Γολγοθάς!!! Η επιλογή λέβητα pellet στην Ελλάδα

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #20539 από eliasger
Καιμε απόδοση 145% μπράβο !!!!

tzavars @ yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #20547 από jnet

eliasger έγραψε: Καιμε απόδοση 145% μπράβο !!!!

93,6 κατα δηλωση τους

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #20550 από Sp4wN
Θα κοιταξω αν μπορεσω να βρω ακρη με τον VESTA και τον PRIMUS πρωτα κοντα στα 2.400 η καμια αλλη δοκιμασμενα καλη ατομικη μοναδα αλλιως μιλαμε ξανα για να μου πεις λεπτομεριες . Αν παλι εχεις καμια αλλη προταση εννοειται ειμαι ανοιχτος . Α JNET να μου πεις και ποτε ειναι η συγκεντρωση στο Βολο που μου ταξες :PpP

Πηγα σημερα και μιλησα με τον τυπο που εμπορευεται τους KOSTRZEWA fuzzy logic plf 25 και μου δωσε νεα στοιχεια . Καταρχην ειχε τον λεβητα του στα 3.500 ευρω και μου ειπε οτι οι αναγκες του σπιτιου παιζει να τις εβγαλε ο υδραυλικος παραπανω απο οσο πραγματικα ειναι γιατι λεει 31.000kcal ειναι σε πετρελαιο αυτο οταν βαλεις στερεα καυσιμα μπορει να αλλαξει και με θερμοστατικες κεφαλες σε καθε σωμα μπορει να μου κανουν και οι 25αρηδες !! οποτε μπορω να κοιταξω και τους mavil primus 25 πλεον

www.alphaclimagr.gr/p.Se-15-Atokes-dosei...0-kcal-h.537905.html

Το προβλημα ειναι οτι ολοι θελουν cash η μεσω τραπεζας τα χρηματα , οποτε πρεπει να περιμενω να τα μαζεψω πριν κλεισω οτιδηποτε

Και συνεχιζω . Βρηκα τον VESTA στην τιμη που λεγε ο παντελης 2100 που ειναι 40KW και τον Primus στα 2800 το οποιο δε μπορω να πω οτι το χω ανετα !! Οποιος εχει αποψη πανω σ αυτα τα 3 ας μου εξηγησει μαζι με το ερωτημα για το ποσες θερμιδες τελικα χρειαζομαι γιατι ο ενας λεει ετσι ο αλλος γιουβετσι .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21369 από nikossarris
καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα στο forum..ψαχνω για λεβητα πυρινοξυλου στα 80.000 kcal/h,ειναι λιγο μεγαλος αλλα το χρειαζομαι για τα ενοικιαζομενα που εχω..ενα παλικαρι εχθες μου ειπε οτι να παρεις λεβητα με καθετα τουμπο και οχι οριζοντια γιατι βουλωνουν γρηγορα και δεν εχει αποδοση.πηρα μια τιμη απο μαγαζι της πολης μου για λεβητα ΣΑΜΑΡΑ στις θερμιδες που χρειαζομαι και μου ειπε 4.500 euro..δεν ειναι υπερβολικα τα χρηματα?μετα μου ειπε οτι το μοτερ που εχει ειναι inverter..αλλο παλι και αυτο, ηξερα μονο στα κληματιστικα οχι και στους λεβητες..α ξεχασα να αναφερω οτι η τιμη ειναι απολυτος μετρητης αλλιως θα υπαρχει καποια προσαυξηση..ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21370 από χρηστος8

nikossarris έγραψε: καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα στο forum..ψαχνω για λεβητα πυρινοξυλου στα 80.000 kcal/h,ειναι λιγο μεγαλος αλλα το χρειαζομαι για τα ενοικιαζομενα που εχω..ενα παλικαρι εχθες μου ειπε οτι να παρεις λεβητα με καθετα τουμπο και οχι οριζοντια γιατι βουλωνουν γρηγορα και δεν εχει αποδοση.πηρα μια τιμη απο μαγαζι της πολης μου για λεβητα ΣΑΜΑΡΑ στις θερμιδες που χρειαζομαι και μου ειπε 4.500 euro..δεν ειναι υπερβολικα τα χρηματα?μετα μου ειπε οτι το μοτερ που εχει ειναι inverter..αλλο παλι και αυτο, ηξερα μονο στα κληματιστικα οχι και στους λεβητες..α ξεχασα να αναφερω οτι η τιμη ειναι απολυτος μετρητης αλλιως θα υπαρχει καποια προσαυξηση..ευχαριστω




Πολυ καλη επιλογη για πυρηνοξυλο ειναι ο λεβητας της εταιριας Χουμεριανος...κατασκευαζεται στην Κρητη και εχει παραδοση στον πυρηνα...απλος στην χρηση-ρυθμιση και αν δεν κανω λαθος εχει κατω απο 2500 ευρω.
Αλλες μαρκες ειναι mavil-combi-thermostahl...



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21371 από nikossarris
ξερεις κατι με τα τουμπο τα οριζοντια αν βουλωνουν γρηγορα??ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ