Τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη υλη

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1331 από KERBEROS

XAALAARAA έγραψε:

giogud έγραψε:

XAALAARAA έγραψε:

giogud έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Από χθες κάναμε νέες ρυθμίσεις. Ακόμα λιγότερο πέλλετ στην έναυση, μεγαλύτερα κενά και λιγότερο καύσιμο, όταν μπαίνει ο καυστήρας (τουλάχιστον αυτό κατάλαβα). Η κατάσταση δείχνει σημάδια βελτίωσης. Σε κανα δυο εικοσιτετράωρα θα έχω πλήρη άποψη.


Δοκίμασε να ανεβάσεις και τον αέρα. Ίσως σε βοηθήσει.





Μήπως να άνοιγε και κανένα παράθυρο :P :P :P :P

Σταματήστε να δίνετε συμβουλές χωρίς να έχετε δει το πραγματικό πρόβλημα που έχει ο καθένας και το πως δουλεύει το κάθε μηχάνημα με τα χαιρετίσματα δεν γίνετε δουλειά άντε γιατί όλο εξυπνάδες είμαστε
Περισσότερες πιθανότητες έχει να φταίει μια κακή παρτίδα πελλετ παρά οι ρυθμίσεις του κάθε μηχανήματος

και εγώ με πελλετ A/W δεν έχω κανένα πρόβλημα


Προφανώς δεν έχει τεχνική υποστήριξη ο συνομιλητής μας. Καλύτερα πάντοτε είναι να επιλύονται τα προβλήματα από τεχνικούς που γνωρίζουν και την εγκατάσταση και το μηχάνημα. Οι συμβουλές είναι για όταν δεν υπάρχει τεχνική υποστήριξη.




τεχνική υποστήριξη έχει αφού λέει πως εχθές κάνανε κάποιες ρυθμίσεις

θα ήταν καλύτερα σαν έμπορας που είσαι να του πεις να αποφεύγει κάτι παρτίδες πελλετ που τις ονομάζουν Α' ποιότητας και τις πουλάνε κάποιοι μεγαλέμποροι :woohoo: :woohoo:
έχεις ακούσει τίποτα εσύ για τέτοιες παρτίδες ???? :P :P


κέρβερος τι πελλετ καις


Φίλε ΧΑΑΛΑΑΡΑΑ, δεν χρειάζεται να μαλώνουμε, όλους τους χρειαζόμαστε. Για το πέλλετ έχω ξαναπεί, έχω προαγοράσει Άλφα από το καλοκαίρι (4 τόνους). Στην πρώτη παλέτα όλα καλά, με το που ξεκίνησα τη δεύτερη παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Μου φαίνεται επίσης ότι και το μέγεθος είναι της δεύτερης παλέτας ελαφρώς μεγαλύτερο και το χρώμα πιο σκούρο (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος).

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1332 από XAALAARAA

KERBEROS έγραψε:

XAALAARAA έγραψε:

giogud έγραψε:

XAALAARAA έγραψε:

giogud έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Από χθες κάναμε νέες ρυθμίσεις. Ακόμα λιγότερο πέλλετ στην έναυση, μεγαλύτερα κενά και λιγότερο καύσιμο, όταν μπαίνει ο καυστήρας (τουλάχιστον αυτό κατάλαβα). Η κατάσταση δείχνει σημάδια βελτίωσης. Σε κανα δυο εικοσιτετράωρα θα έχω πλήρη άποψη.


Δοκίμασε να ανεβάσεις και τον αέρα. Ίσως σε βοηθήσει.





Μήπως να άνοιγε και κανένα παράθυρο :P :P :P :P

Σταματήστε να δίνετε συμβουλές χωρίς να έχετε δει το πραγματικό πρόβλημα που έχει ο καθένας και το πως δουλεύει το κάθε μηχάνημα με τα χαιρετίσματα δεν γίνετε δουλειά άντε γιατί όλο εξυπνάδες είμαστε
Περισσότερες πιθανότητες έχει να φταίει μια κακή παρτίδα πελλετ παρά οι ρυθμίσεις του κάθε μηχανήματος

και εγώ με πελλετ A/W δεν έχω κανένα πρόβλημα


Προφανώς δεν έχει τεχνική υποστήριξη ο συνομιλητής μας. Καλύτερα πάντοτε είναι να επιλύονται τα προβλήματα από τεχνικούς που γνωρίζουν και την εγκατάσταση και το μηχάνημα. Οι συμβουλές είναι για όταν δεν υπάρχει τεχνική υποστήριξη.




τεχνική υποστήριξη έχει αφού λέει πως εχθές κάνανε κάποιες ρυθμίσεις

θα ήταν καλύτερα σαν έμπορας που είσαι να του πεις να αποφεύγει κάτι παρτίδες πελλετ που τις ονομάζουν Α' ποιότητας και τις πουλάνε κάποιοι μεγαλέμποροι :woohoo: :woohoo:
έχεις ακούσει τίποτα εσύ για τέτοιες παρτίδες ???? :P :P


κέρβερος τι πελλετ καις


Φίλε ΧΑΑΛΑΑΡΑΑ, δεν χρειάζεται να μαλώνουμε, όλους τους χρειαζόμαστε. Για το πέλλετ έχω ξαναπεί, έχω προαγοράσει Άλφα από το καλοκαίρι (4 τόνους). Στην πρώτη παλέτα όλα καλά, με το που ξεκίνησα τη δεύτερη παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Μου φαίνεται επίσης ότι και το μέγεθος είναι της δεύτερης παλέτας ελαφρώς μεγαλύτερο και το χρώμα πιο σκούρο (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος).



δεν μαλωνουμε συζηταμε για αυτο ρωταμε να παρουμε απαντησεις και να ξερουμε τι να αποφευγουμε
εχουμε κανει και πολυ ποιο εντονες συζητησεις :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1333 από giogud

XAALAARAA έγραψε:

1,κέρβερος τι πελλετ καις?
2,giogud το βουλγάρικο που εμπορεύεσαι ποιος εταιρίας είναι?


AHIRA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1335 από XAALAARAA

giogud έγραψε:

XAALAARAA έγραψε:

1,κέρβερος τι πελλετ καις?
2,giogud το βουλγάρικο που εμπορεύεσαι ποιος εταιρίας είναι?


AHIRA




Υπαρχει καποιος που εχει καψει το πελλετ τις παραπανω εταιριας να πας πει την αποψη του

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1336 από giogud

XAALAARAA έγραψε:

giogud έγραψε:

XAALAARAA έγραψε:

1,κέρβερος τι πελλετ καις?
2,giogud το βουλγάρικο που εμπορεύεσαι ποιος εταιρίας είναι?


AHIRA




Υπαρχει καποιος που εχει καψει το πελλετ τις παραπανω εταιριας να πας πει την αποψη του


Και τι θα σημαίνει αν βγει κάποιος και πει κάτι θετικό ή αρνητικό για το συγκεκριμένο πέλλετ;
Τι σημαίνει άραγε ένα din plus ακόμα ακόμα στην τελική; 400 ευρώ κοστίζει η πιστοποίηση του δείγματος. Είτε στην Γερμανία το din standar είτε στην Αυστρία από τον αντίστοιχο φορέα. Στέλνεις λίγο πελλετ και σου στέλνουν αποτελέσματα για αυτό που έστειλες.

Και δεν το εμπορεύομαι ακριβώς. Και κατ' οίκον διανομή κάνουμε. Και παράδοση στο σιλό κάνουμε. Αερομεταφορά σκεφτόμαστε να ετοιμάσουμε (έχει πολλές δυσκολίες). Τηλεμετρία και οτι άλλο μπορεί να φανεί χρήσιμο στον πελάτη - καταναλωτή.
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1443 από Αλεξιάδης
Καλησπέρα σας. Πρώτη φορά πήγα να καθαρίσω τον λέβητα και φρίκαρα. Τρείς μέρες μετά την πρώτη λειτουργία και ο καυστήρας είχε "μπουκώσει" απο πέλετ που δεν είχε καεί και απο "κλίνκερ" τα οποία όπως μου είπανε απο το μαγαζί που αγόρασα τον λέβητα, προκλήθηκαν απο κακής ποιότητας πέλετ. Το θέμα είναι ότι πήρα 20 σακιά απο την συγκεκριμένη μάρκα (την πλέον γνωστή στην ελληνική αγορά) και δεν περίμενα κάτι τέτοιο. Πλέον αναζητώ άλλη μάρκα πέλετ και αν θέλετε μπορείτε να μου προτείνετε κάποια, μόνο αν είναι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ. Δείτε και στο βίντεο που ανέβασα στο youtube, τι ακριβώς βρήκα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ