Franke - Ιδιοκατασκευή λέβητα by Eliasger

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49480 από dimlyk
μπραβο βρε παιδια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49865 από foxsat
Πω πω τι θεμα διαβασα πριν να παω για υπνο.Τι εχετε κανει ρε παιδια.Μπραβο σας.
Και παλι μπραβο σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #52682 από egglezos
Ηλία όταν μπορείς πάρε με τηλέφωνο για κάτι που είχαμε συζητήσει στο τραπέζι...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #52766 από androutso
Εδω μηλαμε για επαγκελματικη δουλεια!!!!!!
Μπραβο και παλυ μπραβο.
Τον ελεχο με τον εσθητηρα λ πως θα τον κανεις? Θελω να προσαρμωσω και εγω στον λεβητα πυρολησης που εχω. Ειπαρχει ενα κιτ απο γερμανια ερασητεχνηκο που ελενχη το περισιο οξηγονο και ρηθμηζει προτογενη και δευτερογενη αερα με δυο σερβο.Εσυ θα κανεις ελενχω στην τροφοδοσια και στον αερα?

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #52878 από nivosgr
Βρε Ηλία βαλε καμία φωτογραφία ή βιντεο καλυτερα να δουμε το εργο σου. Τωρα που επιασαν λιγο τα κρυα σιγουρα θα εχεις βγαλει συμπερασματα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54610 από eliasger
Καλησπέρα σας .

Ρε παιδιά δεν πήρα πρέφα ότι είχατε γράψει . Μάλον είναι πάρα πολλά τα ποσταρίσματα κάθε μέρα και τα θέματα πάνε γρήγορα στην 2η - 3η σελίδα , μπαίνοντας αργά εγώ δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω όλα και το κεφάλι μου πέφτει στο πληκττρολόγιο .

Κατ'αρχήν hanters μπράβο σου για την κατασκευή του καυστήρα , αν και εάν κρίνω από τις άλλες σου κατασκευές ο καυστήρας για σένα δεν ήταν τίποτα .

Θα ξαναγράψω και εδώ΄: φτιάξτε ότι μπορείτε μόνοι σας , εάν δεν το ξεκινήσετε δεν ξέρετε αν το μπορείτε . ( πάνω απ΄'ολα με ασφάλεια )

Νίκο Σαμαρά θα σε πάρω αύριο το πρωί να τα πούμε .

androutsos επαγγελματική δεν το λες , μια ιδιοκατασκευή είναι που μου πήρε πολύ χρόνο και τώρα μου δίνει ζέστη και οικονομία . Τον αισθητήρα λ ακόμα δεν αξιώθηκα να τον βάλω , λίγο η δουλειά που κάπως ανακάμπτει λίγο ο μικρός , δεν πρόλαβα να κάνω και πολλά .
Σκέφτομαι το μοτέρ του κοχλία να δουλεύει ανάλογα με την θερμοκρασία του νερού και ο αισθητήρας να διαβάζει τα καυσαέρια και να δίνει ανάλογα παλμούς στον ανεμιστήρα πρωτογενούς καύσης .
Δέν ξέρω εάν είναι σωστό γιατί όπως έχω πει είμαι άσχετος με την θέρμανση πόσο μάλλον με το πέλλετ , αλλά οι δοκιμές θα μας δείξουν .
Εάν βέβαια κάποιος άλλος ξέρει πως πρέπει να μπεί καλύτερα , θα μου έκανε μεγάλη χάρη .Δεν έχω σκοπό να γίνω κατασκευαστής γιάυτό και δεν βιάζομαι .

nivosgr τι να δείξω φίλε μου ; ένα μικρό τζαμάκι και από μέσα την φωτιά ; να είσαι σίγουρος ότι μόλις προκύψει κάτι ενδιαφέρον θα το δείξω .
Τα μέχρι στιγμής συμπεράσματα είναι ότι ο λέβητας δουλεύει συνεχώς από τους 60 μέχρι τους 70 βαθμούς , ο κυκλοφορητής από τους 50 και πάνω και στο σπίτι έχω 19 το βράδυ και 20-21 από το πρωί μέχρι τις 10 το βράδυ .
Με καταναλωση ένα τσουβάλι και κάτι ψιλά το 24ωρο , ίσως εάν μονώσω λίγο καλύτερα τους σωλήνες ( μιας και τρέχουν 3,5 μέτρα έξω ) θα πάει πιο κάτω η κατανάλωση , αν και πιστεύω καλά είναι .

Προέκυψε και ένα θέμα με τον κοχλία αλλά ευτυχώς με κάλυψε η εγγύηση εφ'όρου ζωής του κατασκευαστή . :P

tzavars @ yahoo.gr
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by eliasger.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ