Edilkamin Funny 11kW

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172553 από cobyandrey
Edilkamin Funny 11kW δημιουργήθηκε από cobyandrey
Καλημέρα σας ομάδα Έχω μία σόμπα πέλλετ funny τις edilkamin Ξέρει κανείς πώς βγαίνει η ένδειξη για τη συντήρηση. Και πέρα από το πολύ καλό καθαρισμό που κάνουμε μέσα-έξω Παντού θέλει και κάποιο άλλο service Κι αν ναι μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον ευχαριστώ πολύ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172554 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Edilkamin Funny 11kW
Ποια περιοχή είστε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172566 από cobyandrey
Απαντήθηκε από cobyandrey στο θέμα Edilkamin Funny 11kW
Πατήσια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172567 από Radiofighter
Απαντήθηκε από Radiofighter στο θέμα Edilkamin Funny 11kW
Καλησπέρα και από εμένα και ευχαριστώ και εγώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

Και εγώ σχετικά πρόσφατα κάτοχος Funny(αγορά πριν από λίγους μήνες μεταχειρισμένη), την ξεκινήσαμε προχθές και ψάχνω και εγώ κάποιον που να προτείνετε για το ετήσιο service. Περιοχή Αχαρνές(Μενίδι στην Αττική). Όποια πρόταση για τον συμφορουμίτη που άρχισε το νήμα ενδιαφέρει και εμένα.

Επίσης θα ήθελα τυχόν οδηγίες για service, κρυφό μενού κτλ. Η δικιά μου έχει κάποια θεματάκια με πολλή στάχτη και πολλές σπίθες στην καύση. Διάβασα στο forum ότι η πιθανότερη αιτία είναι ο αέρας της καύσης να είναι υπερβολικός. Ψιλοπείραξα κάποιες παραμέτρους(τις οποίες θα επαναφέρω άμεσα αλλά δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά. Όταν αρχίσαμε να την ψάχνουμε είδαμε ότι ή ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ή ο συντηρητής είχαν ταπώσει την είσοδο του αέρα με ένα μπαλάκι αλουμινόχαρτο το οποίο όταν βγάλαμε η κατάσταση με τις σπίθες χειροτέρεψε κατά πολύ και μαύριζε και το τζάμι πολύ. Οπότε ξαναφίμωσα την εισαγωγή με ένα πανί. Υπάρχει περίπτωση να είναι χαλασμένος ο αισθητήρας του αέρα;

Αν έκανα highjack το νήμα του συμφορουμίτη που το ξεκίνησε μήπως να ανοίξω δικό μου ή να τα έχουμε εδώ συγκεντρωμένα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172568 από Radiofighter
Απαντήθηκε από Radiofighter στο θέμα Edilkamin Funny 11kW
Να προσθέσω ότι αργεί πολύ να ανάψει(η μέτρηση της έναυσης πλησιάζει συνήθως στο 600) και γεμίζει όλος ο θάλαμος καύσης με λευκό καπνό για αρκετά δευτερόλεπτα. Επίσης έχω το error της εκκίνησης που λέει να ελεγχθεί ο αέρας εισαγωγής(ή κάτι τέτοιο, θα το γράψω όταν την ξανανάψω που θα το ξαναδώ).

Και τώρα που ξαναείδα το νήμα(στο οποίο απάντησα βιαστικά) πρόσεξα ότι είναι σε λάθος ενότητα. Αν μπορεί κάποιος mod/διαχειριστής να το μεταφέρει κάπου πιο κατάλληλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172571 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Edilkamin Funny 11kW
Γράψτε ένα εμαιλ να σας φέρω σε επαφήε τεχνικό στην περιοχή σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ