ασ μην παιρνει ιδεες :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ