Ξύλο: λύση απεξάρτησης από το πανάκριβο πετρέλαιο

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #951 από androutso
Και εγω δεν μπορω να μεταφρασω ακριβως τη λεει!!!!
Δες το μαιλ σου.

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #958 από ATMOS
Γεια σας και καλός σας βρήκα, σας παρακολουθώ εδώ και πολλή καιρό και έχω και εγώ κάποιες απορίες, αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.
Το ladomat συνδέετε μέσα στο λέβητα ή με εξτρα θερμοστάτη επαφής;
Ο λέβητας ΑΤΜΟS dc50s έχει μπροστά ρύθμιση για τον αέρα με alen, ξέρει κανείς πού πρέπει να είναι ρυθμισμένο;
Με καλή καύση του λέβητα (ΑΤΜΟS dc50s)το δοχείο αδράνειας χιλίων λίτρων σε τη θερμοκρασία πρέπει να είναι όταν οι θερμοστάτες στο σπίτι είναι ανοιχτοί;
0 λέβητας ΑΤΜΟS dc50s για τριώροφη οικοδομή 200τμ είναι επαρκής;
Ο κυκλοφορητής τραβάει μόνο από το πάνω μέρος του δοχείου;
ΟΠΟΙΟΣ Μ' ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΘΑ ΜΕ ΣΏΣΕΙ...!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #961 από papg
Βλέπω πολλά και διάφορα για ρυθμίσεις που είναι για την βασική λειτουργία του λέβητα.
Μεγάλη προσοχή με τους λέβητες δεν είναι παιχνιδάκι σκάνε και .... :evil: .... .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #979 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

ATMOS έγραψε: Γεια σας και καλός σας βρήκα, σας παρακολουθώ εδώ και πολλή καιρό και έχω και εγώ κάποιες απορίες, αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.
Το ladomat συνδέετε μέσα στο λέβητα ή με εξτρα θερμοστάτη επαφής;
Ο λέβητας ΑΤΜΟS dc50s έχει μπροστά ρύθμιση για τον αέρα με alen, ξέρει κανείς πού πρέπει να είναι ρυθμισμένο;
Με καλή καύση του λέβητα (ΑΤΜΟS dc50s)το δοχείο αδράνειας χιλίων λίτρων σε τη θερμοκρασία πρέπει να είναι όταν οι θερμοστάτες στο σπίτι είναι ανοιχτοί;
0 λέβητας ΑΤΜΟS dc50s για τριώροφη οικοδομή 200τμ είναι επαρκής;
Ο κυκλοφορητής τραβάει μόνο από το πάνω μέρος του δοχείου;
ΟΠΟΙΟΣ Μ' ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΘΑ ΜΕ ΣΏΣΕΙ...!!!

Πού είναι το σπίτι; Κάτι μου θυμίζεις!
Bora 550, theo64 & androutsos δώστε τα φώτα σας!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #989 από androutso
Εγω να πω και πολα δεν μπορω μονο 3 μερες λητουργιας εχω!!!!
Παντος νωμιζω οτι ειναι μεγαλος ο 50αρης για 200 μετρα.
Για 200 μετρα απο οτι εχω διαβασει και εχω δει βαζουν απο 32αρη εως 40αρη

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #991 από egglezos

spyroskosmas έγραψε: Ο θερμοστάτης με τη αλυσίδα ρυθμίζεται ώστε στους 90ο να έχει κλέισει.


Ό θερμοστάτης αέρος αυτός είναι για να ρυθμίζεται συνήθως στους 60 με 70. Προσοχή, άν το βάζετε στους 90, τότε ο λέβητας ανεβάζει γρήγορα θερμοκρασία στους 90 και μετά κλέινει, άρα με την θράκα που έχει μέσα, θα "βράσει" αμέσως. Μην το βάζετε πάνω από 70!!

Και σε κάθε περίπτωση, διαβάζετε τις οδηγίες χρήσης του λέβητα. Είμαι σίγουρος ότι κάπου μέσα αναφέρει όλα αυτά που σας λέω.

Και μειωτή πίεσης στον λέβητα...είναι απαραίτητο, μην κάνετε περικοπές σε βασικά θέματα εγκατάστασης...θα σπάσει ο λέβητας και δεν θα σας καλύπτει καμία εγγύηση από αμέλεια...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.117 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ